Maminka.czRodina a vy

Dredy ve třech letech? Matka holčičky čelí kritice, že dítě zanedbává

22. 3. 2020
Malá holčička toužila po stejném účesu, který nosí její milovaná máma. Když se ho dočkala, byla šťastná. Kristin (34) ovšem kvůli tomu čelí velké vlně nepochopení a nenávisti. Čím se tolik prohřešila? „Mějte otevřené srdce i mysl a odhoďte předsudky,“ vzkazuje!

Trojnásobná máma Kristin Miller (34), vyznavačka nekonvenčního životního stylu z Maui na Havaji bere život s nadhledem a humorem.

Netají se tím, že se jí líbí tak trochu alternativní módní trendy a zbožňuje bláznivé výstřelky. „Dlouho jsem obdivovala dredy a před dvěma a půl lety jsem se odhodlala a rozhodla, že si je nechám udělat na vlastní hlavě. Byla jsem nadšená, a když mě tříletá dcera požádala, jestli by nemohla nosit stejný účes, nenapadl mě jediný důvod, proč ne?“ prozrazuje Kristin.

Osmiletá dívka asistovala u porodu. Miminku přestřihla i pupeční šňůru

Malá Loretta chtěla vypadat jako máma a ta jí to bez problémů umožnila, neviděla na tom nic špatného. Naopak, přišlo to celkem vhod, jelikož Loretta přímo nesnášela rozčesávání a při každodenním kartáčování dlouhých  vlásků se odehrávaly nervy drásající scény, kdy křičela i plakala, že ji to bolí, jakkoli se její maminka snažila být co nejopatrnější.

Dredy jsou pro náš život praktické

„Jako rodina žijeme hodně aktivně, jezdíme na kolech, lyžujeme, plaveme a jezdíme na inline bruslích, podnikáme výpravy do hor, výlety, kempujeme, takže dcera měla stejně vlasy z praktických důvodů, neustále smotané do copu nebo zasponkované v drdolu, aby jí nepřekážely,“ říká Kristin.

Od chvíle, kdy se mohla malá Loretta  poprvé pochlubit nově „vystylovanými“ dredy, vytvořila její pohodová máma instagramový účet @dreadyloretty,  na kterém chtěla ukázat světu, že dredy mohou nosit i děti a není na tom nic zavrženíhodného ani podivného.

Se snahou o popularizaci účesu napsala dokonce i knížku o malé holčičce, která miluje nejrůznější dobrodružství, ale nemůže kvůli tomu najít čas, aby si pořádně rozčesala vlásky. Což s dredy není nutné…

Domeček v kufříku vyrobíte i sami. A děti budou radostí bez sebe

Kristinin instagramový účet začalo během pár týdnů sledovat téměř dvanáct tisíc lidí, z nichž většina byla nadšena z jejího nápadu a podpořila ji. Našlo se ovšem také dost těch, kteří ji neváhali urážet nebo dokonce osočovat ze zneužívání dcery pro vlastní zábavu a zanedbání péče o dítě.

„Podobně nenávistné komentáře se snažím ignorovat. Chápu, že ne každý se mnou musí souhlasit, já se ale snažím povzbudit ostatní rodiče, aby naslouchali svým dětem a umožnili jim, pokud je to jen trochu možné, vyjádřit vlastní individualitu a osobnost. Mně už od mládí připadaly dredy na ženách krásné a navíc mým nepoddajným, tenkým vlasům, které se vždy jen hodně těžce upravovaly, vyloženě svědčí,“ vysvětluje Kristin a dodává: „Od té doby, co je mám, se jich Loretta každou chvíli dotýkala, hrála si s nimi a často opakovala, jak moc mi to sluší.“

Nová Maminka! Eva Burešová o mateřství, speciál o alergiích. Pošleme vám časopis domů

Podle Kristin je škoda, že stále ještě si spousta lidí myslí, že dredy jsou nějakým stigmatem, něčím, co „slušní lidé nenosí“. „Každý má právo na svůj názor a nikdy se nezavděčíte všem, taková je realita. Mně ale nejde o nic jiného, než splnit přání a udělat radost mé dceři.

Nedělá mi problém ani nechávat ji ráno vybrat, co si vezme na sebe, nenutím jí oblečení podle svého vkusu. A ano, i v případě, že jde o fotbalové triko nebo čepici jejího staršího bratra. Učím ji, jak být sama sebou a nebát se mí vlastní názor, za který se nemusí stydět nebo omlouvat,“ uzavírá Kristin.

100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají
Něžné, dojemné i smutné. Prarodiče se poprvé vidí s vnoučaty
povleceni
Témata: Děti, Rodina a vy, Péče o dítě a jeho výchova, Rodina, Chování a vztahy, Rodiče, Účes, Dcera, Malá holčička, Bureš, Havaj, Holčička, Kristin, Otevřené srdce, Máma, Kristina, Dredy

Mohlo by vás zajímat
Milují vaše děti trdelník? Upečte jim ho doma za zlomek ceny
Monika Bagárová porodila. Holčička má netradiční jméno po babičce
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
To s námi bude už navždy?! Tyhle děti vůbec nejsou nadšené ze sourozence
Žádost o rodičovský příspěvek: Návod, jak a kde rodičák jednoduše vyřídit
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter
Narodí se holka, nebo kluk? Kdy se pozná pohlaví dítěte?
Hrnkový beránek: Paráda hotová za pár minut! Tady je video recept

Horoskopy

Štír Když jste v práci, soustředíte se jako nikdy. V kostech cítíte, že se vám podaří obměkčit šéfa a jeho…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Norbert, Sidonie, Norman

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné