Maminka.czSlavní rodiče

Eva Decastelo: Naše děti pořád běhají. Asi neumí chodit normálně

, Časopis Maminka
5. 11. 2012
Eva Decastelo: Naše děti pořád běhají. Asi neumí chodit normálně
Myslela jsem si, že moje děti jsou opravdu živé. Ve srovnání s potomky moderátorky Evy Decastelo mám ale doma andílky, což mě uklidňuje. S Evou jsme se ale shodly na tom, že bez akcí našich dětí bychom se vlastně nudily! Co všechno její dětičky zvládnou během okamžiku, co je nejvíc baví a koho doopravdy milují?

Radosti

Michálek běhal po domě a křičel: „Super, super, super!“ Zuzka ho samozřejmě hned napodobovala. Zeptala jsem se ho, co se děje, co je super. To je ta naše dospělá logika. Michálek se ani nezastavil a řekl, že nic, jen má radost. Radost se asi nemusí vždycky pojmenovat, občas ji prostě stačí cítit. A díky rodině ji cítím.

Starosti

Zuzance momentálně rostou další zoubky a prožívá to mnohem hůř než ty první. Budí se každou hodinu a já, místo abych po nocích spala a nabírala energii na ranní ježdění s mašinkami (vyžaduje Michálek) a zkoušení botiček (miluje Zuzka), běhám po domě z dětského pokoje do kuchyně. Chvilku už to trvá, tak jsem malinko zničená. Navíc je mi mojí holčičky strašně líto, protože i na ní je vidět, že by se potřebovala vyspat v kuse. Snaží se to dohnat přes den, kdy já jedu do práce. Takže kamarádky říkají, jak hodnou holčičku máme, protože se svojí návštěvou většinou trefí do jejího dohánění nočního spánkového deficitu.

ČTĚTE TAKÉ: Zuzana Norisová je těhotná. Miminko čeká v únoru

Hyperaktivita

Michálek i Zuzanka jsou neskuteční divoši. Zatímco děti našich známých si vezmou hračku, sedí a hrajou si, naše malá smečka neustále závodí, honí se, leze, běhá a skáče. Michálek pořád nutí Zuzku, aby ho startovala, a jakmile se ozve: „Pozol, ted!“, běží oba na druhou stranu domu. Než se tam dostanou chodbou, skrz kuchyň a velký obývák, strkají do sebe, křičí a vztekají se. Občas se jim povede spadnout, zakopnout, něco si rozbít a pak brečí. Zuzka si nedávno udělala velké bebí na čele. Dokonce jsme raději jeli k panu doktorovi, aby to prohlédl. Manžel si myslel, že teď si bude už na sebe trochu dávat pozor. Ale to se spletl, protože okamžitě po návratu uspořádali závod ve skákání na sedačce a Zuzka se svalila na podlahu. Jediné, co je dokáže na malou chvilku zastavit, je jídlo. Ale i s tím raději spěchají, aby jim náhodou něco neuteklo. Moje mamka říká, že po mně rozhodně nejsou, protože já jsem byla spavé a hloubavé dítě.

Láska

Oni se milují. Když ráno vstanou, nejdřív se jdou pomazlit mezi sebou. Dávají si takové roztomilé pusinky. Teprve potom přijde na řadu jejich starší bráška Elias a pak já nebo manžel. Myslím, že se nám podařilo vychytat ideální věkový rozdíl, protože jsou z nich parťáci. Už po pár minutách se po sobě začnou shánět, i když se předtím pohádají o nějakou hračku. Samozřejmě jako všechny děti bojují o teritorium, nechtějí si půjčovat hračky, ale když je v největším boji o lopatku oddělíme, za minutu už přijde Michálek s otázkou, proč si s ním Zuzu nehraje.
Jeden bez druhého nechtějí udělat ani ránu. Zrovna o víkendu Michálek spal po obědě a Zuzanka vyrazila s babičkou na procházku. Když se probudil, nechtěl vylézt z postele, dokud pro něj nepřijde Zuza, takže manžel musel sednout do auta a dojet pro ni do lesa. Doufám, že jim to vydrží, protože tohle jsme já jako jedináček nezažila.

Mluvení

Miša je úžasný kecal (stejně asi jako každé jiné dítě v jeho věku, ale neberte mi moje nadšení), pořád něco povídá. Nejraději nás poučuje. Asi je po manželovi, protože jakmile se ho na něco zeptáme, tak začne vysvětlovat a nedá se zastavit. Je skvělé sledovat, jak svojí nejvděčnější posluchačce říká, která mašinka je zlobivá a která jezdí rychle, a Zuzanka mu na všechno strašně intenzivně kýve a zkouší po něm opakovat. Oba jsou jako houby a nasávají všechno, co kolem sebe slyší.

Michálek nedávno přišel ze záchodu s větou, která nás zarazila: „Sem kakal, potřebuju utřít prdel.“ Chvilku nám trvalo, než nám došlo, že to slovo nejspíš slyšel od starších bratranců. Naštěstí ho nepoužívá moc často, protože on i Zuzanka nejčastěji křičí: „Bombonky“.

Pokračování >>>

Témata: Děti, Slavní rodiče, Časopis Maminka, Náš, Zuzanka, Pořad, Smečka, Norma, Michálek, Teritorium

Mohlo by vás zajímat
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Nejsmutnější příběh! Miminko žilo jen sedmnáct minut. Z fotek až mrazí
Neurolog Stránský: Děti by vůbec neměly mít mobily! Jsou kvůli nim hloupější
Milují vaše děti trdelník? Upečte jim ho doma za zlomek ceny
Záhada jménem syndrom ruka-noha-ústa. Pozor na záměnu
Říkají jí Mauglí. Přežila v sibiřské divočině. Teď vyhrála soutěž krásy
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Herečky, které otěhotněly během natáčení! Podařilo se to zamaskovat?
Dojemná svatba! Nevěsta měla dceru na zádech po celou dobu obřadu

Horoskopy

Beran Pracovní nasazení je výborné, ale chybí chuť do práce, protože se nedá s šéfem na ničem dohodnout a…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Lenka, Eleonora, Lena

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné