Maminka.czTestujeme s dětmi

Dotestováno: Jak probiotika reálně pomáhají nastávajícím maminkám?

Reklama
10. 10. 2019
Dotestováno: Jak probiotika reálně pomáhají nastávajícím maminkám?
Do testování jsme vybrali 10 z vás, které projevily zájem o výzvu na našem Facebooku. Testerky vyzkoušely probiotika Biopron Pregna pro těhotné ženy od společnosti Walmark. Jak to dopadlo? A proč jsou pro vás probiotika vlastně tolik důležitá?

Nejkrásnější etapa života, ale občas s výhradami…

Většina těhotenských neduhů, ke kterým se řadí zejména ranní nevolnost, zvracení, nadýmání a další trávicí obtíže, vás sice neohrožují na životě, ale zato vám můžou pěkně znepříjemnit těhotenství. Od obtíží, které jsou spojené s trávením, většinou uleví správně sestavený jídelníček a dostatek pohybu. Pomocnou ruku vám podají i probiotika. A pozor, nejen vám. Těhotná žena, která užívá probiotika, pomáhá zvyšovat obranyschopnost miminka vůči nepřátelským bakteriím a celkově mu zvyšuje imunitu. Mimochodem, ve střevech žije téměř 85 % imunitních buněk.

Přípravek Biopron Pregna je unikátní kombinací 4 probiotických kmenů, obohacený o vitamíny B1, B2, kyselinu listovou a kanadské brusinky. Tento jedinečný mix nejenže podporuje celkovou pohodou maminky, ale zároveň doplňuje vhodnou výživu těhotné ženy a jejího dítěte. Co na to maminky, které se zúčastnily našeho testování?

Klepněte pro větší obrázek

Co na probiotika Biopron Pregna říkají testerky?

Zlepšení trávení se projevilo u 8 z 10 těhotných žen, které testovaly přípravek Biopron Pregna. Dvě si nevšimlo rozdílu. Žádné z maminek nedělalo problém spolknout tabletku. 8 z 10 maminek konzumovalo 1 tabletku Biopron Pregna denně, zbylé přijímaly 2 tabletky denně. 7 z 10 maminek vedle testovaných probiotik neužívá žádné další doplňky pro těhotné ženy. Paní Jana je ale vedle Biopron Pregna zvyklá na potravinové doplňky s vitaminem C. Paní Michaela nárazově užívá magnézium a výjimečně Gravital.

Klepněte pro větší obrázek

Zajímalo nás i povědomí o značce Biopron. Maminky uvedly, že znají probiotika pro děti i dospělé. Například paní Lucie uvedla pozitivní zkušenost s Biopron forte, které užívala během své dovolené.

Co nám maminky ještě vzkázaly?

Michaela: „Ráda bych dodala, že jsem ráda, že jste mi balíček zaslala. Celý život se potýkám s potížemi se zažíváním - v 11 letech operace slepáku, ve 23 letech operace žlučníku. Od operace žlučníku mi trávení nefunguje na výbornou. Trpím chronickými průjmy, dráždivým tračníkem, zvýšil se mi cholesterol (i když jsem štíhlá, nekouřím, s alkoholem zcela abstinuji). V těhotenství mi aktuálně byla zjištěna cukrovka. Jsem tedy zvyklá užívat probiotika i mimo těhotenství. Děkuji tedy ještě jednou za zařazení mezi vybrané.“

Klepněte pro větší obrázek

Denisa: „S přípravkem Biopron Pregna jsem moc spokojená. Vzhledem k tomu, že jsem musela během krátké doby brát dvoje antibiotika, Biopron mi po nich hezky srovnal zažívání a určitě v něm budu ráda pokračovat až do porodu.“

Aneta: „Líbí se mi, že tabletka kombinuje víc věci najednou a mně denně stačí brát 1 až 2 tabletky místo fůry dalších doplňků. Těhotné trápí zažívací potíže a sama za sebe můžu říct, že Biopron pro těhotné mi s nimi pomohl.

Andrea: „Díky těmto probiotikům se mi dost zlepšily zažívací problémy. Díky bohu za to, první měsíc těhotenství jsem byla nafouknutý balon… Čtvrtý den, co jsem to začala brát, se dostavila úleva. Za mě super a budu brát určitě během kojení.“

PS: probiotika i coby prevence vaginálních infekcí

Probiotika pozitivně ovlivňují i zdraví vaginální flóry, přičemž snižují riziko vzniku vaginálních infekcí a předčasného porodu. Zároveň působí jako prevence před nejrůznějšími infekčními nemocemi v době těhotenství a kladně působí také na zvýšené vstřebávání vápníku. Každá miminka moc dobře ví, jak moc důležitý je dostatečný příjem vápníku během těhotenství.

povleceni
Témata: Testujeme s dětmi

Mohlo by vás zajímat
Zveřejňuje fotky dcery na sítích, ale neukáže ji! Jak to dělá?
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Děkujeme všem profesím v první linii! Google zveřejnil originální poděkování
Aneta Krejčíková je dvojnásobná máma, má dceru! Jak se jmenuje?
Milují vaše děti trdelník? Upečte jim ho doma za zlomek ceny
Tahle sexy plus size modelka Hilda vás pobaví. A třeba se i poznáte
Narodí se holka, nebo kluk? Kdy se pozná pohlaví dítěte?
To s námi bude už navždy?! Tyhle děti vůbec nejsou nadšené ze sourozence
Rouška bez šití: Jednoduchý návod! Stačí kus látky a gumičky

Horoskopy

Váhy V rodinném kruhu nabíráte nový dech. Podpora partnera a dětí je až neuvěřitelná. Jen zase moc…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Tamara, Kevin, Lešek

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné