Maminka.czTipy na čtení

DobroDruhům: Tereza Ramba jako autorka originálního cestopisu

wall 13.  11.  2020
Veliká škoda, že je momentálně cestování tak omezené. Protože když si člověk vezme do ruky knihu jako Dobrodruhům od herečky a cestovatelky Terezy Ramby, hned by někam vyrazil.

Cestování si nikdy nenaplánujete na sto procent – vždy vás něco překvapí. Ví to i oblíbená herečka a cestovatelka Tereza Ramba. Během dvou let navštívila dvacet zemí a rozepsala se o jejich známých i nečekaných podobách v originálním autorském cestopise nazvaném DobroDruhům. 

Její autorský jazyk nemusí sednout každému, ale nás Terezin hravý a emotivní styl baví. Nejsou to jen povrchní dojmy a fotky na sociální sítě, Ramba je dobrá pozorovatelka. Kniha je navíc povedená i po grafické stránce a také, pokud jde o celkové zpracování. 

Knížky pro děti: Sopky, strašidla v metru a muzeum plné neskutečných hub

Ať už máte sami neklidného cestovatelského ducha, nebo radši jenom jezdíte prstem po mapě, Tereziny zážitky v kombinaci s autentickými fotografiemi a ilustracemi jsou natolik inspirující, že vás popadne touha někam vyrazit, jakmile to bude jen trochu víc možné. 

"Když člověk cestuje s otevřenou hlavou a bez plánu, dostává se mu pak výhod překvapení. Já se strašně ráda divím. To je ten důvod, proč cestuju. Divit se, to mi jde. Přijedu a rovnou se začnu divit," píše autorka s tím, že knihu věnovala všem dobrodruhům.

Kam se určitě podívat

A to jak těm, kteří s batohem jedou až na konec světa, tak těm, kdo potřebují pošťouchnout, aby někam vyrazili, a koneckonců i těm, kteří cestovat z různých důvodů nemohou anebo prostě radši sedí doma zachumlaní s čajem, sní a cestují prstem po mapě.  

Nechybí tipy a triky, co si vzít s sebou, kam se určitě podívat a jakým místům se vyhnout. Jak si poradit s medvědem, divokým psem, pijavicí i chrápajícím spolupoutníkem. 

Autoři knihu DobroDruhům – krom Terezy Ramby také její sestra Sára coby ilustrátorka či její manžel Matyáš coby fotograf – nedávno pokřtili. Křest oživila také vernisáž výstavy Sářiných obrazů.

Netradiční cestopis vyšel v nakladatelství Bizbooks, doporučená cena 499 korun. 

To je nádhera! Tereza Ramba v unikátním večerníčku ze střechy Lucerny
Cesta do divočiny, jakou vaše děti ještě nezažily. A vy s nimi!
Tohle potřebujete! Velký průvodce s tipy na cestování po Česku s dětmi
Témata: Tipy na dárky, Tipy na výlet, Vánoce 2020, Nákupní tipy, Knihy, Cestujeme, Tipy na čtení, Nakladatelství, Konec světa, Terezin, ORIGINAL, Autor, Originál, Cestopis, Tereza Rambo, Kniha, Cestovatelka, Herečka, Autorka, Cestování, Matyáš, Dobrodruh, Terezina, Bizbooks
Mohlo by vás zajímat
Sedminásobná máma, ekonomka Markéta Šichtařová: Poslednímu těhotenství jsem se nejvíc divila já sama!
Víchová Tereza
Slavné maminky
Emotivní vyznání táty, který přišel o svou těhotnou ženu. Fotografie s dcerkou, která přežila, berou za srdce...
Mrázková Dita
Láska a vztahy
Neuvěřitelné "skóre"! Krásná Michaela Salák se stala po páté maminkou!
Zenklová Veronika
Slavné maminky
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Pět holek na krku! Jak se žije rodině s paterčaty?
Formánková Simona
Instagram
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod
VIDEO: Tohle těhotenství bylo největší překvapení mého života, říká herečka Petra Hřebíčková
Víchová Tereza
Podcasty
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství
Jak rychle utišit plačící dítě? Trik zkušeného pediatra, který zabere hned!
Kojenec