Maminka.czRozhovor

Dominika Mesarošová exkluzivně o rozpadu vztahu s otcem syna Eliána: Bolí to, ale snažím se řídit příslovím, že i dva jsou rodina

Dita Mrázková 11.  6.  2024
Prochází soudním sporem s expartnerem a otcem jejího syna. Předmětem je nejen péče o něj, ale i výše výživného. Jaké byly její první pocity po rozchodu? Jak rozchod rodičů vnímá syn Elián? A kdo je pro Dominiku v těžkém období největší oporou?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Není tajemstvím, že se osmatřicetiletá maminka po zjištění nevěry rozešla s partnerem Tomášem, otcem pětiletého syna Eliána. O rozchodu informovala na Instagramu.

"Můj život byl barevný a pestrý, než jsem potkala otce svého syna a porodila nám našeho Eliána. Rodina, domov, mateřství bylo, je a vždy bude mým smyslem života. Na sociálních sítích všichni sdílíme většinou naše radosti a smutky si necháváme pro sebe. Bohužel i já jsem po letech zjistila, že má vidina stabilní rodiny byla pouhou iluzí a toužebným přáním. Následovalo velké zklamání, bolest a pocit selhání z vytvoření kompletní rodiny.

Říká se šťastná maminka = šťastné dítě, proto jsem se rozhodla, že se už nenechám využívat, ponižovat ani deptat v nefunkčním vztahu a raději jej ukončím. Budu věřit a pevně doufat, že zůstaneme i nadále zodpovědnými rodiči našeho malého Eliána."

VIDEO: DOMINIKA MESAROŠOVÁ PŘIZNALA ŽIVOTNÍ ZVRAT: UTEKLA DO PRAHY

S ohledem na soudní spor, kterým bývalý pár momentálně prochází a nepříliš přátelskému postoji ze strany expartnera, nechtěla Dominika moc zacházet do detailů. Povídaly jsme si tak spíš o jejích pocitech, o tom, jak rozchod vnímá syn Elián, i o tom, co je v rámci rodiny jejím největším přáním do budoucna.

Dominiko, jaké byly vaše první pocity, když jste byla nucena přiznat si, že vás vztah je u konce?

Samozřejmě že přišlo zklamání. To, že naše rodina už nebude jako dřív. I když se snažím řídit příslovím, že i dva jsou rodina.

Kdo je vám momentálně největší oporou?

Kromě blízkých přátel tatínek s bratrem.

Jak rozchod mámy s tátou bere syn Elián?

Nejste první, kdo se mě na to ptá. Eliánek je natolik inteligentní, že to, zdá se, pochopil. Ale, jak to bude do budoucna, jaký dopad to na něj bude mít, to nevím. Můžu si myslet, že je relativně OK, výhledově ale nikdo nevidí. Takže těžko soudit…
Žijeme dál, jen prostě tatínek bude bydlet jinde, protože si s maminkou přestal rozumět. Což ale neznamená, že ho nemilujeme.

Nakolik je pro vás důležité vycházet s expartnerem korektně a v přátelském duchu?  

Jestli je něco, co jsem si přála ze všeho nejvíc, tak abychom s tatínkem Eliána zůstali dobrými přáteli a ještě lepšími rodiči. To, že nám to nevyšlo jako partnerům, neznamená, že končí naše rodičovská role. Opravdu moc jsem si přála, abychom spolu vycházeli v přátelském duchu a taky abychom společně mohli trávit i čas, tedy především dovolené u moře, protože cestování máme rádi všichni. Jenže po tom, co se odehrálo a odehrává, si nejsem úplně jistá, zda to tak bude. Můžu jen doufat, že čas to spraví…

Dominika Mesarošová má jasno: Druhé dítě nechci. Úkol stát se mámou jsem si už splnila
Témata: Střídavá péče, Láska a vztahy, Rozhovor, Mateřství, Rodina, Rodina a vztahy, Psychika, Rodičovství, Instagram, Syn, Celebrity, Rodiče, Otec, Inspirativní ženy, praha, mateřská láska, Dominika Mesarošová, Rozchod, Nevěra, Alimenty, přísloví, Elián, soudní spor, Rod, Tomáš