Maminka.czKoronavirus

Škola doma: Konkrétní tipy, jak se s dětmi učit on-line kvůli zavření škol

22. 9. 2020
Škola doma: Konkrétní tipy, jak se s dětmi učit on-line kvůli zavření škol
Přibývá dětí, které se kvůli karanténě nebo zavření své školy učí doma. Naštěstí mají šanci, že toho díky on-line výuce moc nezameškají. Kde hledat testy, učebnice a další materiály na webu zdarma a jak s nimi pracovat? Přinášíme praktický přehled.

Zatímco na jaře byla pravidla distanční výuky nejasná a školy na ni často vůbec nebyly připravené, teď už by to mělo být lepší. Navíc můžete využívat různých forem výuky na dálku. 

VELKÝ PŘEHLED TIPŮ A APLIKACÍ Z ČASOPISU ABC najdete ZDE

Je do velké míry na rodičích, aby se zajímali o to, jak dětem výuku zpestřit a jak pro ně nové poznatky učinit zajímavými. Mimo jiné si je tak lépe osvojí. Naštěstí přibývá možností, které k tomu lze využít.  

Elektronické učebnice a testy zdarma 

Nakladatelství Fraus nabízí pro domácí procvičování rodičů s žáky k dispozici portál Škola s nadhledem, který je zdarma.

Nová škola proti nudě

Pomoc s výukou z domova slibuje také web Nová škola, který se zabývá produkcí multimediálních učebnic – odkaz najdete ZDE  

Distanční výuka: Rodiče, buďme v klidu. Povinnosti nemáme téměř žádné!

Žáci mohou zdarma využívat přístup ke všem interaktivním učebnicím MIUč+ a pro výuku matematiky v 1. až 5. ročníku jsou navíc k dispozici výuková videa.

Pokud má vaše dítě Hejného matematiku a vy si teď tak trochu nevíte rady, potřebné vysvětlení najdete ZDE

Testy SCIO pro školáky 

Také společnost SCIO vychází rodičům a dětem vstříc. Některé materiály zdarma, jiné placené najdete na jejím webu ZDE Opravdu velký přehled zdrojů k on-line učení připravila i společnost Eduin, najdete ho TADY

A tip navíc? Ať si vaše děti vytvoří svůj vlastní komiksTADY mají tip z časopisu ABC, jak na to

Rozhlas nabízí spoustu zábavy

Děti se nebudou chtít jen učit, byť zábavně. Ale na uzavření škol zareagoval mimo jiné i Český rozhlas – na stránkách Rádia Junior najdete spoustu skvělého obsahu – všechno najdete ZDE  Zdarma si můžete pustit i filmy z festivalu Jeden svět – najdete je ZDE 

Vstříc školákům vychází také Česká televize – opět se na ČT2 vrací k projektu UčíTelka  odkaz ZDE. Pokud hledáte způsob, jak dětem srozumitelně a bez děsu vysvětlit koronavirus a s ním související opatření, hezky shrnuté to máte TADY na webu Déčka

Škola on-line – další možnosti

Další tip? Učit se s dětmi můžete i podle webu Školákov  odkaz ZDE    kde procvičíte především matematiku a češtinu. Na učení vlastivědy se dají využít Dějiny udatného českého národa na webu České televize, které jsou hravé a syna baví. K učení angličtiny lze doporučit kanál Dream English Kids na YouTube a aplikaci Duolingo  více ZDE

Skvělá a v češtině už je také Khanova škola  odkaz TADY – zaměřuje se především na přírodní vědy, některá videa jsou jen s titulky, ale mají on-line matematiku pro nejmenší školáky. 

Můžete také děti přihlásit na různé on-line kurzy, výborné jsou například Objevitelské soboty  více TADY

Zavření škol dává prostor pro on-line výuku, zejména u starších žáků a studentů. Jednou z platforem je například Google Classroom. Je také možné uspořádat videokonferenci například přes Google Hangout nebo Skype. Konferenci je samozřejmě možné natočit a uložit na YouTube. 

Kantoři sami si na webech vyměňují zkušenosti a tipy s učením na dálku. Mezi populární patří program Moodle, vzdělávací platforma Kahoot či portál Khanova škola. 

Roušky nestačí. Mnohem víc vytírejte, přezouvejte se a perte!
Jak začíná puberta? Takhle to vypadá u kluků, takhle u holek

Speciál o koronaviru

Koronavirus se objevil poprvé na začátku prosince 2019 v  čínském městě  Wu-chan. Onemocnění, které tento koronavirus způsobuje, dostalo označení COVID-19.  Koronaviry vyvolávají nemoci od běžného nachlazení po syndrom akutního těžkého onemocnění dýchacích cest. Onemocnění se přenáší vzduchem  kapénkovou infekcí a nejčastěji zasahuje sliznice horních a dolních dýchacích cest a spojivky. Inkubační doba je 7 - 14 dní. Mezi příznaky koronaviru patří zvýšená teplota, dušnost, kašel, únava a bolesti svalů.

Uzavření škol|Nárok na ošetřovné|Testování na koronavirus|Léčba koronaviru|Rouška bez šití
 
Nákupy - Maminka CZ
Témata: Koronavirus, Školák, Základní škola, Školství, Student, Časopis ABC, Škola on line, Line, Učebnice, Zavření, Karanténa, Kantor, ABC, UčíTelka, Tip, Výuka, Matematika, Uzavření, Česká televize, Google, Web, Test, Jeden svět, SCIO, Žák

Mohlo by vás zajímat
Distanční výuka: Rodiče, buďme v klidu. Povinnosti nemáme téměř žádné!
Výborný domácí chleba i bez pekárny - vyzkoušejte náš recept!
Bez cenzury a hlavně vtipně: Život s malými dětmi přesně takový, jaký je
Kdy nechat svoje děti chodit do školy a na kroužky samotné? Nebojte se toho!
Nedávali jí šanci, nakonec má čtyřčata! Neuvěřitelné fotky před a po
Vše, co vás zajímá o hlenové zátce. Jak vypadá, jak dlouho odchází před porodem
Katy Perry a Orlando Bloom mají holčičku. Oznámili to hodně originálně!
Kristýna Leichtová rodila doma! Mezi herečkami nebyla první
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?

Horoskopy

Blíženci Procházíte výjimečným profesním děním, které vás posune o velký kus dopředu. Nadřízený je z vaší píle a…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Berta, Lina, Tekla

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné