Maminka.czMateřídouška

Dubnová Mateřídouška oslavuje Den Země

Simona ProcházkováMateřídouška 15.  4.  2021
Mateřídouška, nejoblíbenější časopis školáků, se v dubnovém vydání zábavnou a hravou formou věnuje mimo jiné Dnu Země, svátku, který se slaví po celém světě 22. dubna. Co ho třeba oslavit tak, že si děti něco vlastního vypěstují? Že nemáte kde? V hlavním tématu, které kouzelnými ilustracemi doprovodil kreslíř Libor Drobný, malí čtenáři zjistí, že k samotnému pěstování nepotřebují pole či záhon. Vystačí si i s malým květináčem, nebo dokonce prázdnou láhví.

Po zahradničení se děti mohou pustit do eko luštění. Na stránkách Mateřídoušky najdou křížovku, hledání rozdílů, spojovačku a doplňovačku.

Mateřídouška ve svém aktuálním vydání odstartovala další zbrusu novou rubriku. Oblíbení maskoti Ludva s Ednou se v ní vydávají na průzkum a zjišťují, jak některé věci fungují. Tentokrát se vypravili do třídírny odpadů a dětem v názorných ilustracích ukážou, jak se krok za krokem recykluje sklo, plasty a papíry. 

Dubnová Mateřídouška se Super Mariem na titulní straně děti nejen něco nového naučí, ale také je chytře zabaví a pobaví. Naší další zastávkou na Cestě kolem světa jsou Spojené státy americké. S Dášou a Matesem se pak děti naučí připravit zdravější, neméně křupavou variantu chipsů – ze zeleniny.

Anglické fráze a slovíčka si školáci procvičí v pokračování česko-anglického komiksu s odvážným Cukříkem Cypriánem v hlavní roli. Tentokrát se panu ilustrátorovi podařilo udělat mezi českou a anglickou verzí komiksu tři rozdíly. Najdou je děti všechny?

V aktuálním vydání Mateřídoušky samozřejmě nechybí ani další pokus na doma, ve kterém si děti namíchají opravdu podivnou kapalinu. Navštívíme hrnčíře a prozkoumáme jeho dílnu, představíme si nejohroženější zvířata světa a také ukážeme, jak si z lavičky v parku udělat parádní cvičební pomůcku.

Z kartonu uprostřed Mateřídoušky si děti vytrhnou a jednoduše složí další díl sběratelské knížečky s únikovou hru. Tentokrát budeme unikat z robodomu! Nechybí ani poutavé čtení a populární komiksy.

Mateřídoušku kupujte s dopravou zdarma ZDE.

Vychází květnové číslo časopisu Maminka! Dozvíte se všechno o lásce, nejen té rodičovské
Dubnové Sluníčko naučí děti hravou formou, jak chránit životní prostředí
Tip na rychlý oběd nebo teplou večeři: Cuketové bramboráky s krémovým dipem
Témata: Mateřídouška, Školák, Tvoření, příroda, svátek, Výtvarné aktivity, Ilustrace, Den Země, Ludva, Cukřík Cyprián, Děti, Květináč, Edna, Záhon, Dáša, RUB, Libor Drobný, Dip, USA
Mohlo by vás zajímat
Rapper Kali: Narození dcery? Bál jsem se zodpovědnosti. Zbytečně!
Láchová Michaela
Fejeton otce
Drama! 14 dní jsme se o Alfí báli, po porodu byla bez kyslíku, říká Marie Doležalová
Fejeton Marie Doležalové
Otěhotněla, aniž by kdy měla sex. Syna s Downovým syndromem miluje
Blesk pro ženy
Vaše příběhy
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Procházková Simona
Maminka roku 2020
Tohle napsal muž o břichu své ženy! Na internetu z toho byl poprask!
kog Blesk pro ženy
Po porodu
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Wallerová Radka
Porod
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
kog
Slavné maminky
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
redakce
Porod
Tohle neříkejte dětem, když brečí! Proč a co se může stát?
redakce
Chování a vztahy