Maminka.czNeplodnost a IVF

Diagnóza neplodnost? Abyste nebyla překvapená…

Zuzana Šustová 16.  4.  2013
Diagnóza neplodnost? Abyste nebyla překvapená…
Nepodléhejte tvrzení, že jste neplodná. Ať nejste nemile překvapená, pokud ještě děti nemáte v plánu. Dvě mé kamarádky přišly do jiného stavu zcela nečekaně a neplánovaně právě proto, že jim lékař diagnostikoval neplodnost anebo závažné zdravotní překážky bránící úspěšnému oplodnění. Obě už mají děti. Ta druhá dokonce tři.

Nic není nemožné

I kdyby vám gynekolog tvrdil, že cysty na vaječníkách znamenají velký problém při otěhotnění, nespoléhejte na tento argument jako na antikoncepci. Pro ilustraci poslyšte kamarádčin příběh. Na jednom divokém večírku se vyspala jen tak pro kratochvíli se starým známým.

Brali se, když byla Alice už v pátém měsíci. Po dvou letech divokého manželství se bohužel rozvádějí a o malou Kačenku se v péči střídají. Takže cysty a podobné nedokonalosti vašich rozmnožovacích orgánů raději nepoužívejte místo kondomu, aby se vám vlastní život nevymkl z rukou.

=====První těhotenství uzdravuje=====

Jiná přítelkyně se zas pokoušela několik let o dítě, až lékaři zjistili, že trpí imunulogickou netolerancí pohlavních buněk. Laicky se tato choroba popisuje jako porucha imunitního systému, kdy organismus ženy vytváří protilátky proti spermiím partnera. Takže ve vašem lůně nepřežije jediná, tudíž otěhotnění je opravdu nemožné.

Po pár letech snažení se tedy nechala oplodnit umělou metodou na klinice. Jsou z toho rozkošná dvojčátka. Holčičky. Jakmile Marta dokojila, to bylo holčičkám asi třičtvrtě roku, láskyplně si s manželem zasouložili. Bez ochrany. Počítali s tím, že Martin imunitní systém spolehlivě pozabíjí každou Lukášovu spermii. A pic, je z toho třetí dítě, tentokrát chlapec. Takže pět let to nešlo vůbec a najednou mají během roku a půl nečekaně tři sladké ratolesti.

Dávejte si pozor

Dobře víte, že i sebevíc vzdělaný doktor je jen člověk. Navíc medicína je sice na velmi vysoké úrovni v poznání lidského těla, přesto ještě nevíme a neznáme všechno. Proto se pro jistotu, pokud nechcete mít děti neplánovaně, nespoléhejte stoprocentně na kontraceptivní účinky vašich pohlavních nedostatečností.

Témata: Neplodnost a IVF, Diagnóza
Mohlo by vás zajímat
Během těhotenství vás čekají čtyři ultrazvuky: V jakém týdnu a proč
Machová Martina
Ultrazvukové vyšetření
Tohle byste měli říkat svým dětem. Věty, které dokážou zázraky!
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Wallerová Radka
Porod
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
kog
Slavné maminky
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Prachařová Kateřina
Vaše příběhy
Jak rychle utišit plačící dítě? Trik zkušeného pediatra, který zabere hned!
Kojenec
8 divných věcí, které nám dělaly naše matky nebo babičky, když jsme byli malí
Procházková Simona
Mateřství
Za tři dny bez plenek! Snadná a rychlá metoda, která stojí za vyzkoušení
Batole
Nedávali jí šanci, nakonec má čtyřčata! Neuvěřitelné fotky před a po
Procházková Simona
Rodina