Maminka.czTestujeme s dětmi

Dotestováno: Jak probiotika pomáhají našim dětem?

Prezentace klienta
31. 10. 2019
Dotestováno: Jak probiotika pomáhají našim dětem?
Podle nejnovějších zpráv trápí potíže s trávením více než třetinu populace. Bohužel se tyto problémy nevyhýbají ani těm nejmenším. Častým zdrojem starostí a úzkosti maminek v prvních měsících života milovaného dítka jsou tedy nejrůznější trávicí problémy – zvracení, koliky, škytavky či odmítání potravy. Jak se správně starat o dětskou střevní mikrobiotu?

Pevné zdraví je úzce spjato se stavem naší mikrobioty neboli s živými a prospěšnými bakteriemi, které hned po narození miminka začnou osidlovat jeho trávicí soustavu. Jejich množství a rozmanitost tvoří pevný základ pro celkový zdravotní stav po celý život a stabilizuje kolem 3. roku života. V prvním měsících ale pomáhají probiotika zabraňovat zdravotním potížím jako jsou miminkovské průjmy, zácpa, křeče nebo nadýmání.

Zdravá střeva jsou základ. Aby miminko dobře prospívalo, je dobré mu dodat mléčné bakterie – takzvaná probiotika. S nimi se vaše dítě setká už v prvních chvílích života. Mateřské mléko totiž obsahuje určité množství těchto prospěšných bakterií.

Do testování výrobků Biopron jsme vybrali 10 maminek, které projevily zájem o výzvu na Facebooku časopisu Maminka. A jaké produkty byly zařazeny do testování? Jednalo se o tabletky BIOPRON KIDS a kapičky BIOPRON BABY, které spadají pod koncept Prvních 1000 dní života. Doba trvající přibližně od početí do dvou let věku dítěte představuje unikátní období, kdy dochází k růstu a vytvoření rovnováhy střevní mikroflóry jako základu pro optimální zdraví na celý život. 

Kapičky BIOPRON BABY 

Tyto kapičky jsou určeny pro miminka do 1 roku. Přípravek je unikátní kombinací 2 probiotických kmenů a vitaminu D3 pro podporu obnovy rovnováhy střevní mikroflóry. Vitamin D je potřebný pro normální růst a vývoj kostí a přispívá ke správné funkci imunitního systému u dětí. Doporučováno také při a po léčbě antibiotiky. 

4 z 5 maminek, které tyto kapičky testovaly, potvrdilo, že se trávení jejich miminka zlepšilo. Všechny testující se shodují, že podávání kapiček je více, než jednoduché – stačí je jen nakapat do mlíčka.

Tabletky BIOPRON KIDS

Tabletky mohou užívat děti od 1 roku do 2 let. Přípravek je unikátní kombinací 4 probiotických kmenů a důležitých vitaminů pro pohodu vašeho dítěte. Vhodné je užívání dětmi, které začaly navštěvovat kolektivní zařízení (jesle, školky, školy) a jsou více vystaveny patogenům. Produkt je obohacený o vitaminy B6 a C, které jsou důležité pro podporu funkce imunitního systému, a proto jsou doporučované jako součást správné výživy dětí.

Zlepšení trávení se projevilo u všech pěti testujících. Maminka také potvrzují, že užívání těchto tablet je jednoduché – jsou totiž rozpustné ve vodě.

Klepněte pro větší obrázek

A jak testování dopadlo?

Taťána:

S probiotiky jsem velmi spokojená. Přidávám 6 měsíčnímu synovi do poledního jídla. Od narození trpěl na koliky a postupně se jejich intenzita snižovala. Ale po zavedení příkrmů opět bříško začalo bolet a syna trápila zácpa. Avšak nyní s kapkami Biopron je zažívání celkově v pořádku. Děkuji za možnost testování a díky tomu i objevení produktu, který budeme užívat dlouhodobě. Také děkuji za všechny výrobky v balíčku, všechny využijeme.

Lucie:

S používáním dětských kapiček Biopron Baby+ kapky 10 ml jsme spokojeni. Přispívá k dobré imunitě a dobrému zažívání našeho miminka. Tento výrobek jsem zvolila i kvůli tomu, že je miminko narozené císařským řezem.

Markéta:

Milá Maminko, moc děkujeme za šanci otestovat výrobky Biopron pro spokojená bříška nejen miminek. Podávala jsem naší 4měsíční Johance a po 14 dnech nebylo třeba ani přidávat přípravek na zklidnění bříška. Johanka se uklidnila, přestalo ji trápit bříško a celkově se zlepšilo trávení. A tím i můj spánek.

Maminka Roku 2019
Témata: Testujeme s dětmi, Testovací klub

Mohlo by vás zajímat
Nejčastější mateřské hříchy: Tímhle brzdíte vývoj dítěte a možná to nevíte
Herečky, které otěhotněly během natáčení! Podařilo se to zamaskovat?
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Jsem obézní. V těhotenství jsem cítila ze strany lékařů odpor a styděla se
Řeč těla při spánku: Na zádech spí králové, schoulení jsou mamánci
Máte přecitlivělé dítě? Zdánlivá slabost může být výhrou
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle nás nenapadlo!
O druhé dítě se snažíme už osm let. Pořád se nevzdávám naděje
Narodila se bez rukou. Lékaři byli pro potrat, rodiče ho odmítli

Horoskopy

Kozoroh Každý den je pro vás stále složitější, a to zejména po pracovní stránce. Není možné se stále stresovat.…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Sáva, Sába

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu