Maminka.czDílnička

Dílnička: Takové přáníčko s tulipány potěší každou maminku

Simona FormánkováČasopis Maminka 3.  5.  2021
Dílnička: Takové přáníčko s tulipány potěší každou maminku
Hledáte inspiraci na dárek, kterým byste potěšili maminku nebo třeba babičku? Vytvořte si tento krásný květináč s rozkvetlými tulipány, které vám nikdy neodkvetou. Děti potom můžou samy napsat, případně namalovat, vzkaz dovnitř.

Už v neděli 9. května oslaví svůj svátek všechny maminky. Pokud chcete potěšit je nebo kohokoli jiného, máme pro vás tip na krásné přáníčko. 

Co budete k výrobě potřebovat:

  • Barevné papíry
  • Dřívka od nanuků (ideálně zelená)
  • Obyčejnou tužku
  • Černou fixu
  • Zelenou fixu
  • Děrovačku
  • Pravítko
  • Nůžky
  • Lepidlo Herkules
  • Stužku nebo provázek

Jak na to

Nejdříve si připravíme květináč. Rozměry a velikost jsou libovolné. Aby bylo přáníčko rozevíratelné a obě strany květináče stejně velké, je dobré ho nakreslit na přeložený papír. Květy tulipánu vytvoříme pomocí kapiček vystřižených z papíru. Všechny tyto kapky by měly mít stejnou velikost. Na jeden květ jsou potřeba 3 kapky. 2 z toho musí být přeložené napůl. Díky tomu bude květina působit krásně rozkvetlá a mnohem reálněji. 

Dílnička: Tuto květinu zvládnou vyrobit s vaší pomocí i ti nejmenší

Na stonek tulipánu využijeme dřívka od nanuků. Dají se sehnat přímo nabarvená a nebo využít ta klasická. Stačí je pouze obarvit zeleným fixem. Květy ke stonku přilepíme lepidlem Herkules. Nalepíme vždy jeden rovný základ, na který přilepíme 2 přehnuté. Nakonec tulipány přilepíme do vnitřní strany květináče. 

Přední stranu květináče můžete ozdobit vzkazem nebo obrázkem. Po stranách vystřihněte dírky pomocí děrovačky. Těmito otvory provlečte stužku nebo provázek a na vrchní straně přáníčka zavažte mašlí. Vzkaz pro maminku mohou děti napsat dovnitř přání. Doporučujeme maminkám předávat s obrovskou pusou. 

Dílnička: Tohle přáníčko se srdíčky vykouzlí úsměv na tváři každé mamince
Dílnička: Vyrobte si s dětmi parádní třpytivý sliz z Herkulesu. Jak na to?
Témata: Časopis Maminka, Dílnička, Jak na to, Tvoření, Tipy na dárky, Volný čas, Výtvarné aktivity, svátek, Den matek, Inspirace, Maminka, Stone, Květináč, Stonek, Zelená, Tulipán, Vzkaz, Herkules, Přáníčko, Dřívko, Papír, Nanuk
Mohlo by vás zajímat
Předčasná puberta: Dcera dostala menstruaci už v šesti letech. Čím to?
redakce
Puberta
8 divných věcí, které nám dělaly naše matky nebo babičky, když jsme byli malí
Procházková Simona
Mateřství
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Procházková Simona
Maminka roku 2020
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Wallerová Radka
Porod