Maminka.czGalerie

GALERIE: 33 nejkrásnějších dětských kuchyněk. Inspirujte se, jak ji vyrobit doma

Simona Procházková 26.  3.  2022
Po své vlastní malé kuchyňce, která vypadá stejně jako ta maminčina, touží snad každá holčička. S kuchyňkami se sporákem, troubou a spoustou nádobí si ale mnohdy vyhrají i kluci. Dětskou kuchyňku můžete sice koupit v každém hračkářství, pokud jste ale zruční a chcete dětem dopřát originální kousek, můžete se do výroby pustit sami. V naší galerii najdete bohatou inspiraci.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Kuchyňka patří mezi nejoblíbenější kreativní hračky dětí. Ty totiž rády napodobují při svých hrách dospělé a jejich činnosti a určitě dobře víte, že téměř každá ratolest se s nadšením pohybuje po kuchyni, „pomáhá“ mamince a zkoumá nejrůznější hejblátka spotřebičů, vytahuje ze skříněk nádobí a vařečky…

VIDEO: Vyrobte dětem potraviny z filcu. Je to snadné

Pokud máte chuť, odvahu a čas, jste alespoň trochu zruční a nebojíte se zapojit fantazii, poměrně jednoduše dokážete vyrobit originální dětskou kuchyňku sami doma. Chcete své děti překvapit? Máme pro vás pár praktických tipů a bohatou inspiraci najdete v galerii.

Co potřebujete k výrobě dětské kuchyňky? Menší staré kusy nábytku, kterým tak vnuknete nový život, překližkové desky nebo stačí i obyčejné kartonové krabice různých tvarů a velikostí. Samozřejmě předem zvažte své prostorové možnosti, rozmyslete si, jak velká by kuchyňka měla být, a udělejte si alespoň základní návrh (náčrt), jak by měla ve finále vypadat.

GALERIE: Úžasné kostýmy pro děti na karneval, které zvládnete doma. Inspirujte se!

K ruce si připravte ostrý (nejlépe vylamovací) nožík, tavnou pistoli, kobercovou nebo lepicí pásku. Pokud se pustíte do výroby kuchyňky ze dřeva, pak také hřebíky, panty na dvířka, šroubovák, kladívko, brusku či smirkový papír na ohlazení povrchu a barvy nebo lak na dřevo. Hodit se budou samolepicí tapety, kterými dřevo nebo kartonové krabice oblepíte tak, aby připomínaly kuchyňku. Jak si poradit se dřezem? Do kartonu nebo dřevěné desky vyříznete otvor, do kterého jednoduše zasadíte větší nerezovou misku nebo stříbrně nalakovaný lavor.

K výrobě kuchyňky můžete využít a chytře zrecyklovat již nepoužívané kousky nábytku, výborně poslouží malé komody, noční stolky, sektorové skříňky nebo třeba starý botník. Plotýnky na troubě vytvoříte například z cédéček nebo kulatých korkových podložek pod skleničky, madla na skříňky seženete v domácích potřebách i hobbymarketech.

Témata: Děti, Galerie, Předškolák, Batole, Hry pro děti, Hračky pro děti, Tvoření, DIY, Výroba, vnuk, kuchyně, Sporák, Dřevo, Trouba, Kuchyňka, Gal, Nádobí, Originální kousek, Sektor, Dětský, KIR, Laka, Inspirace, Dom, Hračky na Heureka.cz