Maminka.czSlavní rodiče

Eva Decastelo: Děti po mně rozhodně nejsou!

Malý Michálek tvoří se Zuzankou silnou dvojku, která se ani na chvilku nezastaví. Jak zvládají s manželem uhlídat své neuvěřitelně živé děti? (Pokračování rozhovoru...)
, Časopis Maminka
5. 11. 2012
Eva Decastelo: Děti po mně rozhodně nejsou!

<<< První díl článku

Soutěživost

Michálek i Zuzanka v sobě mají něco, co je neustále žene dopředu v dokazování, že jsou stejní jako ten druhý.
Doufám, že časem se to trochu obrousí, protože až budou starší, mohlo by jim to být malinko na obtíž.

Momentálně je to úžasně roztomilé. Jeden se mazlí, tak druhý přijde a chce se mazlit taky. Zuzanku manžel lechtá a přijde Michálek a trvá na tom, že ho táta musí taky mučit. Pochválím Zuzanku, že je šikovná, když odnesla plínku do koše, a Michálek běží vyhodit nějaké papíry a křičí, že je taky šikovný.
Věta „ty máš dneska krásně vyčistěné zoubky“ znamená pro Zuzku, že za námi běhá s vyceněnými zoubky, dokud nedostane stejnou pochvalu. Došlo to už tak daleko, že nedávno Míša po konstatování, že se Zuzanka hodně počurala, trval na tom, že on se počurá víc.

A počural. Takže čurání se snažíme už tolik nechválit…

Usínání

Zatímco Zuzanka večer usíná po deseti minutách ve svojí postýlce, Míša trvá na vyprávění pohádek. I potom, co si vyslechne dvě až tři, pořád chodí z pokoje s dotazy. Nejdřív se ptá na pohádku, pak na to, co děláme, na co koukáme, proč nespíme, kde je Elda, proč spí Zuzu, co dělá pejsek, aby když vidí, že nám dochází trpělivost, nasadil silnější kalibr. Tak zase chodí s pusinkami, pomazlením, tulením, láskou a objímáním. Nakonec po dvou hodinách nezbývá než mu pohrozit, že mu ujedou jeho milované mašinky, a pak máme naději, že za další hodinu usne. Jenže to už se začíná budit Zuzanka.

Mašinky

Náš první dům stál jen malý kousek od vlakového viaduktu, a tak Michálek od malička koukal z okna na vlaky za domem.
My mu je s radostí ukazovali, protože jim vždycky mával… Jenže to nás nenapadlo, že si nebude už nikdy chtít hrát s ničím jiným. A tak jeho pokoji vládnou všechny možné vláčky, všude se povalují koleje a staví se tunely a mosty. Mašinky jsou jeho velký poklad, jak nám přišel nedávno oznámit. A tak jsme se nedivili, když vzal lopatu a po vzoru kreslených pirátů z oblíbeného seriálu šel na zahradu hledat poklad. Samozřejmě v něm byly samé mašinky – zlobivé, divoké, rychlé, hodné i odvážné, co zachraňují. Horší je, že Zuzanka díky jeho vlivu odmítá panenky, zahazuje poníky a chce jezdit po podlaze s mašinkou. Což vyvolává velké hádky, protože si prostě vybere nějakou, kterou Míša půjčovat nechce.

Zdraví

Největší bezmoc cítím, když jedno z našich dětí onemocní. Klidně bych v tu chvíli vzala všechno jeho trápení na sebe, aby se jemu ulevilo. Michálek si nedávno prožil hotové peklo, když měl prudkou reakci na nějaké léky, udělala se mu vyrážka po celém těle, hrozně ho to svědilo, nemohl ani sedět, nakonec chodil každé ráno na injekce do zadečku. Když mě potom přemlouval celý osypaný, že už není potřeba další pích pana doktora, chtělo se mi brečet. Nakonec ale musím být ta zlá, protože vím, že mu to pomůže. Jenže držte plačící a prosící dítě. Takže jsem strašně ráda, že ve skutečnosti jsou naše děti zdravé a tyhle nemocné epizody v jejich životě mají jen omezený čas.

Kamarádi

Michálek se dostal do věku, kdy potřebuje kamarády. Má obrovskou výhodu, že když dorazíme na chalupu na V ysočinu, sejde se u babičky celá parta bratranců. Většina jsou starší, ale Michálka už zařadili do party, a tak s nimi běhá po zahradě, střílí, leze po výškách. Ze začátku jsme se s manželem střídali v jeho hlídání, ale jednou když spadl, tak se o něj parádně kluci postarali, takže jsme klidnější. Nakonec jak bychom mu zakazovali běhat s klukama, když by všichni ostatní řádili. Někdy prostě musím zatnout zuby a doufat, že si nic neudělají. Druhou velkou partu mají naše děti u kamarádky, která bydlí jen kousek od našeho domu, má tři dcery, které se věkově blíží našim dětem. I když to s nimi Michálka moc baví, tady je zase v sedmém nebi Zuzanka. Najednou opustí ten z velké části klučičí svět mašinek a mezi panenkami a poníky si hraje na princezny. Míša je samozřejmě její princ, jak mi sám hrdě přišel oznámit.

Témata: Děti, Slavní rodiče, Časopis Maminka
Mohlo by vás zajímat
Jste  těhotná a zadýcháváte se? Za dušnost v těhotenství mohou také hormony!
Matěj Ruppert se stal podruhé tatínkem. A je to další holka!
Dej ten palec z pusy ven! Čtyřicet procent dětí nosí rovnátka kvůli cucání palce
Podzimní tvoření: Vytvořte si s dětmi tato roztomilá zvířátka z kaštanů

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu