Maminka.czRodina

Hodinového manžela mi seslal Pán Bůh!

19. 9. 2012
Hodinového manžela mi seslal Pán Bůh!
Hodinový manžel a hodinový hotel má mnoho společného, za obě služby se platí a z obou má platící osoba, pokud se podaří, vzrušenou radost.

Neskutečné se stává realitou! Sen se vyplnil; světlo v koupelně po roce svítí, polička visí, dlaždice, která před půl rokem upadla, je opět na svém místě. A pozor, dokonce ani ten kohoutek už nekape, neuvěřitelné! Navíc bez toho, aby bylo doma dusno, protože s něčím neustále „prudíte“.

Dobrý den, jsem váš HODINOVÝ MANŽEL

Ideální „hodinový manžel“ je muž devatera řemesel, zručný, precizní a rychlý všeuměl, který málo mluví a kvalitně a rychle pracuje. Hodinový manžel je buď zaměstnancem agentury, nebo drobným živnostníkem, který za úplatu vypomůže s tím, na co vaše polovička nestačí, nemá čas, odmítá se s tím špinit, nebo mu daná práce dokonce přijde naprosto zbytečná. Spektrum činnosti těchto „zlatorukých“ pánů bývá nebývale široké; počínaje drobnými instalatérskými pracemi, přes menší práce zednické, obkladačské, malířské, elektrikářské, úklidové po mnohé další. Někteří šikulové vám dokonce za úplatu přinesou i těžký nákup, opraví počítač, nainstalují software, zařídí přepis auta, posekají zahradu, prořežou ovocné stromy nebo zryjí záhony. Kde však takového osvědčeného, poctivého a šikovného všeuměla „klofnout“?

Seslalo ho samo nebe? Ale kdeže, doporučila ho kamarádka

Pozvat do bytu cizího chlapa je vždy sázkou do loterie (ať již jde o pozvání jakéhokoliv rázu), proto si vybraného hodinového šikulu před prvním „rande“ řádně proklepněte. Naprosto nejlepší reklamou jakéhokoliv řemeslníka je dobře odvedená předešlá práce. A tak je, jako u mnoha jiných služeb nejlepší, dát na osobní zkušenosti známých. Určitou alternativou takových doporučení jsou zkušenosti zákazníků z internetových diskusí, něco málo napoví i zveřejněné reference jednotlivých hodinových manželů. Reference pak nemusí pocházet pouze od spokojených zákaznic, ale třeba i od firem (a u těch lze reference velmi jednoduše prověřit). Proč kupovat zajíce v pytli, že?

Nejsou řemeslníky, jsou pomocnou mužskou paží

Hodinoví manželé nebývají nutně specializovanými řemeslníky, což je naprosto logické; který supermuž by byl schopen legálně získat tolik výučních listů, zkoušek a certifikátů, aby byl všestranným odborníkem. Takže pokud potřebujete specializovaného řemeslníka, hodinový manžel vám pravděpodobně nepomůže. Chcete-li však během odpoledne, kdy jsou děti na výletě se školkou přestěhovat skříně, opravit kohoutek, nalepit těsnění kolem dveří a vyvrtat několik děr na poličky, volejte dočasného muže vašeho srdce. Pakliže však toto vše zvládnete sama, gratuluji! Otevřete si živnost!

Nákupy - Maminka CZ
Témata: Rodina, Bůh, Pán Bůh, Výuční list, Těžký nákup, Manžel

Mohlo by vás zajímat
Nejdojemnější fotka týdne! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině
Nástup do školky s dítětem zamává. Proč chodí domů tak unavené?
Dětem stačí jen třetina hraček. S čím si hrají jejich vrstevníci ve světě?
Holčička s rozštěpem má po operaci. Teď je z ní krásná slečna. Jak vypadá?
Módní ikoně Harper Beckham je devět. Chodí na nehty, hraje fotbal, rodiče ji líbají na rty
Porod jste nikdy neviděli tak zblízka! Šokuje vás brácha v porodním bazénku?
Katy Perry a Orlando Bloom mají holčičku. Oznámili to hodně originálně!
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Marie Doležalová: Celé léto jsem tajila, že znovu čekáme zázrak

Horoskopy

Váhy S průběhem pracovního týdne jste spokojení, protože se vám vesměs jen dařilo. Hvězdy vám přejí šťastnou…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Zlata, Zlatuše, Aurelie

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné