Maminka.czJídelníček

Domácí nanuky z ovoce si zamilují nejen děti. Potřebujete jen mixér

Jana Marxtová 21.  6.  2024
Ještě lepší je připravit si zmrzlinu přímo s dětmi. Když se na její přípravě budou podílet, tak se zabaví, ale navíc jim pak vlastní dílko bude ještě více chutnat.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Každý zmrzlinář vám poví, že udělat doma nadýchanou zmrzlinu se vám bez speciálního přístroje nepodaří a nestačí ani v mnoha receptech zmiňované promíchávání směsi v průběhu mrznutí.

Zmrzlinovače sice nejsou nijak drahé (tedy pokud si pořídíte ten s namrazovací nádobou), ale ne každý si je hodlá pořídit. Přece jen, každý další přístroj zabírá v kuchyni místo... však to znáte.

Podlehněte jahodovému vábení: tartaletky, zmrzlina  a šarlotka

My ale pro vás máme pár vyzkoušených receptů, jejichž autoři se dušují, že i bez speciálního přístroje je jejich zmrzlina chutná a nadýchaná. Nechcete si společně s námi jejich tvrzení ověřit? Pojďme to zkusit a uvidíme, jak skvělé mohou být domácí nanuky.

VIDEO: Jak poznat, že je zmrzlina z kvalitních surovin a ne plná chemie

Banánová zmrzlina

Klepněte pro větší obrázek

Doba přípravy: 10 minut a mražení

Počet porcí: 4

Ingredience:

  • 300 g banánů, ideálně už hodně měkkých
  • šťáva z 1 citronu
  • 70–100 g cukru krupice
  • 1/2 vanilkového cukru
  • 150 ml smetany ke šlehání
  • 50 ml mléka

Postup:

Je to snad až příliš jednoduché. Banány rozmixujte a smíchejte s ostatními ingrediencemi. Všechno pořádně promíchejte v mixéru, aby byla směs co nejvíce nadýchaná. Vlijte do vaničky na zmrzlinu nebo do tvořítek na nanuky a nechte zmrznout.

Témata: Recepty, Jídelníček, Děti a jídlo, Cukr, zmrzlina, Zmražené ovoce, Citronová šťáva, Nanuk, Speciální přístroj, Šarlotka, Banánová zmrzlina, Ovoce, Vanilkový cukr, JEN, Dom, Šlehačka, NEJ, Směs, Vanilková zmrzlina, Mražení, Recept, Mixér, Mražené ovoce, Smetana, Puding