Maminka.czTipy na výlet

Do Plzně na vlaky a letadla, jaké jindy neuvidíte. A taky na dobré jídlo

23. 7. 2020
​Poslední červencový víkend si v Plzni užijí především milovníci silných strojů. Mimořádně bude přístupné depo kolejových vozidel a po delší pauze se v sobotu otevírá Hangár 3, kde jsou vystavené historické letouny. Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří si rádi zkouší originální chutě, protože pro ně chystají pestrý výběr kuchaři na festivalu Street food Plzeň. Pozvánku na výstavu BLIK BLIK berte jako bonus.

Pro Plzeň máme u nás doma slabost. Nemáme to daleko autem ani vlakem a tolik se toho tam děje. Kromě už tradičních atrakcí, jako je Techmanie nebo zoologická se sousedním Dinoparkem, se vždycky najde něco dalšího. Jako třeba nejbližší víkend.

Prohlídka depa kolejových vozidel

Mimořádnou příležitost prozkoumat jindy nepřístupné depo kolejových vozidel v Plzni mají návštěvníci o víkendu 25. až 26. července. Komentovaná vyjížďka vlakem startuje na hlavním nádraží a představí místa, kde se dodnes servisují vlaky, točnu, myčku i čerpací stanici pro lokomotivy. Prohlídka depa je součástí festivalu Industry Open, který po celé léto představuje zajímavé technické památky v Plzni.

Vyráží se v deset ráno nebo ve dvě odpoledne. Vstupenky jsou k mání TADY, kde se také dozvíte všechny potřebné informace. 

Letecké muzeum Hangár 3

Na letišti v Líních u Plzně mohou v sobotu 25. července milovníci letadel obdivovat bohatou sbírku letuschopných strojů včetně legendární Spitfire Mk.XVI, která se stala symbolem bojů o Británii za druhé světové války.

Návštěvníky leteckého muzea Hangár 3 čeká také 3D expozice věnovaná plzeňskému a československému letectví, událostem letecké války na Plzeňsku v letech 1943−1945 či letcům z Plzeňska bojujícím v řadách britské RAF.

TADY najdete bližší informace o sobotní akci

Street Food Plzeň

Chutě z celého světa mohou ochutnat návštěvníci akce Street Food Plzeň na jediném místě, na nádvoří Plzeňského Prazdroje. Nabídka jídel během sobotního festivalu zahrnuje asijskou kuchyni, smažené speciality z Brazílie, veganské burgery, tradiční belgické wafle, ale i opravdové speciality jako šnečí kaviár. Nebude chybět nabídka točených piv a kávy. Podrobný průvodce ZDE

BLIK BLIK

Tady máte jeden tip navíc, který se netýká jen tohoto víkendu. Vydejte se na BLIK BLIK_Digitální hřiště v areálu nazvaném DEPO 2015 − návštěvníky bude fascinovat až do 23. srpna.

Digitální hřiště přináší to nejlepší ze současného audiovizuálního umění, které vám přiblíží hravou a zábavnou formou. Interaktivní světelné instalace si užijí děti i dospělí. Chcete vědět víc? Čtěte TADY

Více informací a další tipy na zajímavé akce v Plzni najdete na webu visitplzen.eu

Tipy na pěší výlety s dětmi: Vyzkoušeli jsme místa, kde je to bude bavit
K moři? Ano, do Polska! Cestu na sever můžeme jedině doporučit
 
Témata: Naše tipy, Náš tip, Dovolená s dětmi, Cestování, Za zábavou, Tipy na výlet, Cestujeme, Zajímavosti, Prázdniny, Ověřeno rodiči, Léto s tebou, Jídlo, Hangár, Kuchař, Vlak, Pestrý výběr, Street, Výstava, Milovník, Brazílie, Velká Británie, Plzeňsko, Plzeň, Festival, Pořadatel

Mohlo by vás zajímat
Maminka roku: Miluši Smékalové bylo 23, když se rozhodla postarat se o sourozence
Maminkou roku 2020 je Kateřina Tichá! Kdo vyhrál jednotlivé kategorie?
Dětství před rokem 1989. Pamatujete tyhle stavebnice, panenky a autíčka na ovládání?
Kdy mít další dítě: Brzo, nebo počkat? Pro a proti různých věkových rozdílů
Císař není hanba, vzkazuje všem mámám tahle žena. A hrdě ukázala jizvu!
Za tři dny bez plenek! Snadná a rychlá metoda, která stojí za vyzkoušení
Marie Doležalová: Celé léto jsem tajila, že znovu čekáme zázrak
Nechci, nejím! 40 podivných důvodů, kvůli nimž děti odmítají jídlo
Dokáže si hrát bez vaší pozornosti? Ne? Možná si za to můžete sami!

Horoskopy

Panna Otázka, zda pracovat z domu, je vašem případě nepodstatná, protože v ničem nepodvádíte. Ba právě naopak…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Alice, Severín

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné