Maminka.czMaminka roku 2023

Eliška Kopicová dokazuje, že s dětmi život nekončí. S dcerami došla pěšky až k Baltu, přespávaly nadivoko pod stanem

maminka roku vas 25.  9.  2023
Eliška Kopicová, finalistka Maminky roku 2023 v kategorii Maminka blogerka, v loňském roce sama s dětmi v kočárku ušlapala více než 500 kilometrů dlouhou pouť napříč Českem. Letos se s dcerami vydala dokonce až k Baltu. O svém putování píše blog, kde sdílí své zážitky a zkušenosti. Jak tuhle aktivní maminku napadlo, že na mateřské začne chodit? Podívejte se na video.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

„Když jsem nastoupila na mateřskou, tak jsem se ze dne na den ocitla doma a zjistila jsem, že vlastně kromě péče o dítě nemám co dělat. Já jsem potřebovala ten volný čas něčím vyplnit, a tak jsem začala chodit. Každý den na procházku s dítětem. Stala se z toho taková spíš jako obsese," vypráví Eliška, která si začala měřit kroky a počítala, kolik toho denně ujde. 

A nezůstalo jen u procházek po okolí. Jednoho dne ji napadlo přejít Česko od jihu k severu. „Anežce bylo 10 měsíců, Barušce dva a tři čtvrtě a společně jsme vyrazily na pouť napříč Českem. Spaly jsme v předem domluvených ubytováních, denně jsme urazily nějakých 20 až 25 km. Já jsem sdílela svoje zážitky jako on-line deníček a ze všech stran se na mě valily hlasy: Měla bys o tom napsat! A pak jsem šla nakoupit do drogerie, dostala jsem reklamní časopis a na konci byl horoskop. Já si takové věci nečtu, ale v tom horoskopu bylo pro moje znamení Vodnář napsáno: Máte lidem co říct? Vyprávějte své příběhy nebo rovnou napište knihu! S tím už se nedalo nic dělat, musela jsem tu knížku napsat,“ vypráví s úsměvem.

Z celého cestovního deníčku vznikla knížka Máma, co ráda chodí, kterou si Eliška sama vydala. V psaní se rozhodla pokračovat, aktuálně se věnuje svému blogu www.eliskacoradachodi.cz, zásobuje Instagram i Facebook  svými postřehy.

A jak přišel nápad na putování k Baltu? „Zase úplně náhodně jsme vzala do ruky mapu Evropy, podívala jsem se do ní a říkám si: No jasně, já navážu tam, kde jsem loni skončila, na nejsevernějším bodě Čech, a dojdeme s holkami k Baltu. Už jsem byla odvážnější a rozhodla jsem se, že tentokrát budeme spát pod stanem, nadivoko. Nevím, jak moc se o mě manžel bál, ale jestli se bál, tak svoje strachy nepřenášel na mě. Spíš než cokoliv jiného mi neskutečně fandil,“ vypráví.

Eliška je jasným důkazem, že s dětmi život nekončí, jen se proměňuje. „Ve chvíli, kdy jsem poprvé otěhotněla, tak mě o tom celé moje okolí přesvědčovalo, že s dětmi je všechno jinak. Nemůžeš s nimi chodit po horách. Vlastně proto to sdílím, aby i ostatní lidi viděli, že s dětmi se dá dělat úplně cokoliv, a jestliže ta máma je v pohodě s pohorkami na nohou někde na cestě, tak ty děti jsou pak spokojené taky," uzavírá. 

Jaké strachy musela během putování překonat? Podívejte se na video medailonek v úvodu článku a nezapomeňte 17. října sledovat finálový galavečer. 

Finalistky Maminky roku 2023: Toto jsou Maminky blogerky
Témata: Maminka roku 2023, Instagram, Dcera, Kočárek, Maminka roku 2022, Eliška, Maminka blogerka, pouť, Děti, Baltské moře, Evropa, Eliška Kopicová, Česká republika, Blog, Elis, Balt, Čechy, Stan, Putování, Maminka, Kočárky na Heureka.cz