Maminka.czKoronavirus

Škola doma: Konkrétní tipy, jak se s dětmi učit on-line kvůli zavření škol

13. 10. 2020
Škola doma: Konkrétní tipy, jak se s dětmi učit on-line kvůli zavření škol
Přibývá dětí, které se kvůli karanténě nebo zavření své školy učí doma. Naštěstí mají šanci, že toho díky on-line výuce moc nezameškají. Kde hledat testy, učebnice a další materiály na webu zdarma a jak s nimi pracovat? Přinášíme praktický přehled.

Zatímco na jaře byla pravidla distanční výuky nejasná a školy na ni často vůbec nebyly připravené, teď už by to mělo být lepší. Navíc můžete využívat různých forem výuky na dálku. 

VELKÝ PŘEHLED TIPŮ A APLIKACÍ Z ČASOPISU ABC najdete ZDE.

Je do velké míry na rodičích, aby se zajímali o to, jak dětem výuku zpestřit a jak pro ně nové poznatky učinit zajímavými. Mimo jiné si je tak lépe osvojí. Naštěstí přibývá možností, které k tomu lze využít.  

Elektronické učebnice a testy zdarma 

Nakladatelství Fraus nabízí pro domácí procvičování rodičů s žáky k dispozici portál Škola s nadhledem, který je zdarma.

Nová škola proti nudě

Pomoc s výukou z domova slibuje také web Nová škola, který se zabývá produkcí multimediálních učebnic – odkaz najdete ZDE.  

Distanční výuka: Rodiče, buďme v klidu. Povinnosti nemáme téměř žádné!

Žáci mohou zdarma využívat přístup ke všem interaktivním učebnicím MIUč+ a pro výuku matematiky v 1. až 5. ročníku jsou navíc k dispozici výuková videa.

Pokud má vaše dítě Hejného matematiku a vy si teď tak trochu nevíte rady, potřebné vysvětlení najdete ZDE.

Testy SCIO pro školáky 

Také společnost SCIO vychází rodičům a dětem vstříc. Některé materiály zdarma, jiné placené najdete na jejím webu ZDEOpravdu velký přehled zdrojů k on-line učení připravila i společnost Eduin, najdete ho TADY.

A tip navíc? Ať si vaše děti vytvoří svůj vlastní komiksTADY mají tip z časopisu ABC, jak na to

Rozhlas nabízí spoustu zábavy

Děti se nebudou chtít jen učit, byť zábavně. Ale na uzavření škol zareagoval mimo jiné i Český rozhlas – na stránkách Rádia Junior najdete spoustu skvělého obsahu – všechno najdete ZDE.  Zdarma si můžete pustit i filmy z festivalu Jeden svět – najdete je ZDE. 

Vstříc školákům vychází také Česká televize – opět se na ČT2 vrací k projektu UčíTelka  odkaz ZDE. Pokud hledáte způsob, jak dětem srozumitelně a bez děsu vysvětlit koronavirus a s ním související opatření, hezky shrnuté to máte TADY na webu Déčka

Škola on-line – další možnosti

Další tip? Učit se s dětmi můžete i podle webu Školákov  odkaz ZDE    kde procvičíte především matematiku a češtinu. Na učení vlastivědy se dají využít Dějiny udatného českého národa na webu České televize, které jsou hravé a syna baví. K učení angličtiny lze doporučit kanál Dream English Kids na YouTube a aplikaci Duolingo  více ZDE

Skvělá a v češtině už je také Khanova škola  odkaz TADY – zaměřuje se především na přírodní vědy, některá videa jsou jen s titulky, ale mají on-line matematiku pro nejmenší školáky. 

Můžete také děti přihlásit na různé on-line kurzy, výborné jsou například Objevitelské soboty  více TADY

Zavření škol dává prostor pro on-line výuku, zejména u starších žáků a studentů. Jednou z platforem je například Google Classroom. Je také možné uspořádat videokonferenci například přes Google Hangout nebo Skype. Konferenci je samozřejmě možné natočit a uložit na YouTube. 

Kantoři sami si na webech vyměňují zkušenosti a tipy s učením na dálku. Mezi populární patří program Moodle, vzdělávací platforma Kahoot či portál Khanova škola. 

Roušky nestačí. Mnohem víc vytírejte, přezouvejte se a perte!
Jak začíná puberta? Takhle to vypadá u kluků, takhle u holek

Speciál o koronaviru

Koronavirus se objevil poprvé na začátku prosince 2019 v  čínském městě  Wu-chan. Onemocnění, které tento koronavirus způsobuje, dostalo označení COVID-19.  Koronaviry vyvolávají nemoci od běžného nachlazení po syndrom akutního těžkého onemocnění dýchacích cest. Onemocnění se přenáší vzduchem  kapénkovou infekcí a nejčastěji zasahuje sliznice horních a dolních dýchacích cest a spojivky. Inkubační doba je 7 - 14 dní. Mezi příznaky koronaviru patří zvýšená teplota, dušnost, kašel, únava a bolesti svalů.

Uzavření škol|Nárok na ošetřovné|Testování na koronavirus|Léčba koronaviru|Rouška bez šití
 
Témata: Koronavirus, Školák, Základní škola, Školství, Student, Časopis ABC, Škola on line, Line, UčíTelka, Žák, Karanténa, Jeden svět, Česká televize, Uzavření, Vysvětlení, YouTube, ABC, Děti, SCIO, Zavření, Výuka, Test, Učebnice, Nakladatelství Fraus, Učení

Mohlo by vás zajímat
Říkadla a říkanky: Proč je děti potřebují a jak jim škodí, když je neznají?
Maminkou roku 2020 je Kateřina Tichá! Kdo vyhrál jednotlivé kategorie?
Nechci, nejím! 40 podivných důvodů, kvůli nimž děti odmítají jídlo
Nejvyšší čas vytřídit hračky. Proč vadí, když jich mají děti moc?
Marie Doležalová: Celé léto jsem tajila, že znovu čekáme zázrak
Dětství před rokem 1989. Pamatujete tyhle stavebnice, panenky a autíčka na ovládání?
Hračky, které se nepovedly. Výběr z těch nejšílenějších
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
10 chyb v legendárním filmu Pelíšky, na které jste zatím nepřišli

Horoskopy

Střelec Nelíbí se vám aktuální stav vašeho bankovního konta a přemýšlíte nad rozmnožením financí. Klidně…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Milena, Timotej, Tim

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné