Maminka.czKoronavirus

Škola doma: Konkrétní tipy, jak se s dětmi učit on-line kvůli zavření škol

13. 10. 2020
Škola doma: Konkrétní tipy, jak se s dětmi učit on-line kvůli zavření škol
Přibývá dětí, které se kvůli karanténě nebo zavření své školy učí doma. Naštěstí mají šanci, že toho díky on-line výuce moc nezameškají. Kde hledat testy, učebnice a další materiály na webu zdarma a jak s nimi pracovat? Přinášíme praktický přehled.

Zatímco na jaře byla pravidla distanční výuky nejasná a školy na ni často vůbec nebyly připravené, teď už by to mělo být lepší. Navíc můžete využívat různých forem výuky na dálku. 

VELKÝ PŘEHLED TIPŮ A APLIKACÍ Z ČASOPISU ABC najdete ZDE.

Je do velké míry na rodičích, aby se zajímali o to, jak dětem výuku zpestřit a jak pro ně nové poznatky učinit zajímavými. Mimo jiné si je tak lépe osvojí. Naštěstí přibývá možností, které k tomu lze využít.  

Elektronické učebnice a testy zdarma 

Nakladatelství Fraus nabízí pro domácí procvičování rodičů s žáky k dispozici portál Škola s nadhledem, který je zdarma.

Nová škola proti nudě

Pomoc s výukou z domova slibuje také web Nová škola, který se zabývá produkcí multimediálních učebnic – odkaz najdete ZDE.  

Distanční výuka: Rodiče, buďme v klidu. Povinnosti nemáme téměř žádné!

Žáci mohou zdarma využívat přístup ke všem interaktivním učebnicím MIUč+ a pro výuku matematiky v 1. až 5. ročníku jsou navíc k dispozici výuková videa.

Pokud má vaše dítě Hejného matematiku a vy si teď tak trochu nevíte rady, potřebné vysvětlení najdete ZDE.

Testy SCIO pro školáky 

Také společnost SCIO vychází rodičům a dětem vstříc. Některé materiály zdarma, jiné placené najdete na jejím webu ZDEOpravdu velký přehled zdrojů k on-line učení připravila i společnost Eduin, najdete ho TADY.

A tip navíc? Ať si vaše děti vytvoří svůj vlastní komiksTADY mají tip z časopisu ABC, jak na to

Rozhlas nabízí spoustu zábavy

Děti se nebudou chtít jen učit, byť zábavně. Ale na uzavření škol zareagoval mimo jiné i Český rozhlas – na stránkách Rádia Junior najdete spoustu skvělého obsahu – všechno najdete ZDE.  Zdarma si můžete pustit i filmy z festivalu Jeden svět – najdete je ZDE. 

Vstříc školákům vychází také Česká televize – opět se na ČT2 vrací k projektu UčíTelka  odkaz ZDE. Pokud hledáte způsob, jak dětem srozumitelně a bez děsu vysvětlit koronavirus a s ním související opatření, hezky shrnuté to máte TADY na webu Déčka

Škola on-line – další možnosti

Další tip? Učit se s dětmi můžete i podle webu Školákov  odkaz ZDE    kde procvičíte především matematiku a češtinu. Na učení vlastivědy se dají využít Dějiny udatného českého národa na webu České televize, které jsou hravé a syna baví. K učení angličtiny lze doporučit kanál Dream English Kids na YouTube a aplikaci Duolingo  více ZDE

Skvělá a v češtině už je také Khanova škola  odkaz TADY – zaměřuje se především na přírodní vědy, některá videa jsou jen s titulky, ale mají on-line matematiku pro nejmenší školáky. 

Můžete také děti přihlásit na různé on-line kurzy, výborné jsou například Objevitelské soboty  více TADY

Zavření škol dává prostor pro on-line výuku, zejména u starších žáků a studentů. Jednou z platforem je například Google Classroom. Je také možné uspořádat videokonferenci například přes Google Hangout nebo Skype. Konferenci je samozřejmě možné natočit a uložit na YouTube. 

Kantoři sami si na webech vyměňují zkušenosti a tipy s učením na dálku. Mezi populární patří program Moodle, vzdělávací platforma Kahoot či portál Khanova škola. 

Roušky nestačí. Mnohem víc vytírejte, přezouvejte se a perte!
Jak začíná puberta? Takhle to vypadá u kluků, takhle u holek

Speciál o koronaviru

Koronavirus se objevil poprvé na začátku prosince 2019 v  čínském městě  Wu-chan. Onemocnění, které tento koronavirus způsobuje, dostalo označení COVID-19.  Koronaviry vyvolávají nemoci od běžného nachlazení po syndrom akutního těžkého onemocnění dýchacích cest. Onemocnění se přenáší vzduchem  kapénkovou infekcí a nejčastěji zasahuje sliznice horních a dolních dýchacích cest a spojivky. Inkubační doba je 7 - 14 dní. Mezi příznaky koronaviru patří zvýšená teplota, dušnost, kašel, únava a bolesti svalů.

Uzavření škol|Nárok na ošetřovné|Testování na koronavirus|Léčba koronaviru|Rouška bez šití
 
Maminka ROKU 2021
Témata: Koronavirus, Školák, Školství, Distanční výuka, Základní škola, Škola on line, Student, Časopis ABC, Nakladatelství Fraus, Žák, Kantor, Google, Výuka, Web, Učení, Zavření, Test, ABC, Skype, Tip, UčíTelka, Uzavření, Vysvětlení, Karanténa, Česká televize

Mohlo by vás zajímat
To je ale bříško! Podívejte se na těhotenství s trojčaty týden po týdnu!
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Vizualizace a afirmace: Naladí vás na příjemný porod. Jak fungují?
Alexandr se narodil bez očí. Máma ho nechtěla, teď má nový domov
To s námi bude už napořád?! Ne, tyhle děti vážně nejsou nadšené ze sourozence
Hvězdné příběhy Edíka a Edinky a další knížky o adventu a Vánocích pro děti
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Jak rychle utišit plačící dítě? Trik zkušeného pediatra, který zabere hned!

Horoskopy

Štír Merkur je v negativní kvadratuře s vaším znamením a náročné profesní úkoly vás vyčerpávají. Jindy byste…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Marcela, Odeta, Marcelína

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné