Maminka.czKuriozita

Ekologové pláčou: Maminka vystýlá nočník plenkami, aby ho nemusela čistit

Irena Stará 17.  1.  2024
Je jasné, že snaha o odplenkování dítěte s sebou přináší spoustu pokusů a omylů a nespočet "nehod". Asi každý rodič jednou dospěje do bodu, kdy pozdě v noci vyhledává praktické tipy a triky, které mají celý proces dovést ke zdárnému konci. A tak možná na sociální síti objeví i fígl jedné maminky influencerky, který si vysloužil rozporuplné reakce. A není se čemu divit.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Jewell (@raisingreverie) nedávno svým followerům na TikToku svěřila, že má doma spoustu přebytečných plenek a neví, co s nimi. A tak ji napadlo, že je využije při odplenkování svého batolete. Začala je pasovat na nočník, aby zachytily „nepořádek” a usnadnily jí jeho čištění.

„Kéž bych tenhle trik znala už dřív,“ svěřila svým sledujícím. „Když už ho ale mám, musím ho s vámi sdílet.” A pustila se do práce.

@raisingreverie We had a diaper subscription(which was also a game changer 🙌🏼) but we ended up having a ton of diapers left over once our toddler was potty trained so this gets us through those, saves us the clean up and we dont need to run out and buy special baggies 🤌🏼 #momsoftiktok #momlife #momhacks #pottytraininngtips #pottytrain #pottytraininghack #toddlermom #toddler  #toddlersoftiktok #fridababy #fridababyambassador ♬ funky house - Close-Wu

Nejprve nočník pořádně vyčistila a nezapomněla zmínit, proč u nich doma milují zrovna tenhle typ. „Horní část můžete použít jako klasický sedák na toaletu a spodní zase jako schůdky. A když ho pěkně složíte, máte perfektní malý záchod.“

A pak to přišlo. „Když naše batole začalo chodit na nočník, dávali jsme do něj plastové sáčky, jenže pak jsem se naučila tenhle trik a nedám na něj dopustit,“ pokračovala. „Co budu dělat s takovou spoustou plenek? Mám je dát na charitu, nebo počkat, jestli nebudeme mít další dítě? No, ale teď místo plastových sáčků jednoduše vezmu plenku a takhle ji natáhnu přes nočník. Vážně skoro všechno zachytí. Tekutiny se vstřebají. A když je plenka plná, tak ji jen zabalím a vyhodím. Jak jsem zvyklá. Nemusím si lámat hlavu s nepořádkem, a navíc využiju i plenky, které bych jinak vyhodila.”

Klepněte pro větší obrázek

Reakce jsou smíšené. Někteří komentující si lámou hlavu, proč neposadí dítě rovnou na záchod. „Jsem trenérka odplenkování a doporučuji dítě jednoduše posadit na záchod. V praxi se setkáváme s obtížemi dětí, které doma používají nočník. Prostě k záchodu dejte stoličku a položte na prkýnko dětský sedák,” napsala jedna sledující.

„No a pak jsou tu tací, kteří prostě jen dítě posadí na mísu?!” napsala další. Jewell neváhala a odpověděla, že její dítě se velkého záchodu zaleklo a že nočník byl dobrým mezikrokem, než si na záchod batole troufne.

Mnoho sledujících (včetně nás) se podivovalo, proč Jewell přidělává odpad v podobě nadbytečných plen. Proč zkrátka do nočníku nenalije vodu a pak vše nespláchne do záchodu? 

„Asi chápu, že nemusí nic uklízet, ale nerozumím, proč vytváří zbytečný odpad? Asi na to každý koukáme jinak,” napsal jeden sledující. „A co je špatného na starém dobrém: vytlač, spláchni, umyj?” vtipkoval jiný.

Nový hit v odplenkování: Třídenní metoda prý bez problému naučí dítě na nočník!

Když si vzpomeneme na generaci našich maminek a babiček, které používaly u dětí jen látkové plenky, které pak musely vyvařovat, tak tahle "vychytávka" vypadá jen jako bizarní rozmařilost moderní doby. Zvlášť když si uvědomíme, že jedna jednorázová plenka se rozkládá 250 let. 

VIDEO: Znakování s miminky: Porozumíte pláči, připravíte dítě i na návštěvu lékaře, říká lektorka

Témata: Batole, Nočníky, Kuriozita, Pleny, Sociální sítě, TikTok, Influencerka, Trénink, Nehoda, Nočník, Trik, Maminka, Děti, Plenka, Záchyt, Záchod, Pleny na Heureka.cz