Maminka.czTragédie

Dvouletý syn influencerky se utopil v hotelovém bazénu. Probudil se dřív než rodiče a zmizel. Z posledních fotografií mrazí...

Dita Mrázková 29.  5.  2024
Nepopsatelnou bolest prožívají rodiče dvouletého syna, který přišel o život v Den matek na rodinné dovolené. Co se stalo? Kdo za tragickou smrt může?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Šestadvacetiletá Jasmine Yong je influencerka z Malajsie, která na sítích mimo jiné ráda sdílí momentky ze svého rodinného života. Maminka dvouletého Enza se ještě před pár týdny podělila o synkovy první dojmy ze školky i společné fotografie s jeho tatínkem Limem. Dnes je ale všechno jinak, Enzovi rodiče zažili tu nejčernější noční můru…

VIDEO: PODSTATNÉ ÚKONY PRVNÍ POMOCI

Rodina chtěla trávit dovolenou, na které měla v plánu oslavit Den matek. Po ubytování v hotelu se na pokoji uvelebili v posteli s tím, že si společně na chvíli zdřímnou. Enzo se po vypití mléka ke svým rodičům přitulil a spokojeně usnul. O několik málo minut usnuli i Jasmine a Lim.

Jenže když se rodiče probudili, syna v posteli nenašli. Jasmine ho našla až po několika minutách hledání v krytém hotelovém bazénu. Otázkou je, jak se do něj chlapec dostal z pokoje bez povšimnutí okolí, nicméně Jasmine uvedla, že dveře k bazénu, které měly být uzamčeny, byly otevřené.

Klepněte pro větší obrázek

Enzo ležel na hladině bazénu bez známek života. Jasmine s manželem se pokusili o resuscitaci a chtěli zavolat záchranku. Jenže v suterénu nebyl žádný signál. Vzali syna do náručí a běželi do hotelové haly, kde požádali personál, aby přivolal sanitku. 

Resuscitace byla úspěšná a chlapci se vrátil srdeční tep, zůstával však v hlubokém kómatu. Jasmine požádala všechny blízké i sledující, aby se za jejího syna modlili. „Potřebujeme sílu a požehnání všech, aby se Enzo rychle probudil a vrátil se domů," sdílela na Instagramu společně s videem, na kterém lidé s modlitbami vypouští k nebi balonky.

Enzo o život bojoval na jednotce intenzivní péče celkem sedm dnů, 17. května svůj boj ale bohužel prohrál.

Klepněte pro větší obrázek

„S bolestí v srdci sdílíme zprávu, že srdce našeho milovaného chlapečka Enza se zastavilo dne 17. 5. 2024 navzdory veškeré snaze poskytnout mu dostatek kyslíku. Z našeho miminka se stal krásný malý andílek, který se zbavuje bolesti a útrap. Jsme hluboce vděční za modlitby a požehnání všech v této neuvěřitelně těžké době…" nechali se slyšet zdrcení rodiče. 

Fotografie z chlapcova obřadu, na které jsou kromě dětské rakve i všechny pochutiny, které měl malý Enzo rád, nepotřebuje žádný komentář…

Klepněte pro větší obrázek
Rozhovor se záchranářem Markem Dvořákem: Tragédie, které vidím při práci, si domů neberu. Tam jsem hodný polda
Témata: Rodina, Rodičovství, Instagram, Syn, Rodiče, Fotografie, Emoce, úzkost, Bolest, Den matek, Smrt, Influencerka, osud, Chlapec, Bazén, Smrt dítěte, Tragédie, tragická smrt, Rod, Jasmine, Enzo, Enza, Dvouletý syn, Limo, Malajsie, Bazény na Heureka.cz