Maminka.czDvojčata

Dvojčata, která se narodila ve 22. týdnu, přežila krvácení do mozku a měla jen 10% šanci na přežití, slaví 1. narozeniny!

Dita Mrázková 27.  9.  2023
Původně tito sourozenci neměli přežít ani první tři dny. Vážili necelý kilogram a potýkali se s vážnými komplikacemi. Jenže ne vždy se lékařské prognózy vyplní. Tato miminka jsou toho živým důkazem...

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Kimyah & DJ. Dva malí velcí bojovníci, chlapec a dívka, kteří si vybojovali to nejcennější. Tak nějak by mohl znít životopis sourozenců, kteří se narodili před 11 měsíci v jedné z nemocnic amerického Clevelandu.

Novorozenci, kteří se mamince Kimberly Thomas narodili ve 22. týdnu těhotenství, po porodu vážili 765 g a oba se vešli do jedné dlaně. Však Kimberly taky zažila pořádný šok, když jí v inkriminovaný den nečekaně praskla plodová voda. 

VIDEO: LZE ZABRÁNIT PŘEDČASNÉMU PORODU?

Lékaři se snažili porod oddálit, ale nastávající maminka byla otevřená na 4 centimetry. Holčička Kimyah byla podle zdravotních sester velká asi "jako plechovka od limonády", chlapec byl jen o něco málo větší.

Personál rodiče obeznámil s tím, že šance na přežití jejich dětí je minimální. "Věty lékaře, který řekl, že jejich šance je kolem 10 % a že první tři dny nepřežijí, mi znějí dodnes v uších," vzpomíná otec dvojčat Damante Jackson.

Klepněte pro větší obrázek

Děti ale i přes nepříznivé prognózy svůj boj o život vyhrály, i když se musely vypořádat se spoustou zdravotních komplikací. Měly oslabené plíce a prodělaly i krvácení do mozku. Jejich rodiče ale víra v to, že to zvládnou, neopustila ani na jedinou vteřinu. I když je první měsíc nemohla maminka kvůli křehké kůži ani držet v náručí, trávila s nimi na jednotce intenzivní péče každý den. "Mluvila jsem na ně pořád," svěřila se Kimberly, kterou lékaři chválili za její pozitivní přístup.

Po 138 dnech pobytu v nemocnici tak mohli sourozenci konečně domů. Ještě předtím jim ale personál nemocnice, kterému dvojčata přirostla k srdci, uspořádal společné focení v roztomilých kostýmech ve stylu promoce. A zapózovali i jejich pyšní rodiče.

"Musíte zůstat pozitivní a soustředit se na výsledek, po kterém toužíte. To je to, na co myslím každý den," nechala se slyšet Kimberly.

Za pár dnů, 12. října, rodiče společně s dětmi oslaví 1. narozeniny. Ty, kterých se původně vůbec neměly dožít...

Témata: Děti, Porod, Příběhy, Mateřství, Rodina, Rodičovství, Dvojčata, Životní příběh, Sourozenci, mateřská láska, narozeniny, první narozeniny, Nemocnice, Přežití, Kimberly, Dvojče, Prognóza, Sla, Cleveland