Maminka.czDětské boty

Dopřejte dětem běhání bosky po trávě nebo písku, radí lékařka

Simona Procházková 13.  7.  2017
Dopřejte dětem běhání bosky po trávě nebo písku, radí lékařka
Moje čtyřletá dcera si občas při procházkách stěžuje na bolest nožiček, konkrétně chodidel a prstů. Boty kupuji kvalitní. Můžou být přesto důvodem bolesti? Máme navštívit lékaře?

MUDr. Michaela Tomanová, neuroložka primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí, radí:

Kvalitní boty jsou důležitým prvkem při růstu dětské nohy a ovlivňují celkový pohybový aparát. Pokud si vaše dítě stěžuje na bolest nohou, nejprve se přesvědčte, zda není příčina v příliš těsné obuvi, která nemusí správně fixovat nohu, má špatnou velikost, či je vyrobena z nevhodného materiálu. Všímejte si tvaru a symetrie plosky nohy. Zdravé chodidlo je obloukovitě vyklenuté, bez deformit prstů, otlaků či výrůstků. Pokud si nejste jistá, nebo potíže přetrvávají, vyhledejte odborného lékaře, který dceru vyšetří nebo navrhne rehabilitaci. Dětská noha roste rychle, proto nezapomínejte pravidelně kontrolovat, zda jsou boty dostatečně velké. Obuv vybírejte pokud možno z přírodních materiálů. Dbejte rovněž na to, abyste dceru nepřetěžovala dlouhým chozením po tvrdém povrchu, například v supermarketu. Dobré je dětem v létě čas od času dopřát běhání bosky po trávě nebo písku.

Jak vybrat boty pro nejmenší děti? 

3 tipy, jak vybírat dětské boty, tzv. capáčky a hodnocení výrobců
Dětské boty vybírejte pečlivě a zapomeňte na obnošenou obuv
Témata: Zdraví, Děti, Péče o dítě a jeho výchova, Dětské boty, Dětské oblečení a dětská obuv, Brand, Běhání, Michaela Tomanová, Brandýs nad Orlicí, Řád, Chodidlo, Lékař, Povrch, Přírodní materiál, Dětská noha, Dcera, Tvrdý povrch, Příčina, Lék, Čtyřletá dcera, Primář, Odborný lékař, Nejmenší dítě, Nohy, Důležitý prvek
Mohlo by vás zajímat
Herečka Jennifer Love Hewitt je potřetí matkou! Její bříško pobavilo fanoušky i všechny na porodním sále
Formánková Simona
Instagram
VIDEO: Životy slavných: Edith Piaf: Z bídy ke světové slávě
Juřicová Kristýna
Životy slavných