Maminka.czSlavné maminky

Emma Smetana o dětech: Lennonka už má kluka! A u Ariel panuje spíš „gastronomické období"

Tereza Víchová 24.  11.  2022
Moderátorka a zpěvačka Emma Smetana provázela akcí Mámou bez příkras, kterou pořádala značka Sunar ve spolupráci s organizací Úsměv mámy. Zajímalo nás tu, jestli je i Emmino mateřství bez příkras a jak se mají ona i dcerky. Podívejte se na video!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Emma patří k těm šťastným, jichž se poporodní splín nebo deprese, o nichž byla celá akce Mámou bez příkras, moc netýkaly. Čemu to přičítá?

"Mé mateřské začátky byly v pohodě díky tomu, že jsem měla velice jednoduchý typ porodu ve skvělé porodnici. A Jordy (partner Emmy – pozn. red.) mě neopustil ani na vteřinu! Ale samozřejmě že kolem sebe mám dost kamarádek, které dokážou pojmenovat to, že jim po porodu nebylo úplně nejlíp," popisuje Emma s tím, že je vděčná za dnešní dobu, kdy se takové věci jako třeba poporodní deprese pojmenují naplno a nikdo by se za své negativní pocity neměl stydět. Má Emma nějaké doporučení pro maminky, které se potýkají třeba s návaly smutku?

 "Asi jsou fakt situace, kdy člověku do smíchu vůbec není. Mně osobně pomáhá, když si představím, že jsem vlastně jenom nějaká postava filmu jako od bratrů Cohenů, a nahlédnu vlastní směšnost, a to mě povznese," zamýšlí se Emma. "Také žiju s Jordym, který mi takový obraz dokáže velmi záhy nabídnout. Mám děti, které mají smysl pro humor, a vychoval mě tatínek, který ho měl takový hodně černý." 

Emminy dcerky Lennon a Ariel už od doby, kdy s nimi fotila titulku časopisu Maminka, hodně povyrostly. Starší Lennon začala chodit do první třídy a zájmů má až nad hlavu! Podle Emmy z ní momentálně roste klavíristka, baletka a plavkyně. Postupně se zapojuje do "řízeného" rozvoje především díky tomu, že má teď už všechno včetně kroužků svůj daný čas a systém. 

Emma Smetana a Jordan Haj: Nenávidím? To není fér? To od nás děti nikdy neuslyší!

"Otázky na téma škola Lennon vždycky odpálkuje ve stylu, že samozřejmě všechno v pohodě. A má kluka, takže asi dobrý! Myslím, že ten citový život je pro ni momentálně zásadnější než akademické věci kolem a že školu vnímá celkově jako takovou dobrou společenskou příležitost. A Arielka, ta je v takové 'gastronomické fázi'. Ráda se dívá do lednice a naše debaty se převážně týkají toho, co bude ňam!" uzavírá se smíchem Emma vyprávění o dětech.

VIDEO: Co prozradili Emma a Jordan na focení pro časopis Maminka?

Témata: Mateřství, Slavné maminky, Rozhovor, Nejlepší video, Moderátorka, Lennon, Ariel, Jorda, Příkrasa, Maminka, Úsměv mámy, Kluk, Dcerka, Cohen
Mohlo by vás zajímat
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Použitý kondom nebo ojetá pneumatika? Tyhle těhotenské fotky jsou kreativní až za hranu! Posuďte sami
Formánková Simona
Galerie
Princ George nebo princezna Charlotte jako dospělí: Jak se promění tváře dětí z královských rodin za několik let?
Formánková Simona
Galerie
První těhotný muž světa porodil 3 děti. Nechtěl jsem zůstat lesbickou ženou, opačné pohlaví je pro mě přirozenější, říká
Formánková Simona
transgender
Upečte si dokonale vláčný perník. S nastrouhanými jablky bude nepřekonatelný
redakce
Recepty
Dejte „to” do ústavu, řekli jí o dceři. Jana se nevzdala a z „hadrové panenky” Johanky křeše denně zázraky
Víchová Tereza
Příběhy
Intimněji už to nejde: Tyhle fotky zachycují první vteřiny dítěte na světě. Podívejte se na dechberoucí detaily
Víchová Tereza
Porod
Chlapec žil pouhých 10 dní. Společně strávený čas pro nás byl požehnáním, tvrdí rodina. Jejich dojemný příběh obletěl celý svět
Formánková Simona
Příběhy