Maminka.czChování a vztahy

Drama jako z filmu: Cizinec zachránil v Paříži dítě visící z balkonu

28. 5. 2018
Pařížané mají nového hrdinu. Stal se jím mladý Mamoudou Gassama z Mali, kterého teď všichni nazývají Spidermanem. Pohotově vylezl po fasádě domu až do čtvrtého patra, aby zachránil dítě visící z balkonu. Video s jeho hrdinským činem se dočkalo během pár hodin milionů zhlédnutí na sociálních sítích.

Vše se odehrálo v sobotu večer okolo osmé hodiny, kdy kolemjdoucí viděli dítě visící z balkonu ve čtvrtém patře domu na severu Paříže. Ihned informovali hasiče, kteří však na místě zjistili, že asi čtyřletému dítěti už pomohl z nesnází mladý muž. "Naštěstí se tu vyskytl někdo, kdo byl v dobré kondici a měl odvahu pro dítě vyšplhat," řekli hasiči.

Tím neznámým hrdinou byl mladý Malijec bez dokladů Mamoudou Gassama. Bez váhání se jen za pomoci rukou asi během 30 vteřin vyšplhal přes čtyři balkóny, aby popadl dítě visící z balkonu a vtáhl jej do bezpečí. To všechno nafilmovali ohromení kolemjdoucí a video s více než čtyřmi miliony zhlédnutími koluje po internetu. 

Hrdina dne si mezi uživateli vysloužil přezdívku komiksového hrdiny Spidermana s připomínkou, že tentokráte jde o opravdového pavoučího muže. 

"Viděl jsem spoustu lidí, kteří křičeli, a auta houkala. Udělal jsem to, protože to bylo dítě. Vyšplhal jsem se tam a bohudíky jsem je zachránil," řekl dvaadvacetiletý Mamoudou Gassamu novinářům. Strach dostal, až když dítě bylo v bezpečí. "Když jsme vešli do obývacího pokoje, začal jsem se třást, nemohl jsem se udržet na nohou, musel jsem si sednout," dodal.

Podle prvních poznatků z vyšetřování se dítě nacházelo na balkónu samo, rodiče v té době nebyli doma.

Gratulace od pařížské starostky a pozvání do Elysejského paláce

Mladý přistěhovalec se dočkal pochvaly od pařížské starostky i pozvánky do Elysejského paláce, kde se má v pondělí setkat s prezidentem Emmanuelem Macronem. "Velké bravo pro Mamoudoua Gassamu za statečnost," napsala na Twitteru socialistická pařížská starostka Anne Hidalgo, která hrdinovi dne již poděkovala alespoň telefonicky.

"Řekl mi, že přijel před několika měsíci z Mali se snem, že si tu vybuduje život. Řekla jsem mu, že jeho hrdinský čin je příkladem pro všechny občany a že ho město Paříž určitě a rádo podpoří v úsilí usadit se ve Francii," uvedla starostka.

Na Twitteru zachránci malého dítěte poblahopřála k jeho odvaze také šéfka regionu Ile-de-France Valérie Pécresse.

Krátce po dramatických událostech byl otec ohroženého dítěte podle zdrojů z francouzské justice zadržen kvůli zanechání potomka bez dozoru. O dítě se nyní stará sociální zařízení. Jeho matka během dramatických chvil nebyla v Paříži.

Turistka porodila do moře. Rodiče se vynořili s miminkem v náručí. Plánovali to?
Supermámy existují! Matka zachránila syna, na kterého spadla 250kilová kláda
Maminka – hrdinka Jana si prošla mentální anorexií a dnes má tři děti a plní si sny

 

Témata: Děti, Péče o dítě a jeho výchova, Chování a vztahy, Rodina, Starostka, Čtyřleté dítě, Dobrá kondice, Malé dítě, Twitter, Hrdina, Sociální síť, Mladý muž, Spiderman, Hrdinský čin, Balkón, Sociální zařízení, Strach, Francie, Paříž, Mali, Obývací pokoj

Mohlo by vás zajímat
Lejla Abbasová předčasně porodila dva krásné chlapečky! Jak se jmenují?
Když dítě truchlí... Jak mu pomoci vyrovnat se se smrtí?
Hrozí vám nevěra? Odpovězte si pravdivě na tyto otázky
Když je máma nevěrná. Co vztahem s milencem všechno riskuje?

Horoskopy

Býk Uděláte chybu, když nebudete tolerantnější. I trpělivost a logický úsudek jsou tím, co vám pomůže…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Alan, Alen, SmilRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu