Maminka.czRodina

Napište společně s dětmi dopis Ježíškovi

4. 12. 2010
Napište společně s dětmi dopis Ježíškovi
Nevíte, co by si vaše dítě přálo pod stromeček? Chcete jej na Štědrý večer překvapit dárkem, ze kterého by mělo ohromnou radost? Pokud vaše dítko stále věří tomu, že vánoční dárky nosí Ježíšek, právě nastala ta správná doba popostrčit jej k tomu, aby Ježíškovi napsalo nebo nakreslilo dopis, v němž by uvedlo, jaké dárečky by si přálo letos na Vánoce.

Obálka adresovaná Ježíškovi

Psaní dopisů Ježíškovi se v mnohých rodinách stalo tradicí, na kterou se těší i samy děti. „Dopis Ježíškovi už máme letos zdárně za sebou,“ říká Iveta Matušková. „Synek nejprve na papír namaloval věci, které by si přál pod stromeček, a to hlavně plastový domeček a bagrovač. Jelikož jsou mu čtyři roky, a tudíž ještě neumí psát, nadiktoval mi, co mám pod obrázek napsat. Dopis jsme potom vložili do obálky, kterou jsme společně zalepili a nadepsali na ni JEŽÍŠEK. Obálku jsme dali za okno na parapet, kde si ji měl Ježíšek vyzvednout. Malý samozřejmě poblíž napjatě vyčkával na to, až Ježíšek přiletí a obálku si odnese. Na vlastní oči ovšem Ježíška neviděl. Dopis vzal z okenního parapetu tatínek, zatímco malý spal,“ směje se Iveta.

Psaníčko jako vzpomínka na dětství

Kdo z vás má doma krabici či úschovný box, kam si schoval první ostříhané vlásky svého dítěte nebo jeho první vypadený mléčný zub? Do této krabice právem patří i dopisy Ježíškovi. Jednou, až vaše dítko vyroste v dospělého člověka, se nad nimi rádo zasměje, zavzpomíná i zasní. „Všechny dopisy Ježíškovi, co moje děti psaly, mám schované na památku. Až budou velké, předám jim je i se sbírkou ostatních věcí, které střádám od jejich narození“, přitakává Jana Hronová.

Dopis Ježíškovi může mít i výchovný charakter

K dopisu Ježíškovi mohou děti připojit také sliby o tom, jak se budou pro příště chovat. Nejedno z nich tak v dopisu Ježíškovi slibuje, že už bude hodné, nebude bít svoje sourozence a ani nebude zlobit svoje rodiče či paní učitelku ve školce. „Moje děti do dopisu pro Ježíška tradičně vkládají i nejrůznější sliby. Moje dcera Karolínka letos do dopisu pro Ježíška napsala, že se naučí sama oblékat, můj syn Jiřík zase slíbil, že se naučí zavazovat tkaničky u bot a přestane mluvit sprostě,“ vysvětluje dále Jana Hronová.

Přání mířící na Boží Dar

Jako každým rokem začne i letos 1. prosince na Božím Daru úřadovat Ježíškova pošta. A proč zrovna na Božím Daru? Jedná se totiž o nejvýše položenou poštu v České republice, proto to k ní má Ježíšek z nebe nejblíže, a může tak vyřizovat korespondenci. Za zmínku určitě stojí fakt, že Ježíškovo razítko letos úřaduje na Božím Daru již po osmnácté.

Právě na Boží Dar můžete spolu s dětmi poslat jak dopis Ježíškovi, tak vánoční přání, jež budou následně označeny originálním Ježíškovským razítkem. Získat Ježíškovské poštovní razítko je velmi jednoduché. Stačí, když dopis s nalepenou známkou a nadepsanou adresou toho, komu jej posíláte, vložíte do obálky a pošlete na následující adresu:

Český Ježíšek
Boží Dar 1
362 64 Boží Dar

Proč by vám proto domů nemohl z Božího Daru přijít zpátky Ježíškovským razítkem označený dopis, který vaše děti adresovaly samotnému Ježíškovi? Vaše ratolesti tak budou mít jistě radost z toho, že na ně Ježíšek nezapomněl a jejich dopis četl, a že jim tak pod stromeček určitě donese to, co si v dopisu přáli.

Čtěte také: Předvánoční nákupy hraček - nákupní rádce podle věku dítěte

Speciál časopisu Maminka Back to school
Témata: Rodina, Obálka, Dopis, Ježíš, Okenní parapet, Boží dar, Mléčné zuby

Mohlo by vás zajímat
Syn se narodil s jinou barvou pleti, než má jeho táta. Podezírali mě z nevěry
Své děti miluju, ale cizí mi vadí o to víc. Jsem divná?
Růstový spurt: Období nenasytného kojence vás potká několikrát
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle nás nenapadlo!
Mají to těžší ženy, nebo muži? Marie Doležalová má jasno!
Meghan a Harry pokřtili syna Archieho. Chyběla královna a obřad byl soukromý
Teď, nebo nikdy! Na poslední pokus o miminko si půjčili. A mají trojčata
Z těhotenství jsem nadšená nebyla. Promiň, synu, říká Aneta Krejčíková

Horoskopy

Blíženci S víkendovými radovánkami jste vždycky spokojeni, ale nyní o ně vlastně ani pořádně nestojíte.…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Bartoloměj, Bartolomej

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu