Maminka.czTestujeme s dětmi

Dotestováno: Jak probiotika pomáhají našim dětem?

Reklama
31. 10. 2019
Dotestováno: Jak probiotika pomáhají našim dětem?
Podle nejnovějších zpráv trápí potíže s trávením více než třetinu populace. Bohužel se tyto problémy nevyhýbají ani těm nejmenším. Častým zdrojem starostí a úzkosti maminek v prvních měsících života milovaného dítka jsou tedy nejrůznější trávicí problémy – zvracení, koliky, škytavky či odmítání potravy. Jak se správně starat o dětskou střevní mikrobiotu?

Pevné zdraví je úzce spjato se stavem naší mikrobioty neboli s živými a prospěšnými bakteriemi, které hned po narození miminka začnou osidlovat jeho trávicí soustavu. Jejich množství a rozmanitost tvoří pevný základ pro celkový zdravotní stav po celý život a stabilizuje kolem 3. roku života. V prvním měsících ale pomáhají probiotika zabraňovat zdravotním potížím jako jsou miminkovské průjmy, zácpa, křeče nebo nadýmání.

Zdravá střeva jsou základ. Aby miminko dobře prospívalo, je dobré mu dodat mléčné bakterie – takzvaná probiotika. S nimi se vaše dítě setká už v prvních chvílích života. Mateřské mléko totiž obsahuje určité množství těchto prospěšných bakterií.

Do testování výrobků Biopron jsme vybrali 10 maminek, které projevily zájem o výzvu na Facebooku časopisu Maminka. A jaké produkty byly zařazeny do testování? Jednalo se o tabletky BIOPRON KIDS a kapičky BIOPRON BABY, které spadají pod koncept Prvních 1000 dní života. Doba trvající přibližně od početí do dvou let věku dítěte představuje unikátní období, kdy dochází k růstu a vytvoření rovnováhy střevní mikroflóry jako základu pro optimální zdraví na celý život. 

Kapičky BIOPRON BABY 

Tyto kapičky jsou určeny pro miminka do 1 roku. Přípravek je unikátní kombinací 2 probiotických kmenů a vitaminu D3 pro podporu obnovy rovnováhy střevní mikroflóry. Vitamin D je potřebný pro normální růst a vývoj kostí a přispívá ke správné funkci imunitního systému u dětí. Doporučováno také při a po léčbě antibiotiky. 

4 z 5 maminek, které tyto kapičky testovaly, potvrdilo, že se trávení jejich miminka zlepšilo. Všechny testující se shodují, že podávání kapiček je více, než jednoduché – stačí je jen nakapat do mlíčka.

Tabletky BIOPRON KIDS

Tabletky mohou užívat děti od 1 roku do 2 let. Přípravek je unikátní kombinací 4 probiotických kmenů a důležitých vitaminů pro pohodu vašeho dítěte. Vhodné je užívání dětmi, které začaly navštěvovat kolektivní zařízení (jesle, školky, školy) a jsou více vystaveny patogenům. Produkt je obohacený o vitaminy B6 a C, které jsou důležité pro podporu funkce imunitního systému, a proto jsou doporučované jako součást správné výživy dětí.

Zlepšení trávení se projevilo u všech pěti testujících. Maminka také potvrzují, že užívání těchto tablet je jednoduché – jsou totiž rozpustné ve vodě.

Klepněte pro větší obrázek

A jak testování dopadlo?

Taťána:

S probiotiky jsem velmi spokojená. Přidávám 6 měsíčnímu synovi do poledního jídla. Od narození trpěl na koliky a postupně se jejich intenzita snižovala. Ale po zavedení příkrmů opět bříško začalo bolet a syna trápila zácpa. Avšak nyní s kapkami Biopron je zažívání celkově v pořádku. Děkuji za možnost testování a díky tomu i objevení produktu, který budeme užívat dlouhodobě. Také děkuji za všechny výrobky v balíčku, všechny využijeme.

Lucie:

S používáním dětských kapiček Biopron Baby+ kapky 10 ml jsme spokojeni. Přispívá k dobré imunitě a dobrému zažívání našeho miminka. Tento výrobek jsem zvolila i kvůli tomu, že je miminko narozené císařským řezem.

Markéta:

Milá Maminko, moc děkujeme za šanci otestovat výrobky Biopron pro spokojená bříška nejen miminek. Podávala jsem naší 4měsíční Johance a po 14 dnech nebylo třeba ani přidávat přípravek na zklidnění bříška. Johanka se uklidnila, přestalo ji trápit bříško a celkově se zlepšilo trávení. A tím i můj spánek.

Témata: Testujeme s dětmi, Testovací klub, Probiotika

Mohlo by vás zajímat
Kolik dárků na Vánoce je akorát? Když jich je moc, děti si je stejně neužijí
Kojící matky jako bohyně! Kontroverzní fotky nafotila jako reakci na kritiku
10 chyb v legendárním filmu Pelíšky, na které jste zatím nepřišli
Představy vs. realita. Vánoční fotky dětí, které se tak úplně nepovedly
Hračky, které se nepovedly. Výběr z těch nejšílenějších
25 vychytávek, které vám ulehčí život s dětmi a vy je možná neznáte
Hysterický záchvat: Zvládněte ho bez stresu! Tohle na vzteklouny platí
Kdy jsem selhala jako máma? Tohle přiznaly maminky!
Za tři dny bez plenek! Snadná a rychlá metoda, která stojí za vyzkoušení

Horoskopy

Beran Milí Berani, lednové období je pro vás hodně náročné, ale vaše vynaložené úsilí se začíná vyplácet.…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Vladislav, Vladislava, Priska

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné