Maminka.czPříběhy

Do porodnice to nestihli. Maminka porodila v autě na parkovišti u McDonaldu

Vanda Stöckbauerová 7.  2.  2024
Snad každou nastávající maminku během těhotenství přepadne myšlenka, co by dělala, kdyby nestihla dojet do nemocnice a porodila v autě. Samozřejmě většina rodičů to do porodnice stihne s velkou časovou rezervou, ale existují výjimky – jako například manželé Beckovi z amerického Wisconsinu.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Analysia Beck (25) měla vždy husí kůži, když četla příběhy o dětech narozených na neobvyklých místech. "Byla to moje nejhorší noční můra," řekla pro TODAY.com. To netušila, že něco podobného zažije u svého třetího porodu.

Kolem jedenácté hodiny večer 11. ledna tohoto roku začala Analysia, která byla v tu dobu ve 38. týdnu těhotenství, pociťovat mírné kontrakce. Zpočátku si myslela, že jsou to jen poslíčci, a šla si lehnout a usnula, ale zanedlouho ji probudily bolestivé kontrakce a praskla jí plodová voda. Hned vzbudila manžela Daniela (27) a řekla mu, ať zavolá do porodnice, že tam za chvíli přijedou. „V nemocnici se samozřejmě vyptávají na všechno možné a zjišťovali, jaký mám porodní plán, a já odpověděla: 'Okamžitě epidurál'," řekla maminka pro Fox News Digital.

VIDEO: Tatínek s rodící manželkou spěchal do porodnice. V centru Hradce Králové ale uvízli v koloně, ze které je zachránila policejní hlídka. 

Dvě mladší děti, tříletého Jayce a sedmnáctiměsíční Aubriellu, svěřili na hlídání babičce a vyrazili. Analysia vtipkovala, že nikdy neviděla Daniela řídit tak rychle. Jenže miminku se chtělo na svět dřív. "Byli jsme na cestě pár minut, když jsem řekla: Danieli, musíš zastavit, mám pocit, že sedím dítěti na hlavě. V tu chvíli jsem věděla, že se to blíží a že to do nemocnice nestihneme," vzpomíná.

Klepněte pro větší obrázek

Daniel zastavil na nejbližším parkovišti u McDonaldu a zavolal záchranku, zatímco Analysia vlezla na zadní sedadlo jejich SUV. V tu chvíli bylo 3.55 ráno a hustě sněžilo. "Třikrát jsem zatlačila a dítě bylo venku,“ popisuje trojnásobná maminka. Záchranáři stihli přijet přesně ve chvíli, aby miminko chytili. Analysia se svěřila, že její manžel situaci zvládl velmi dobře. "Uklidňoval mě a celou dobu mě držel za ruku.“

Klepněte pro větší obrázek

Maminka si těsně po porodu všimla, že miminko je modré. "Myslím, že to bylo tím, jaká byla zima. Do auta nám foukal sníh a ten se mu dostal na obličej.“ Tu noc zasáhla jejich město bouře, která měla za následek přes 35 cm sněhu.

Novorozený syn vážil 3,9 kg a dostal jméno Micah. "Naštěstí byl úplně zdravý a všechno bylo v pořádku. V nemocnici prošel všemi testy,“ dodala šťastná maminka. Rodiče mu kvůli neobvyklému místu narození a sněhové bouři dali příhodnou přezdívku – malý McFlurry. Nyní se pětičlenná rodina sžívá a nikoho nepřekvapí, že na třetí porod budou ještě hodně dlouho vzpomínat. 

Překotný porod: Co dělat, když nestíháte dojet do porodnice?
Témata: Těhotenství, Porod, Příběhy, Porodnice, Kuriozita, Zajímavosti, USA, Nemocnice, Parkoviště, Wisconsin, Danieli, Manžel, McDonald, Maminka, Hradec Králové, Beck, Micah