Maminka.czDílnička

Dílnička: Nabarvěte letos vajíčka pomocí papírové utěrky

Simona Formánková 28.  3.  2024
Velikonoce už pomalu klepou na dveře a vy pořád nevíte, jak letos nabarvíte vajíčka? Pojďte vyzkoušet náš tip na barvení. Batikování vajíček pomocí papírové kuchyňské utěrky.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Co budete k výrobě potřebovat:

  • vajíčka (ideálně bílá)
  • papírovou kuchyňskou utěrku
  • barvy (nejlépe gelové)
  • gumičky
  • vodu v rozprašovači
  • gumové rukavice

Postup: 

Gelové barvy otevřeme a připravíme, abychom je měli při ruce.  Vajíčko zabalíme do jednoho listu papírové utěrky a upevníme gumičkou. Poté nanášíme barvu. Začneme světlejšími, až potom aplikujeme tmavší odstíny. Pokud se barva nevpije do papíru, můžeme ji rozetřít prstem, lépe tak přilne k vajíčku.

Takto nabarvené vajíčko postříkáme vodou, čímž se barvy krásně rozpijí po celé jeho ploše. Při barvení si dejte pozor na přehyby kuchyňské utěrky, které převážně vznikají u upevnění gumičkou. Tato místa je potřeba najít a barvou doplnit. Vajíčka nechte na teplém místě volně uschnout, případně vyfoukejte fénem. Po uschnutí barvy odstřihneme gumičku a zbarvené vajíčko vybalíme z papíru. 

Naučte se nejlepší trik, jak snadno vyfouknout vajíčko
Jarní tvoření, které zvládnete i s nejmenšími dětmi. Vyrobte si třeba skřítka nebo vílu
Témata: Časopis Maminka, Dílnička, Velikonoce, Tvoření, DIY, léto, pomoc, Výtvarné aktivity, Papír, Tip, Barvení, Dveře, Barva, Batikování, Vajíčko, Utěrka, Gumička