Maminka.czslavné děti

Dětství Alexandra Pljuščenka. Je kopií svého otce dobrovolně? Rodinné fotografie hovoří za vše

Dita Mrázková 22.  10.  2021
Žije v luxusu, má svou vlastní motorku, spoustu hraček, značkové oblečení... Záviděníhodné? Těžko. Prvorozený syn legendárního krasobruslaře je zřejmě obětí tužeb svých rodičů. Nejupřímnější úsměv má totiž Alex jen v přítomnosti mladšího brášky a se svými pejsky.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Říká se, že rodiče, kteří sami neobstáli v určitém odvětví, vkládají vlastní nesplněné sny a ambice do svých dětí a nutí je k ještě lepším výkonům. Ruský krasobruslař Jevgenij Pljuščenko tohle zapotřebí rozhodně nemá. Ve svém oboru patří mezi nejúspěšnější na světě a žije si svůj ruský sen.

Se svou ženou Janou je otcem sedmiletého Alexe, který se pomalu, ale jistě stává kopií svého otce. Otázkou je, zda dobrovolně. A blonďatý klučina plní sny i své mamince, která byla svého času modelkou – i malý Sašenka je fotomodelem. Zkrátka, jak rodiče zavelí, tak jejich synek skáče. A běhá, dělá roznožky, posiluje a strečuje. A tak pořád dokola, den za dnem, pod dozorem nejen svých rodičů, ale i trenérů. Doma, na ledě, v posilovně.

VIDEO: Alexandr Pljuščenko při tréninku s otcem

Video, které na chlapcův osobní Instagram nedávno sdílela jeho matka, je všeříkající. Trenérka sedící na Alexovi mu sice trpělivě a mile vysvětluje, co se chystá právě udělat s jeho nohama, ale zoufalý chlapec, který nejdřív drží, vzápětí trenérku, zřejmě kvůli bolesti, odhání rukama. A do toho všeho smějící se maminka, která vše dokumentuje.

Někdo si možná řekne, že bez práce nejsou koláče a že je přece stokrát lepší, když dítě sportuje, než aby sedělo u Playstationu. Odborníci na dětskou duši se ale shodují, že by měli mít rodiče s ohledem na mimoškolní aktivity dětí především soudnost a netlačit potomky do něčeho, co je vůbec nebaví. Z výrazu malého Alexandra je nejvíc patrná asi ta nevole, takže je dost možné, že tohle všechno dělá, jen aby se zavděčil rodičům.

Kdy a jak začít s dítětem bruslit? Klidně ve čtyřech letech, ale musí mít zpevněný kotník

Jak na tom bude jeho mladší bráška Arsenij, kterého Pljuščenkovým odnosila náhradní matka, nevíme. Možná, že na něj už přehnané ambice rodiče klást nebudou. A možná, že z něj budou chtít mít rovnou kosmonauta. Kdo ví. Přitom by jen stačilo podívat se na fotografie a videa jejich sedmiletého syna optikou dítěte, s empatií a porozuměním než z touhy po dokonalosti...

Témata: Rodiče, Rodina, Školák, Instagram, Fotografie, Kariéra, Slavní tatínci, Životy slavných, slavné děti, Dětství, Děti a sport, Otec, Sport, Náhradní matka, Peníze a kariéra, Trénink, Pohyb, Brusle, Strach, Krasobruslení, Dokument, Jana Rudkovska, Alexander Pljuščenko, fotograf, Jevgenij Pljuščenko, Sport na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Tělo po třech porodech? Děti mezeru mezi stehny neocení. Tato máma za svůj instagramový post sklidila uznání
Formánková Simona
Po porodu
Dcera spisovatelky Haliny Pawlowské Natálie: Už od mala chtěla být módní návrhářkou, dnes má svou značku
Brožová Lenka
Časopis Maminka
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
Slavné české topmodelky ukázaly své dospívající syny: Který je kopií své mámy?
Mrázková Dita
Slavné maminky
První vteřiny po porodu na 30 fotkách: Tohle jsou největší emoce v životě žen!
Víchová Terezaswp
Galerie
Měla to být památka, a vznikl trapas: 15 těhotenských fotek, které nedojmou, ale spíš rozesmějí
Formánková Simona
Galerie
Úsměvná realita těhotenství! Pobavte se nad snímky, které sdílely nastávající maminky na sociálních sítích
Formánková Simona
Galerie