Maminka.czPříběhy

Dvouletého chlapce uštknul had, dostal 30 lahviček protijedu. Z fotografií vás bude mrazit. Jeho přežití je zázrak, říkají rodiče

Dita Mrázková 11.  11.  2024
Okamžiky hrůzy a čekání na zázrak. Tak by se dala shrnout zkušenost trojnásobné maminky, jejíhož nejmladšího syna uštknul jedovatý chřestýš. Chlapec však i přes nepříznivé prognózy přežil a stal se tak "poslíčkem" naděje pro ostatní děti...

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Pfefferovi jsou pětičlenná rodina, žijící v kalifornském San Diegu. Maminka Lindsay nikdy nezapomene na den, kdy si její dva synové a dcera, hráli jen pár metrů od ní na dvorku jejich domu. 

VIDEO: PODCAST MAMINKA: ANTIBIOTIKA A DĚTI

Když nejmladší syn Brigland hlasitě vykřikl a začal plakat, myslela si, že jde jen o sourozenecké škádlení. Jenže za chlapcův křik mohlo uštknutí jedovatým chřestýšem, které může být kvůli silnému jedu pro člověka smrtelné. Však si také Lindsay v okamžiku, kdy uviděla ranku na synově pravé ruce, myslela, že je konec.

"Všichni jsme si mysleli, že Briggy zemře...", vzpomíná na okamžiky hrůzy maminka.

Klepněte pro větší obrázek

Začal boj s časem. Bylo nutné dopravit chlapce do nemocnice, protože jed rychle postupoval do těla a ruka začala rychle natékat a fialovět. Nejbližší nemocnice se nacházela 25 minut od jejich domova, sanitka to zvládla za 12 minut. Protože lékaři nemohli Briglandovi kvůli šoku zavést protijed rovnou do žíly, byl mu podán speciálním postupem přímo do kostní dřeně.

Poté byl převezen na dětskou jednotku intenzivní péče, kde mu bylo podáno celkem
30 lahviček protijedu.

Klepněte pro větší obrázek

"Nikdo nechápe, že je naživu. Je to zázrak. Lékaři říkají, že je neslýchané, aby dvouleté dítě mělo šanci něco takového přežít. Hlavní toxikolog říkal, že Briggyho případ bude sloužit jako studie pro další děti v podobné situaci," říká Lindsay, která je šťastná, že její syn nejenže přežil, ale nemusela mu být ani amputovaná ruka. Kvůli ztrátě citlivosti prstů se však bude muset přeorientovat na psaní levou rukou.

Náklady na léčbu jejich syna stály nemocnici neuvěřitelných 300 tisíc dolarů, což je v přepočtu přes 7 milionů korun. Jedna dávka protijedu Anavip, který slouží výhradně proti uštknutí chřestýšem, tak vyšla na zhruba 235 tisíc korun.

"Briggyho stav se den ode dne zlepšuje a přestože nevíme, jestli jeho ruka bude někdy fungovat, jsme šťastní, že ho vůbec máme! Neexistují slova pro obrovskou podporu, kterou jsme cítili od přátel široko daleko. Vaše láska a soucit nás pozvedl v našich nejtemnějších chvílích a vaše modlitby byly vyslyšeny! Děkujeme z celého srdce!", sdílela dojatá maminka na Instagramu. 

V létě jsou zranění dětí častější. Víte, co dělat při úrazu hlavy, mdlobách nebo krvácení? Naučte se první pomoc
Témata: Děti, Příběhy, Syn, Instagram, Rodičovství, Děti a nemoci, Rodina, Nemoc, Zajímavosti, Trauma, Chlapec, Úrazy, zázrak, první pomoc, Maminka, San Diego, Lindsay, Dvouletý chlapec, Protijed, Lahvička, Had