Maminka.czBatole

Dobročinné léto v Café Rozmar: Líčení pro maminky, bazar Husí kusy a mnoho dalšího

Ani léto v Praze nemusí být nuda! V Café Rozmar se pořád něco děje a těšit se můžete i bleší trh! Jelikož je Café Rozmar sociální firmou, která zaměstnává mladé lidi po odchodu z dětského domova, jsou všechny akce spojeny s podporou dobré věci a samozřejmě ideální pro maminky s dětmi i širokou veřejnost.
19. 7. 2012
Dobročinné léto v Café Rozmar: Líčení pro maminky, bazar Husí kusy a mnoho dalšího

Každou sobotu se v Café Rozmar můžete těšit na speciální letní akci. Již tento týden to budetaneční vystoupení Jessicy, Dominiky a Anety z dětského domova Kašperské hory. Přijďte podpořit mladé r´n´b tanečnice, které se svými vystoupeními vyhrávají i taneční soutěže.

„Cílem akcí je hlavně podpora talentovaných dětí v jejich dovednostech. Všechny akce představí ty děti, které se svému koníčku naplno věnují a my je touto cestou a uspořádáním vystoupení pro veřejnost chceme podpořit.“ vysvětluje princip letních sobot v Café Rozmar Simona Bagarová z obecně prospěšné společnosti Rozmarýna, která kavárnu na pražském Rašínově nábřeží provozuje.

Café Rozmar je první a jedinou sociální firmou v ČR, která zaměstnává a podporuje mladé lidi po odchodu z dětského domova. Na pozicích tréninkový kuchař nebo tréninkový číšník/servírka nacházejí uplatnění mladí lidé, kteří se čerstvě po odchodu z dětského domova musí postavit na vlastní nohy.

„Kromě zmíněného vystoupení pak plánujeme 28.7. kosmetické odpoledne s Oriflame pro maminky s dětmi, kde se mohou maminky nechat nalíčit od profesionálních vizážistek a 4.8. a 11.8. pak budou na programu další vystoupení dětských domovů. Konkrétně vernisáž nadějné mladé malířky a divadelní představení dětí z dětského domova Staňkov“ představuje další akce Bagarová.

Vstup na všechny akce je zdarma, bližší program pak naleznete na cafe-rozmar.cz. Samotná kavárna se nachází na rohu Trojické a Rašínově nábřeží, jen pár metrů od Palackého náměstí.

V neposlední řadě pořádá Rozmarýna letní dobročinný bazar, který proběhne 1.8. na Náměstí Míru v Praze. Tento bleší trh s názvem HUSÍ KUSY pořádá Rozmarýna ve spolupráci s Nadací Divoké Husy.

První srpnový den tak na vás na Náměstí Míru čeká dvojitá porce dobročinnosti, ale i známé osobnosti, které bývají nedílnou součástí podobných akcí. V případě akce Husí kusy se můžete těšit na herečku Michaelu Dolinovou, moderátorku Štepánku Duchkovou, legendární televizní moderátorku Kamilu Moučkovou, na herce a režiséra Ondřeje Kepku. Tito patroni Nadace Divoké Husy budou v rámci akce od 10:00 do 18:00 fungovat i jako dražitelé některých předmětů ve snaze získat pro svou organizaci i pro spřátelenou Rozmarýnu, co největší zisk.

„Patronka Rozmarýny, herečka Martha Issová je na mateřské dovolené, takže osobní účast tentokrát vynechá. Určitě se ale stejně jako v předchozích letech můžete těšit na věci, které nám k prodeji, stejně jako každý rok, věnuje“ láká na letní akci Simona Bagarová z Rozmarýny a ve výčtu slavných jmen pokračuje. „Na blešáku najdete třeba i šaty Lucie Bílé z návrhářské dílny Liběny Rochové, vína francouzského herce Pierra Richarda a spoustu dalších věcí. Pravidelní návštěvníci našich bazarů mi jistě dají za pravdu, že podobné akce jsou plné opravdových rarit a originálních kousků a hlavně příjemné a přátelské atmosféry.“ doplňuje Bagarová.

Léto v Praze rozhodně nemusí být nudné, chcete-li zkombinovat příjemný program pro děti, potkat se se známými osobnostmi, dát si dobrou kávu a podpořit dobrou věc, zavítejte ve středu 1.8. na Náměstí Míru.

Témata: Děti, Těhotenství, Kojenec, Porod, Novorozenec, Batole, Předškolák, Školák, Kam s dětmi, Léto, Let
Mohlo by vás zajímat
Tyto zdravé vánoční recepty si děti zamilují. Vyzkoušejte perníčky nebo kokosové kuličky
Porod syna byl můj nejsilnější zážitek v životě, říká zpěvák Jan Smigmator
Proč nemůžeme rodit doma? A co vlastně chtějí domorodičky?
Jak naučit dítě správně a bezpečně bruslit. S výukou začněte po čtvrtém roce

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu