Maminka.czDrew Barrymore

Drew Barrymore otevřeně o mateřství: Nefunkční dětství a závislost na drogách ze mě udělaly lepší mámu

Simona Formánková 7.  7.  2022
Zdroj: Instagram, koláž: redakce
Drew Barrymore otevřeně o mateřství: Nefunkční dětství a závislost na drogách ze mě udělaly lepší mámu | Zdroj: Instagram, koláž: redakce
Od 13 let byla závislá na drogách. Otec ji opustil už jako malou a matka ji od útlého věku brávala na bujaré večírky. Nyní herečka Drew Barrymore otevřeně promluvila o tom, jak její dětství ovlivnilo výchovu jejích dvou dcer. Jaká je matka a čemu všemu odmítá vystavovat své děti?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Herečka Drew Barrymore prožila dětství jako málokdo. Herectví se věnovala v podstatě od narození a svou první životní roli Gertie ve filmu E.T. Mimozemšťan dostala v pouhých šesti letech. Přestože její profesní hvězda stoupala, soukromý život rozhodně nebyl procházkou růžovým sadem. 

Video: Celebrity, které neunesly svou slávu

"Neměla jsem rodiče, jejich rodičem jsem byla já. Všechno to bylo úplně postavené na hlavu, neměla jsem ponětí, co dělám," vyjádřila se v rozhovoru pro server Daily Mail. Herečka promluvila také o rozvodu, který pro ni byl životním strašákem. Což je vzhledem k tomu, jak vyrůstala, celkem pochopitelné. Její rodiče John a Jaid se rozvedli, když jí bylo pouhých devět let. Její otec byl alkoholik, své dceři se vůbec nevěnoval a její matka, jak sama říká, nebyla na mateřství připravená.

Poté, co ji film E.T. Mimozemšťan doslova katapultoval mezi hollywoodské hvězdy, propadla drogám. Závislá na nich byla v pouhých třinácti letech. Ve čtrnácti ji matka odvezla do psychiatrické léčebny, kde se rok a půl léčila. Sama přiznává, že pobyt v zařízení byl to nejlepší, co se jí mohlo stát. "Naučilo mě to vymezit si hranice, které jsem do té doby neměla."

Nyní je oblíbená herečka matkou dvou krásných holčiček – devítileté Olivie a sedmileté Frankie. Přiznává, že její chaotické dětství ji motivovalo k tomu, aby byla lepší matkou a vzorem pro své děti. "Když se mnou lidé mluvili o výchově, připadala jsem si jako vyděděnec. Trvalo roky, než jsem sebrala odvahu a řekla nahlas: Můžete se mnou mluvit jako s někým, kdo se to zoufale snaží naučit?" vzpomínala ve zmíněném rozhovoru Drew na chvíle, než se rozhodla stát se matkou.

"Své děti vychovávám s láskou a nadhledem, ale nechci být jejich kamarádka – já jsem jejich rodič," vysvětluje dále herečka. "Myslím, že moje zkušenosti z dětství mi pomáhají být lepší mámou," dodává na závěr. 

Témata: Mateřství, Výchova, Slavné maminky, herečka, Dětství, Matka, Rozhovor, Celebrity, Drew Barrymore, Drogy, Dobrá máma, Frankie, Olive, Máma, Daily mail, Drew
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
První vteřiny po porodu na 30 fotkách: Tohle jsou největší emoce v životě žen!
Víchová Terezaswp
Galerie
Jako by jim z oka vypadli! 12 potomků slavných, kteří vypadají ve stejném věku přesně jako jejich rodiče
Formánková Simona
Galerie
GALERIE: Tyhle ženy kojí hrdě na veřejnosti, třeba v obchodním centru nebo na lanovce. Co vy na to?
Víchová Tereza
Kojení na veřejnosti
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
Natálie a Kordula: Dospívající krásky, které dostaly do varu celé Vary. Co na to jejich slavné mámy?
Mrázková Dita
slavné děti
Úsměvná realita těhotenství! Pobavte se nad snímky, které sdílely nastávající maminky na sociálních sítích
Formánková Simona
Galerie
Měla to být památka, a vznikl trapas: 15 těhotenských fotek, které nedojmou, ale spíš rozesmějí
Formánková Simona
Galerie
Maminka roku 2022: Partner neunesl vrozenou vývojovou vadu dcery. Já za nás bojuju, jak nejvíc umím, říká semifinalistka Iva
redakce
Maminka roku 2022