Maminka.czČasopis Maminka

Do roka a do dne

, Časopis Maminka
2. 9. 2009
Do roka a do dne
Jáchymovi už je rok. Za těch dlouhých dvanáct měsíců vyrostl o neskutečného čtvrt metru a naučil se fůru – více či méně užitečných – věcí. První narozeniny oslavil opravdu stylově.

Když jsme na tu veleslávu chystali fotografickou výstavku, zaujala nás fotka ze dne, kdy jsme si miminko přivezli z porodnice. Byl mu asi týden a v dětské postýlce skoro nebyl vidět, byl to takový malý uzlíček, kterých by se tam vešlo ještě aspoň deset. Ze svých původních parametrů (51 cm/3,45 kg) se dostal na dnešních 76 cm/9,5 kg a je to na něm fakt znát. Když se teď rozcapený spokojeně rozvaluje v téže postýlce, už by se tam k němu nikdo další určitě nevešel. Narozeniny se slavily dva dny, aby si to mladý pán dostatečně užil a nemohl nám někdy v budoucnu vyčítat, že jsme to odflákli. První den přijeli popřát všichni příbuzní (kam se hrabou Hujerovi!), další den naši (a Jáchymovi malí) kamarádi.

Těch asi pětadvacet parádních dárků, které dostal, se ve finále skoro nevešlo do chaty, ale nejdůležitější byl fakt, že tu významnou událost skutečně vnímal – evidentně chápal, že se děje něco mimořádného a je to kvůli němu. Na všech třech exkluzivních dortech, které dostal, ho samozřejmě nejvíc zaujaly svíčky. Okamžitě se po nich začal sápat a když jsme mu je sfoukli, tvářil se dost zklamaně, ale aspoň je pečlivě olízal a nejraději by je býval i spořádal, kdybychom mu v tom nezabránili. S dorty i se svými novými dárky (a samozřejmě jejich dárci) celkem ochotně pózoval všem přítomným fotografům, než ho nezvyklá činnost slavení narozenin zmohla natolik, že se odebral k dlouhému odpolednímu spánku. Když se probral, znovu si prohlédl (a pořádně osahal, očichal, olízal, oslintal a ty, které unesl, omlátil o zem) všechny dárky a vybral si favority.

Protože ještě nechodí (nicméně podle všech zkušených maminek, které viděly jeho sprint po čtyřech, plazení se do příkrých schodů a úpornou snahu vylézt na židli, do vany, skříní, poliček, popelnic, sudu s vodou atd., bude pochodovat nejdéle za měsíc), nejvíc si oblíbil chodítko. Obešel s ním celou zahradu a kdyby nebyla zavřená branka na ulici, určitě by se došel pochlubit i sousedům. Se svými kamarády, kteří mu přišli popřát, se o dárky moc dělit nechtěl, vždycky zatoužil zrovna po tom, se kterým si hrál někdo jiný, ale to se určitě naučí – minimálně do dalších narozenin na to má dost času.

Témata: Časopis Maminka, Jen pro tatínka, Rok, Hujer, Malý uzlíček

Mohlo by vás zajímat
Katy Perry a Orlando Bloom mají holčičku. Oznámili to hodně originálně!
Představy vs. mateřská realita! Děkujeme za tu upřímnost
Nejdojemnější fotka týdne! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině
Rodičovský trik: Odkoukejte účinný způsob, jakým Kate a William mluví s dětmi
Dítě s horečkou nevyšetřím! Pozor, Covid mění pravidla návštěv u pediatrů
Rodičovská dovolená 2021: Vše, co o ní potřebujete vědět
Vendula Pizingerová porodila! Syn Josef se narodil na tátovy narozeniny
Říkadla a říkanky: Proč je děti potřebují a jak jim škodí, když je neznají?
Výborný domácí chleba i bez pekárny - vyzkoušejte náš recept!

Horoskopy

Střelec Milí Střelci, tento týden se nese v duchu rychlosti a profesních úspěchů. Nadřízený si vás hodně…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Kateřina, Katarína, Katrin

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné