Maminka.czMateřství

Devítinásobná máma a její neuvěřitelné skóre: Jedna trojčata, jedna dvojčata a 10. dítě na cestě! Co je u nich doma tabu?

Dita Mrázková 20.  11.  2023
Tahle devítinásobná máma je prostě úkaz. Děti jako ze škatulky, domácnost, která šlape jako na drátkách, manželský soulad... A co víc, už brzy se tahle početná rodinka znovu rozroste!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Třicetiletá Chloe Dunstan z australského Perthu a její "barevná" domácnost, to je pro všechny mámy s jedním či dvěma dětmi skutečně obří motivací. Z fotografií a videí, které sdílí na svém Instagramu, jde totiž vidět všechno, jen ne rodinný nesoulad.

Jistě, Chloe toho má někdy až nad hlavu, péče o devět dětí, kterým říká láskyplně "fazolky", plus jedno v bříšku, to už vyžaduje velké plánování. Ale při pohledu na její smečku se neubráníte dojmu, že jeden bez druhého – to by prostě nebyli oni.

VIDEO: PODCAST MAMINKA: WELLBEING NENÍ VÁLENÍ NA GAUČI. JAK DĚTEM POMOCI CÍTIT SE CO NEJLÉPE?

Je s podivem, že tahle odvážná máma všechny své děti počala i porodila přirozenou cestou. Evan, Otto a Felix se narodili rychle po sobě, pak do rodiny přišla trojčata Rufus, HenryPearl, poté dvojčata Cosmo a Sylvie. Malá Birdie je v rodinném klanu zatím poslední, ale to se už brzy změní. Chloe totiž čeká své desáté dítě – holčičku.

Klepněte pro větší obrázek

Jak vypadá běžný den u tak početné rodiny? No, máma ani táta si moc nepospí, to je nadmíru jasné. Večeři začíná Chloe chystat už po čtvrté hodině odpoledne. V rušnějších dnech vítězí těstoviny a zelenina, zkrátka "rychlovka", která devět hladových krků spolehlivě zasytí. Zatímco Chloe vaří, starší děti pomáhají s úklidem, žádná zahálka u televize ani tabletu povolena není. 

Po večeři nastává doba koupání a po něm čtení z více než tisícovky knih, kterou má rodina ve své knihovně. Televize je pro děcka Dunstanovy tabu i večer. V osm už jsou všichni v posteli, čehož nejvíc využívají rodiče, kteří tak mají vzácnou chvilku jen a jen pro sebe.

Klepněte pro větší obrázek

Příští rok v únoru se jejich rodina opět rozroste. "Opravdu si užívám tohle těhotenství a nasávám každé malé kopnutí malé fazolky, protože vím, že to může být naposledy, co jsem těhotná. Čas letí... Už se nemůžeme dočkat, až tě uvidíme, maličká!" sdílela dojatá maminka na síti. A my smekáme před její pozitivitou i odhodláním.

Klepněte pro větší obrázek
Sedminásobná máma Markéta Šichtařová o dětech: 5 trsů banánů, 6 kilo jablek, 40 balíčků šunky týdně. A žádné zlobení
Témata: Těhotenství, Děti, Láska a vztahy, Příběhy, Mateřství, Rodina, Kuriozita, Instagram, Péče o dítě a jeho výchova, Rodičovství, Domácnost, Rodiče, Životní příběh, Zajímavosti, mateřská láska, Inspirativní ženy, Odvaha, Trojčata, wellbeing, Tabu, Pearl, Drátek, Sylvie, Cosmo, Perth