Maminka.czTipy na výlet

Do Plzně na vlaky a letadla, jaké jindy neuvidíte. A taky na dobré jídlo

wall 23.  7.  2020
​Poslední červencový víkend si v Plzni užijí především milovníci silných strojů. Mimořádně bude přístupné depo kolejových vozidel a po delší pauze se v sobotu otevírá Hangár 3, kde jsou vystavené historické letouny. Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří si rádi zkouší originální chutě, protože pro ně chystají pestrý výběr kuchaři na festivalu Street food Plzeň. Pozvánku na výstavu BLIK BLIK berte jako bonus.

Pro Plzeň máme u nás doma slabost. Nemáme to daleko autem ani vlakem a tolik se toho tam děje. Kromě už tradičních atrakcí, jako je Techmanie nebo zoologická se sousedním Dinoparkem, se vždycky najde něco dalšího. Jako třeba nejbližší víkend.

Prohlídka depa kolejových vozidel

Mimořádnou příležitost prozkoumat jindy nepřístupné depo kolejových vozidel v Plzni mají návštěvníci o víkendu 25. až 26. července. Komentovaná vyjížďka vlakem startuje na hlavním nádraží a představí místa, kde se dodnes servisují vlaky, točnu, myčku i čerpací stanici pro lokomotivy. Prohlídka depa je součástí festivalu Industry Open, který po celé léto představuje zajímavé technické památky v Plzni.

Vyráží se v deset ráno nebo ve dvě odpoledne. Vstupenky jsou k mání TADY, kde se také dozvíte všechny potřebné informace. 

Letecké muzeum Hangár 3

Na letišti v Líních u Plzně mohou v sobotu 25. července milovníci letadel obdivovat bohatou sbírku letuschopných strojů včetně legendární Spitfire Mk.XVI, která se stala symbolem bojů o Británii za druhé světové války.

Návštěvníky leteckého muzea Hangár 3 čeká také 3D expozice věnovaná plzeňskému a československému letectví, událostem letecké války na Plzeňsku v letech 1943−1945 či letcům z Plzeňska bojujícím v řadách britské RAF.

TADY najdete bližší informace o sobotní akci

Street Food Plzeň

Chutě z celého světa mohou ochutnat návštěvníci akce Street Food Plzeň na jediném místě, na nádvoří Plzeňského Prazdroje. Nabídka jídel během sobotního festivalu zahrnuje asijskou kuchyni, smažené speciality z Brazílie, veganské burgery, tradiční belgické wafle, ale i opravdové speciality jako šnečí kaviár. Nebude chybět nabídka točených piv a kávy. Podrobný průvodce ZDE

BLIK BLIK

Tady máte jeden tip navíc, který se netýká jen tohoto víkendu. Vydejte se na BLIK BLIK_Digitální hřiště v areálu nazvaném DEPO 2015 − návštěvníky bude fascinovat až do 23. srpna.

Digitální hřiště přináší to nejlepší ze současného audiovizuálního umění, které vám přiblíží hravou a zábavnou formou. Interaktivní světelné instalace si užijí děti i dospělí. Chcete vědět víc? Čtěte TADY

Více informací a další tipy na zajímavé akce v Plzni najdete na webu visitplzen.eu

Tipy na pěší výlety s dětmi: Vyzkoušeli jsme místa, kde je to bude bavit
K moři? Ano, do Polska! Cestu na sever můžeme jedině doporučit
 
Témata: jídlo, Naše tipy, Dovolená s dětmi, Cestování, Zajímavosti, Tipy na výlet, Prázdniny, Za zábavou, Náš tip, Cestujeme, Ověřeno rodiči, Léto s tebou, Dinopark, Výstava, Brazílie, Hangár, Velká Británie, Plzeň, Street, Stroj, Pestrý výběr, Plzeňsko, Kuchař, Milovník, Vlak
Mohlo by vás zajímat
Dojemnější už to být nemůže! Než dala syna k adopci, natočila mu srdceryvný vzkaz
Kolinová Gabriela
Vaše příběhy
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova
Neuvěřitelné "skóre"! Krásná Michaela Salák se stala po páté maminkou!
Zenklová Veronika
Slavné maminky
Autismus u dětí: Pozor na první příznaky již u kojenců a batolat
Machová MartinaProcházková Simona
Autismus
Dojemné, syrové, lidské. Nahlédněte do největší galerie porodních fotek!
redakce
Porod