Chemické složky v permanentních barvách na vlasy nejsou vysoce toxické. Dokonce vzniklo i několik výzkumů, které ukazují, že je bezpečné používat barvy na vlasy i během těhotenství.
Spousta žen s barvením vlasů čeká až po uplynutí prvních dvanácti týdnů těhotenství, protože v druhém trimestru je minimální riziko poškození dítěte chemickými látkami, které obsahují barvy na vlasy. Pokud si barvíte vlasy sama doma, snížíte riziko ještě tím, kdy:
-
budete nosit rukavice,
-
necháte barvu na vlasech jen po minimální doporučenou dobu,
-
se obarvíte v dobře větrané místnosti,
-
nenanesete barvu na pokožku hlavy.
Jak barvit vlasy v těhotenství?
V těhotenství by na sebe měly být ženy opatrné, a proto dodržujte několik důležitých pravidel. Barvu nanášejte jen na prameny vlasů, protože se tím chemikálie nedostanou do těla přes pokožku a krevní řečiště.
Velice oblíbené jsou u těhotných žen rostlinné barvy na vlasy, jako je například hena, ovšem počítejte s tím, že nedosáhnete touto alternativou výrazných barevných změn.
Pamatujte i na to, že během těhotenství se mění hladina hormonů v těle, což může ovlivnit i vlasy, a tak často reagují odlišně než obvykle. Vlasy jsou v těhotenství nepředvídatelné, a proto prvně barvu vyzkoušejte na jeden pramínek vlasů, abyste viděla, jak bude vypadat výsledek.
V neposlední řadě je důležitá vlasová kosmetika, která se postará o to, aby vaše vlasy vypadaly svěží a zdravé. Obarveným vlasům dopřejte dostatečnou péči, a to pomocí masek, kondicionérů i olejíčků.
Barvení vlasů během kojení
I v období, kdy kojíte, se barvení nemusíte bát. Ukázalo se totiž, že do krevního oběhu se dostane pouze nepatrné množství chemických látek, takže je velice nepravděpodobné, že by pronikly do mateřského mléka.
Vypadejte dobře i během těhotenství a kojení. Každá žena si chce připadat krásná.