Maminka.czTradice

Dnes je letní slunovrat. Co znamená a jaké tradice se k němu pojí?

inf vas 20.  6.  2024
Ve čtvrtek 20. června ve 22 hodin našeho času nastává letní slunovrat. Slunce dosáhne nejvyššího bodu na obloze a přináší nejdelší den a nejkratší noc v roce. Tímto okamžikem začíná astronomické léto. Tento výjimečný čas můžete s rodinou strávit rozmanitými aktivitami.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Právě dnes nastává ideální příležitost vydat se do přírody na procházku nebo vyrazit na výlet na nějaké významné místo. Můžete si společně s dětmi brzy ráno přivstat a užít si úsvit nebo naopak sledovat romantický západ slunce.

Tradičně se během letního slunovratu zapalují ohně, které symbolizují sílu slunce. Uspořádejte večerní táborák, zpívejte písně, tančete.

Když budete mít tu správnou magickou náladu, můžete provést i jednoduché rituály, jako je psaní přání na papír a jeho spálení. Dnes je také ideální čas uspořádat zahradní slavnost nebo grilování s rodinou a přáteli. Hojnost léta oslavte čerstvým ovocem, zeleninou a dalšími sezonními pokrmy.

Energii letního slunovratu můžete využít také k meditaci a osobní reflexi. Zamyslete se nad tím, čeho jste dosáhli od začátku roku, a nastavte si nové záměry na druhou polovinu roku.

Další tipy se dozvíte ve videu v úvodu článku. 

Klepněte pro větší obrázek
Čarovná moc svatojánských bylin. Třezalka pomáhá při popáleninách i opruzeninách
Témata: Horoskopy, Rodina, Tradice, léto, příroda, Slunce, zvyky, magie, Letní slunovrat, Obloha, Nejvyšší bod