Maminka.czKam s dětmi

Divadlo, Zoo nebo výstava kočárků. Vyberte si program na volné dny

13. 11. 2015
Divadlo, Zoo nebo výstava kočárků. Vyberte si program na volné dny
Užijte si společně spoustu zábavy na mnoha akcích napříč Českou republikou.

Dětská planeta

Od 13. do 15. listopadu můžete na Výstavišti v pražských Holešovicích navštívit Veletrh hraček, her a dětských potřeb - Dětská planeta. Můžete zde nakoupit vánoční dárky za skvělé veletržní ceny a zároveň si Vaše děti užijí skvělou zábavu, protože si na své planetě budou moci hrát, hrát a hrát, seč jim budou síly stačit.

Souběžně bude probíhat také Veletrh herních konzolí a počítačových her pod názvem HRAY! EXPO zaměřený nejen na fandy počítačů a náctileté návštěvníky. Rozhodně nebude opět chybět grand finále soutěže v PC hrách. 

VILOmeniny na Štvanici

Ostrovní divadelní scéna VILA Štvanice pořádá festival plný divadla a hudby pro malé, větší i velké diváky s názvem VILOmeniny. O víkendu 14. a 15. listopadu se otevřou stavidla VILY Štvanice dětem.

Festival VILOmeniny je určený dětem všech generací. Kromě domácích souborů (Geisslers Hofcomoedianten, Tygr v tísni a Divadlo LETÍ) na festivalu vystoupí například Malé divadlo z Českých Budějovic, Divadlo rozmanitostí z Mostu a nebo kapela Hm… se svým koncertem „Klukoviny“.  

Pro dospělé je připraven dále  večerní koncert Minikapely, nejmenší comedy-dead-folkové kapely na světě! V sobotu večer mohou přijít děti, dospělí i odborná veřejnost na ochutnávku ze současných evropských divadelních textů pro děti „Trojč(t)ení“, které vám v podobě tří inscenovaných čtení představí Malé divadlo, Divadlo Rozmanitostí a Divadlo LETÍ. 

Program a více informací na www.VILAStvanice.cz/vilomeniny

Svatomartinské slavnosti ve Velkých Bílovicích 

Pokud máte chuť na něco dobrého vyražte na husu a dobré víno do Velkých Bílovic. Akce potrvá celý víkend, návštěvníci se mohou těšit nejen na bohatý program. Vyvrcholením slavností bude sobotní průvod družiny Svatého Martiny, který do města přiveze mladé svatomartinské víno. 

Více informací o programu na: www.velkebilovice.cz.  

Vánoční trhy na Kuksu

V sobotu 14. listopadu 2015 startují na východočeském Kuksu vánoční trhy. Druhé kolo trhů spojených s prodejem tradičních řemeslných výrobků se uskuteční o víkend později. Trhovcům bude na zámku vyčleněno nádvoří, lapidárium a refektář Hospitalu Kuks

Za kočičkami do botanické zahrady

V sobotu 14. 11. můžete v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty UK (Na Slupi 16, Praha 2) navštívit 17. ročník celostátní umisťovací výstavy koček bez domova. 

Čtyřlístek slaví 600. číslo

V pátek 13. listopadu vás v divadle Metro v Praze od 17:00 čeká představení Čtyřlístek v pohádce. Součástí akce bude i křest jubilejního dvojčísla za účasti autora Jaroslava Němečka. Každý malý host dostane časopis zdarma.   

Akce je součástí nového projektu galerie GUD - GUDivadlo. Na stejných stránkách najdete informace i o dalším programu. 

Tessa slaví narozeniny

Krásná orangutaní slečna Tessa ve Dvoře Králové nad Labem oslaví své první půlkulatiny! Oslava proběhne v úterý 17. listopadu od 14 hodin v pavilonu Ptačí svět. Budete tak moci sledovat, jak si Tessa rozbalí své narozeninové dárky a pochutná si na ovocném dortu. Jako součást oslavy je pro vás naplánováno povídání o kritické situaci orangutanů ve volné přírodě.

Vzdejte hold lidem pracujícím o Vánocích

Na stránkách www.troufnisinajemnost.cz můžete podpořit a poděkovat lidem, pro které Vánoce nejsou jen obdobím klidu a pohody ale především plného pracovního nasazení a často i stresu. 

Makromolekulární kuchyně a nebezpečí v IQlandii

V sobotu a neděli ošálíte vlastní smysly na speciálním workshopu Šílené vánoční makromolekulární dobroty. Kaviár z Coly, zmrzlina z kapalného dusíku nebo Jablečné špagety. To jsou některé z receptů, které si sami uvaříte i ochutnáte.

Makromolekulární kuchyně se podobá spíše chemické laboratoři než klasickému vaření. V iQLANDII se ale jde na vše vědecky, proto se během workshopu dozvíte i co s čím reaguje, co se děje a co při tom vzniká.

Více najdete na webu www.iQlandia.cz.

Startuje strom splněných přání

V minulých dnech odstartoval už 4. ročník Stromu splněných přání, který letos splní přání 1 064 dětem ze 32 dětských domovů v Česku. Vánoční dárek je možné dítěti zakoupit jednoduše a pohodlně přímo od Vašeho počítače až do 12. 12. 2015.

Děti si letos vybíraly dárky v internetových obchodech partnera  projektu společnosti NWT a.s. - Patro CZ, Lypo, Sportilo a Outdoor - shop.

Společnost NWT všechny dárky naskladní a po skončení projektu je dopraví k pořádající organizaci DEJME DĚTEM ŠANCI, která dárky s dobrovolníky roztřídí a vánočně zabalí. 

Více informací: www.stromsplnenychprani.cz 

Dětským vláčkem za zvířátky do Ostravy 

Pražskou a Dvorskou zoologickou zahradu zná každý. Udělejte si však výlet i do Ostravy. Od listopadu můžete v zoo využít mimosezónní slevy.  Auto tentokrát nechte doma a udělejte si výlet vlakem. I pro děti to bude mimořádný zážitek. Zkusit můžete třeba dětské oddíly Kubík, které jsou začleněny v každém vlaku firmy Leo Express. Dětem v nich cesta příjemně uteče a třeba získají i nové kamarády. 

Více informací: zoo Ostrava

Maminka Roku 2019
Témata: Kam s dětmi, Odborná veřejnost, Koček, Čtyřlístek, Výběr, Kočička, Váš počítač, Program, Kapela, Výstava, Hold, Finále soutěže, Vánoční trh, Strom splněných přání, Malý host, Celý víkend, Nádvoří, Večerní koncert, Dobré víno, Ostrava, Div, Druhé kolo, Divadlo, Kočár, Pracovní nasazení

Mohlo by vás zajímat
Maminka roku: Syn mi holil hlavu, smál se, já brečela, říká Andrea
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Něžné, dojemné i smutné. Prarodiče se poprvé vidí s vnoučaty
Vše o preventivní onkologické cytologii. Chodíte pravidelně?
Přiznání: Nenávidím mateřství. Dceru miluji, ale být matkou mě štve!
Narodila se bez rukou. Lékaři byli pro potrat, rodiče ho odmítli
Záhada jménem syndrom ruka-noha-ústa. Pozor na záměnu
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Těhotenství je zásah do sebevědomí, říká tenistka Andrea Sestini Hlaváčková

Horoskopy

Býk Nestrachujete se jen o sebe, ale také o svou pracovní pozici. Ještě před pár dny jste měli velké plány,…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Lukáš, Lukas, Lucas

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu