Maminka.czSlavní tatínci

Dojemné vyznání fotbalisty Cristiana Ronalda své mamince: Jsi bojovnice a nejlepší babička, kterou můžou moje děti mít!

Dita Mrázková 16.  7.  2023
Pětinásobný táta a nejlépe placený sportovec světa si je moc dobře vědom, kdo stojí za jeho cestou k úspěchu. Největší podporovatelku a fanynku má ve své mamince, která si musela hodně odříct, aby se její syn dostal až na samý vrchol. Seznamte se s Mariou Dolores...

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Seznam kapitol
1. Kapitola 1

Jeden z nejúspěšnějších fotbalistů všech dob je hrdým tátou syna Cristiana juniora, dvojčat Evy Matea, dcer Alany Martiny Belly. Po narození té poslední musel s partnerkou Georginou čelit největší bolesti každého rodiče, při porodu zemřelo dvojče Belly – bratr Ángel.

VIDEO: Trailer seriálu Jmenuji se Georgina

O malém bratříčkovi prý rodina doma mluví každý den. "Děti už to chápou. Vždycky, když sedíme u stolu, tak křičí a volají: Tati, tohle jsme udělali pro Ángela! A ukazují do nebe. Což se mi moc líbí, protože je to součástí jejich života. Byl to těžký proces, říct jim pravdu. Ale svým dětem nikdy lhát nebudu," svěřil se Cristiano.

I v těch nejtěžších chvílích mu stála po boku další osudová žena. Ta, která mu dala život a jejíž mateřská láska je pro fotbalistu stejnou drogou jako ta partnerská. Často a rád totiž sdílí své city k mamince a je si dobře vědom toho, že bez ní by nebyl tam, kde je dnes. Nikdo jiný se pro jeho cestu za dětským snem neobětoval tolik jako právě ona.

Klepněte pro větší obrázek

Maria Dolores dos Santos Aveiro neúnavně pracovala, aby zabezpečila svou rodinu a podpořila sny svého syna a dalších tří dětí. Navzdory tomu, že čelila v době, kdy zemřel její manžel na selhání jater, poměrně velké chudobě, nikdy nepolevila ve svém odhodlání poskytnout Cristianovi ty nejlepší možné podmínky.

Sám fotbalista vzpomíná, jak tvrdě musela pracovat a jak si ke své práci a starání se o rodinu přibrala ještě noční úklid, jen aby mohla svému synkovi koupit kopačky. 

I proto na ni nedá Cristiano dopustit. Jeho matka tak za něj přebírá fotbalové ceny, zúčastňuje se diskusí a stará se o vnoučata. Odměnou za její píli a oddanost je pak třeba společná dovolená strávená na luxusní jachtě jejího syna. 

Maria si ale prošla i dalším těžkým obdobím ve svém životě. V roce 2007 jí byla diagnostikována rakovina prsu, ta o 12 let později udeřila znovu. V roce 2020 navíc prodělala mrtvici. Po celou dobu jí stály po boku všechny její děti, včetně Cristiana.

Georgina a Cristiano Ronaldo rok po smrti jednoho z dvojčat: "Dětem jsme museli říct pravdu. Vědí, že jejich bratříček je v nebi..."

Dnes je ale podle všeho zdravá a užívá si života. Nedávno populární sportovec sdílel na síti přání k jejím narozeninám i s láskyplným věnováním. "Všechno nejlepší k narozeninám nejlepší matce na světě, bojovnici, která mě vždy učila, abych se nevzdával, a nejlepší babičce, o které kdy moje děti mohly snít. Tolik tě miluji, moje maminko! Polibek!"

S čím se pro změnu svěřila Maria? "Někdy si ze mě Cristiano dělá legraci a říká: Nechtěla jsi, abych se narodil, ale teď vidíš, že jsem tady a pomáhám vám všem," narážela na to, jak se v nelehké době, kdy byla těhotná, rozhodovala, zda si svého syna nechá, nebo podstoupí potrat. Dnes si tak může s klidným svědomím říct, že její rozhodnutí stálo za to...

Témata: Děti, Slavní rodiče, Láska a vztahy, Slavní tatínci, Mateřství, Životy slavných, Výchova, Slavné páry, Rodičovství, Dvojčata, Syn, Matka, Babička, tatínek, Celebrity, Otec, Georgina Rodriguez, idol, sportovec, Cristiano Ronaldo, Fotbalista, Georgina, Mateo, Táta, Vyznání