Maminka.czMaminka roku 2023

Doktoři jí řekli, že nikdy nebude mít děti. Dnes jich má s manželem devět. Učí je doma, a k tomu úspěšně podniká

Semifinálové hlasování v soutěži Maminka roku 2023 je v plném proudu, a vy tak máte jedinečnou příležitost podpořit svou favoritku. Dnes vám představujeme soutěžící Ivku Sovadinovou z kategorie Maminka podnikatelka, která s manželem vyrábí originální hračky, pomůcky a potřeby pro děti. Testují je na těch vlastních.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

„Už jako malá holka jsem si přála mít velkou rodinu a věnovat svůj život dětem. Potom mi doktor oznámil, že děti mít nebudu. To byla pro mě rána, protože mateřství vnímám jako nejkrásnější povolání ženy. Chvíli po svatbě však obavy zmizely jako pára nad hrncem, otěhotněla jsem. Dnes máme devět dětí a jsem za ně nesmírně vděčná,“ říká Ivka Sovadinová.

VIDEO: Patronky Maminky roku v redakci: Vybrat semifinalistky bylo složité

A pokračuje: „Nebylo to vždy jednoduché. Řešili jsme vážné nemoci dětí, stavbu domu a samozřejmě finance... Pro mne byl pokaždé obrovskou oporou manžel Vašek. Když už nebylo peněz nazbyt, začali jsme spolu podnikat, jak jinak než tvorbou pro děti (domeczech.cz). Naše houpačky Houpee, hračky i stavebnice se staly hitem. Díky tomu, že pracuji doma, mám prostor učit děti v domácí škole, vymýšlet a kreslit jim vlastní nápady. Chtěla jsem je nabídnout dál, a tak začal můj podnikatelský plán. Lavina desetitisíců stažení Prázdninového deníku odstartovala moje nekončící tvoření na sikulik.cz. Mé kresby a projekty vznikají během vaření, kojení, úklidu a učení přímo na míru pro děti, které jsou mi inspirací i hnacím motorem. Chtěla bych všechny maminky povzbudit, aby se nebály realizovat své velké nápady. Žít naplno pro děti je úžasné,“ vypráví svůj životní příběh Ivka.

3 otázky pro maminku

Proč jste se rozhodla se do soutěže přihlásit?

Nominaci na maminku roku jsem obdržela od svého manžela Vaška ve chvíli, kdy jsem byla úplně na dně. Naši tři domškoláci se chystali na pololetní přezkoušení, menší děti právě prodělávaly střevní virózu a s nejstarší mě čekala návštěva onkologie a kardiologie. Problémy se sypaly ze všech stran stejně jako vršící se hromada prádla. V takové chvíli jsem úplně pustila podnikání a po nevyspalých nocích jsem se snažila zbytek svých sil investovat dětem. 

Byl to pro mě šok, ale přiznávám, že i povzbuzení a ocenění. Myslím, že každá máma se někdy ocitne v té situaci "tohle už nedám, to se prostě nedá zvládnout!". A pak zvažujete priority. Moje děti mě v tomhle fakt učí pokoře. Zároveň to však jsou manžel a děti, kdo mě nejvíce podporuje, že má smysl jít dál. Že musím sebrat zbytek sil a být tu pro ně.

Klepněte pro větší obrázek

Co pro vás znamená být mámou?

Mateřství je podle mě nejkrásnější povolání ženy. Když poprvé uslyšíte, že pod vaším srdcem tluče nové malé srdíčko, poprvé chováte ten uzlíček štěstí, víte, že za něj dáte život. Porodem a péčí o děti se z nás stávají milující mámy. Jsme ochotné tolikrát v noci vstát a nosit to malé miminko, i když už nemáme sil. S každým dalším přebalováním, s každým dalším dnem nás děti učí té mateřské lásce, která nezná hranic. Být mámou je CESTA OD SOBECTVÍ K LÁSCE.

Je pro vás náročné skloubit podnikání s mateřskými povinnostmi?

Pro mě jsou mateřské povinnosti na prvním místě. Podnikání z nich potom vychází. Když děti potřebují nějakou pomůcku do školy, naučit se něco do logopedie, procvičit jakékoliv znalosti hrou, okamžitě přemýšlím a vymýšlím, co by se jim mohlo hodit. Potom to spolu otestujeme a nabízím věci dalším dětem na sikulik.cz.

Kreslení, šití a natírání pro domeczech.cz vnímám spíše jako koníčka. Podnikání s manželem nás spojuje a také se v tom doplňujeme a střídáme v péči o děti. Baví mě, když si mohu na hodinku sama zalézt do své "zašívárny" a dělat něco, co udělá radost dál. Ale o to raději a s větším elánem se potom zase věnuji dětem.

HLASUJTE PRO SVOU FAVORITKU!

Semifinále soutěže Maminka roku 2023 je tu. Společně s patronkami jsme vybrali patnáct semifinalistek – pět z každé kategorie – a teď je na vás, pro koho budete hlasovat. Hlasujte na maminka-roku.cz

Hledáme Maminku BLOGERKUHRDINKU PODNIKATELKU. Hlasování běží až do 20. července 2023. Poslat můžete celkem 10 hlasů kterékoli semifinalistce, a to každou hodinu.

O pořadí soutěžících v semifinále rozhodnete hlasováním právě vy! Z každé kategorie postoupí do finále tři soutěžící s největším počtem hlasů.

O vítězkách jednotlivých kategorií a absolutní vítězce rozhodne porota složená z redakce, patronek a partnerů soutěže. Vyhlášení proběhne během slavnostního galavečera 17. října 2023.

Témata: Časopis Maminka, Maminka roku 2023, Inspirativní ženy, Maminka roku 2022, projekt, Maminka podnikatelka, patronka, galavečer, podnikání, Soutěž, Maminka, Doktor, Děti, Manžel, Znalost, Pomůcky, Kategorie, Hračky, Podnikatelka
Mohlo by vás zajímat