Dětský pas nebo stačí občanka? S jakými doklady je cestování výhodnější?

Ivana 23. 10. 2016 12:00
Zaplatíte desetinásobek ... 10 x 100 = prý 2000 . 0Pobavilo!!!
Lemming 15. 3. 2017 08:48
Když mě zastaví v ČR, tak taky strávím den na policii ověřováním, že dítě je moje?
Ferry 17. 8. 2017 14:21
Určitě ne, v rámci ČR si policista vše ověří na místě v Centrálním registru obyvatel, že nějaké dítě máte
Ivan 25. 6. 2018 17:36
S bývalou přítelkyni žijeme odděleně . Na úřadě mě řekly, že my občanský průkaz pro syna výstavy pokud to matka schválí. Cestovní pas ale vyřídila matka našeho syna bez mého souhlasu . Jak to tedy vlastně je ? Děkuji za odpověď.
Jennys 15. 2. 2019 10:06
Souhlas Vaší bývalé partnerky není potřeba. Pokud máte rodný list dítěte a jste zapsán jako otec, neměl by být problém dítěti OP pořídit. S sebou musíte mít ovšem i dítě kvůli pořízení fotografie, popř. si nechat dítě vyfotit u fotografa za poplatek a fotku nechat přeposlat do datové schránky MV.
Martina 4. 7. 2018 22:08
Cestovní doklad 11 letého syna do Madarska může být pouze občanka, když nejede ale s rodiči?
Jennys 15. 2. 2019 10:10
Nemusí cestovat s rodiči. Komu svěříte OP, tomu svěříte i dítě. Je ale na místě se o podmínkách vstupu na území cizí země informovat na stránkách ministerstva zahraničních věcí: www.mzv.cz. Zde najdete spoustu informací a pokud nenajdete to, co potřebujete, najdete alespoň telefonní kontakt na zastupitelský úřad daného státu a není nic lehčího než si na ZÚ zavolat a informovat se.
Myšička 15. 2. 2019 09:07
Pracuji jako úřednice, zrovna na občankách a pasech, a autorka článku by si mohla informace nejdříve ověřit než je vypustí na internet... Šíří bludy... Když se nevyzná v zákoně a nemůže si to dohledat tam, tak by si aspoň to co píše, mohla ověřit na stránkách ministerstva vnitra... Pas se vydává do 5 pracovní dní (a ne do šesti jak píše) pro děti mladší 15 let a nestojí 2000 ale 1000,- (2000,- stojí pas vydaný do 24 hodin prac. dne, ale musí se vyzvednout na ministerstvu vnitra v Praze) navíc je úplně stejný jako ten vydávaný do měsíce, tedy se strojově čitelnými údaji a s nosičem dat s biometrickými údaji.

Také se jaksi zapomněla rovnou zmínit, že i "občanka" lze vydat do 5 pracovní dní, pro dospělé stojí 500,- a pro dítě 300,- a také je úplně stejná jako ta vydávaná do měsíce tedy s elektronickým čipem a elektronicky čitelnými údaji.

Proto prosím, maminky pokud narazíte na nějaký takový článek, ověřte si to na nějakých oficiálních stránkách nebo se zeptejte úřednic, věřte, že máme zákony opravdu nastudované, na rozdíl od redaktorek a novinářek. Často se stává, že se klienti s námi hádají, že to není pravda, že na internetu něco četli, že jim někdo řekl... Dost mě překvapuje kolik bludů se šíří mezi lidmi o dokladech... ach jo
Jennys 15. 2. 2019 09:55
Taktéž jsem úřednicí na zmiňovaných agendách. Než jsem článek dočetla, stoupal mi tlak Díky, že nemusím už reagovat na článek já... Dávám Vám plně za pravdu....lidé věří neověřenému. Také máte hrůzu z toho, že už dopředu víte, že když někdo vypustil nesmysly, že se toho lidi chytnou a vy pak budete vysvětlovat a vysvětlovat a vysvětlovat...... ó bóže Už teď se toho děsím....
Eva 4. 7. 2019 08:37
Dobrý den, můžu se vás prosím zeptat? Vloni jsem malé nechala udělat pas, který je platný ještě na 4 roky. Kvůli vzhledu malé zvažuji udělat pro jistotu pas nový. Chci se zeptat, jestli se původní pas odevzdává hned při vyřizování, nebo až při obdržení nového pasu? Jde mi o to, že plánujeme dovolenou, a nevím zda se nový pas stihne vyřídit. Tak lepší jet sice se starší fotkou, než s žádným. Děkuji za odpověď
Monca 27. 5. 2019 19:21
Dobry den,
chci se zeptat, jestli opravdu staci k vyrizeni dokladu pro dite pouze jeho rodny list a muj obcansky prukaz? Foto mit nemusim? Vyfoti dite na miste?
Dekuji
Eva 4. 7. 2019 08:34
Dobrý den, vloni jsem malé nechala udělat pas, který je platný ještě na 4 roky. Kvůli vzhledu malé zvažuji udělat pro jistotu pas nový. Chci se zeptat, jestli se původní pas odevzdává hned při vyřizování, nebo až při obdržení nového pasu? Jde mi o to, že plánujeme dovolenou, a nevím zda se nový pas stihne vyřídit. Tak lepší jet sice se starší fotkou, než s žádným. Děkuji za odpověď
12

Horoskopy

Váhy Sobota je váš nejoblíbenější den, protože nemusíte vstávat brzy do práce. Nyní si užijete rodinného…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Ferdinand, Lolita, Ferdinánd

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné