Maminka.czDen matek

Dlouhé vlasy, nadpřirozené schopnosti a spousta srdíček! Tyhle dětské kresby dojaly maminky k slzám

Simona Formánková 12.  5.  2024
Každý den uklízíte, vaříte, lepíte odřená kolena a možná se vám zdá, že to nikdo nevidí. Víte ale, jak vás vnímají vaše děti? Podívejte se právě dnes, v Den matek, do galerie na kresby malých malířů na téma, jak vidí své mámy. Záplava srdíček a některé nadpřirozené schopnosti vás asi ani nepřekvapí.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Maminky jsou pro děti středobodem vesmíru. Jsou tu pro ně vždy, když potřebují obejmout, rozveselit nebo jen potřebují jejich blízkost. A ačkoli se někdy může zdát, že tuto péči neocení, opak je pravdou. Pro děti jsou jejich mámy superhrdinky, které zvládnou cokoli. A kdy jim dát svou lásku najevo víc než právě v den, kdy slaví svůj svátek? 

Svátek matek je dnem, kdy se vzdává pocta nejen matkám, ale i mateřství obecně. Slaví se všude ve světě, avšak pokaždé v jiný čas. V Česku připadá pravidelně na druhou květnovou neděli. Maminky přijímají květiny, drobné dárečky nebo přáníčka. Jejich portrét děti kreslí s oblibou. Podívejte se na ty nejpovedenější a porovnejte, jak se malým umělcům povedlo přiblížit se originálu. 

VIDEO: Vytvořte si s dětmi krásné přáníčko s tulipány

Témata: Mateřství, Galerie, Den matek, Rodičovství, svátek, Tvoření, Vlasy, Svátek matek, Česká republika, Spoušť, Kresba, Srdíčko, POCTA, Slzy, Schopnost, Maminka, Vlasová kosmetika na Heureka.cz