Maminka.czZdraví

Domácí test poradí, zda opravdu musíte s dítětem k lékaři

Prezentace klienta
7. 11. 2019
Domácí test poradí, zda opravdu musíte s dítětem k lékaři
S přicházejícím podzimem a sychravým počasím se začínají ordinace plnit nachlazenými dětmi, které si předávají bacily v dětských kolektivech s neuvěřitelnou rychlostí. Stačí však jen zvýšená teplota, nebo rýma či kašel a spousta rodičů považuje za nevyhnutelné ověřit zdravotní stav svého potomka u lékaře. Přitom tímto jednáním mu může více uškodit než pomoci.

Není to jen viróza?

Ve většině případů se jedná jen o obyčejnou virózu, která se dá vyléčit doma pomocí klidového režimu a čaje s citronem. Pobyt v čekárně ve společnosti dalších nemocných dětí může malému pacientovi nakonec způsobit mnohem závažnější zdravotní problémy. Proto by rodiče měli vždy zvážit, zda je návštěva ordinace nutná.

Domácí Veroval CRP test

Oblíbeným a užitečným pomocníkem se pro tyto případy v poslední době staly domácí CRP testy. Veroval CRP test dokáže spolehlivě prověřit, zda má dítě v těle virový, nebo bakteriální zánět. Poznáte tedy, jestli je potřeba zajít k lékaři k dalšímu vyšetření. Domácí CRP test se může hodit i ve chvíli, kdy dítě onemocní během víkendu či svátků a vy si nejste jisti, zda je nezbytné hledat nejbližší pohotovost. Ještě nedávno se vyšetření C-reaktivního proteinu provádělo výhradně u lékaře, a to mnohdy pouze na vyžádání. Dnes lze získat důkaz o bakteriální infekci v těle během chvíle i v domácím prostředí. To je dobrá zpráva zvláště pro děti, které trpí strachem z doktorů a každá návštěva ordinace je pro ně a vlastně i rodiče stresující.

Je to velmi spolehlivý test, s přesností více než 95 %. Výhodou je zejména jeho rychlost, výsledek totiž budete znát už do 5 minut a ihned se podle toho můžete zařídit. Z odběru nemusí mít děti v žádném případě strach, je téměř bezbolestný. Stačí malým píchnutím odebrat pouze 1 kapku krve, a to určitě zvládne během sledování pohádky i ten nejbojácnější pacient. Test se dá koupit, nebo objednat ve všech lékárnách.

Neužívejte antibiotika zbytečně

Domácí testy CRP prokazují ještě jednu důležitou službu. Tím, že si pacienti doma sami ověří, zda se jejich tělo bez antibiotik neobjede, předcházejí jejich zbytečnému užívání. Řada lékařů totiž předepisuje antibiotika neuváženě i na méně závažná virová onemocnění, na která ale nezabírají. Často nesou vinu i sami rodiče, kteří se předepsání antibiotik pro své dítě u lékaře domáhají, i když to není vůbec potřeba. Jsou přesvědčeni, že nemoc se dá rychle vyléčit pouze nasazením antibiotických léků. Pokud však opakovaně dostane dítě antibiotika i bez prokázání bakteriální infekce, v budoucnu bude jeho tělo vůči nim imunní.

Domácí diagnostika sice nenahradí důkladnou lékařskou prohlídku, ale může se stát dobrým rádcem při posuzování závažnosti zdravotního stavu vašeho dítěte. Proto by CRP test neměl chybět v žádné domácí lékárničce.

Klepněte pro větší obrázek
Témata: Zdraví

Mohlo by vás zajímat
Řeč těla při spánku: Na zádech spí králové, schoulení jsou mamánci
Matky jsou jak elitní vojáci ve výcviku, píše Marie Doležalová
Dcery Karla Gotta: Která zdědila tátův talent? A která se mu nejvíc podobá?
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Herečky, které otěhotněly během natáčení! Podařilo se to zamaskovat?
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle nás nenapadlo!
Narodila se bez rukou. Lékaři byli pro potrat, rodiče ho odmítli
Těhotenství jim navždy změnilo tělo. Není se za co stydět, vzkazují tyhle matky!

Horoskopy

Býk Ani čtvrtek nebude ničím zajímavý. Tento týden se nese v duchu nepříjemných situací, zmatků a…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Sáva, Sába

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu