Maminka.czŽivotní příběh

Dvouletý chlapec se stará o svou postiženou maminku neuvěřitelným způsobem. Podívejte se na dojemné video

Dita Mrázková 12.  9.  2023
Co nejvíc baví dvouleté dítko, které objevuje svět? Bezstarostné dovádění a hry! Povinností bude mít za pár let fůru, tak proč by si mělo s čímkoliv lámat hlavu? Případ dvouletého chlapce s údělem, který by neunesl leckterý dospělý, je ale vzácnou výjimkou, která je hodna obdivu.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Malý Pomelo, který si už stačil vysloužit přezdívku "Strážný anděl", má pozoruhodný smysl pro odpovědnost. Místo hraní si s legem, malování nebo sledování pohádky se totiž stará o svou mámu Wang.

Ta trpí mozkovou obrnou, která výrazně omezuje její pohyb a sebekontrolu. A tak když je tatínek v práci, veškerou odpovědnost na sebe bere Pomelo.

VIDEO: PODCAST MAMINKA: MOZKOVÁ OBRNA U DĚTÍ NEMUSÍ BÝT VŽDY PŘEKÁŽKOU PŘI VZDĚLÁVÁNÍ

Ve dvou letech dokáže zastat to, s čím by měl potíže leckterý školák. Ochotně přijímá veškeré domácí práce, jako jsou pomoc při vaření, prostírání stolu, věšení prádla. Své milované mamince pomáhá zdolávat překážky, které zdraví lidé mnohdy vůbec neřeší. Drží jí fén při sušení vlasů, nandává zubní pastu na kartáček...

Klepněte pro větší obrázek

A když spolu obědvají a mámě upadne kousek jídla na stůl, neváhá a okamžitě jde stůl utřít. Důkazem, co všechno a s jakou samozřejmostí tento malý šikula dokáže, je video, které dojímá celý svět.

Však je také Wang na svého syna patřičně hrdá a říká, že Pomelo je nejen zručný, ale i vysoce inteligentní. Ve svém útlém věku už chápe, že po kluzké podlaze není radno chodit, protože na ní přece může uklouznout nejen on, ale především jeho máma! Ruku na srdce, které dvouleté dítě takto uvažuje?

Navzdory pochybám, které chlapcovi rodiče měli, než se stali rodiči, rozhodnutí mít dítě i přes nepřízeň osudu ani jeden nelituje. Ano, Wang je sice trvale postižená a podle svých slov se vůči svému jedinému dítěti občas cítí provinile, ale neměnila by. "Rozhodla jsem se být matkou. Jsem přesvědčená, že i přes svůj handicap dokážu svého syna vychovávat. Postižení lidé jsou také lidé. A kde je vůle, tam je cesta," říká odhodlaně.

Osmiletý hrdina provedl bratra upoutaného na invalidní vozík celým triatlonem. Příběh odhodlaného chlapce dojímá svět
Témata: Děti, Příběhy, Mateřství, Kuriozita, Syn, Nemoc, Životní příběh, Matka, Dětství, Emoce, mateřská láska, pomoc, osud, Odvaha, Chlapec, Postižení, posti, dětská mozková obrna, Lego, Strážný, Hodný obdiv, Stůl, Dojemné video, Maminka, MOZKOVÁ OBRNA U DĚTÍ