Maminka.czPleny

Evoluce „pampersek“: Znáte historii jednorázových plenek?

Prezentace klienta
5. 4. 2019
Evoluce „pampersek“: Znáte historii jednorázových plenek?
Českým maminkám se až do počátku 90. let mohlo o plenkách na jedno použití jen zdát. Americké děti a koneckonců i jejich rodiče si ale komfortu, který jednorázové plenky skýtají, mohli užívat už od konce 60. let. Pojďte se s námi podívat na evoluci plenek Pampers.

→ 50. léta

První nahrávky Elvise Presleyho, zrod studené války a první sovětská družice ve vesmíru. I když byl svět v pohybu, maminky nejmenších dětí nejvíc zajímalo, jak miminka udržet v suchu a bez opruzenin. S řešením překvapivě přišel dědeček – konkrétně Victor „Vic“ Mills (1897 - 1997), chemický technolog ze společnosti Procter & Gamble. Toho hlídání vnoučat inspirovalo natolik, že v 50. letech začal pracovat na vývoji jednorázových plenek.

→ 60. léta

Tato dekáda s sebou přinesla rozmach hippies, šílenství jménem The Beatles, vyzáblou modelku Twiggy s řasami až do nebe i atentát na prezidenta Kennedyho. Velký krok ale zažily i plenky Pampers, které se zařadily do sortimentu obchodních domů, supermarketů i drogérií. I když americké matky na jednorázové plenky nejprve hleděly s nedůvěrou, staly se praktické „pampersky“, které významně šetřily čas, brzy prodejním hitem.

→ 70. léta

Kalhoty do zvonu, boty na platformě a dozvuky květinové éry, zatímco Amerikou otřásá aféra Watergate. Zásadní proměnou prochází nejen politická scéna, ale i plenky Pampers, které se dosud zapínaly pomocí spony. Tu vystřídala praktičtější páska s lepicí vrstvou, díky které se rodiče mohli rychle podívat, co se děje v plence. Vznikly také plenky Pampers pro batolata, extra savé plenky na den, vylepšené plenky pro novorozence, vatované plenky Pampers a kojenecké velikosti pro předčasně narozená miminka.

→ 80. léta

Trvalá, lesklé legíny a první singly Madonny. Osmdesátky byly veliké stejně jako nová výhodná balení Pampers. A to nebyly zdaleka všechny plenkové novinky, společnost Procter & Gamble představila další šikovné vychytávky: první tenkou plenku opatřenou absorpčním gelovým materiálem, elastické utěsnění kolem nožiček nebo pásky, které zle opakovaně zapnout. Pád železné opony navíc přiblížil jednorázové plenky také maminkám z postkomunistických zemí. Hurá!

→ 90. léta

Divoké devadesátky proběhly ve znamení nadšení z nově nabyté svobody a obchodů plných spotřebního zboží. Nechybí ani plenky Pampers, které konečně pronikají na náš trh! Česká miminka a batolata mají vlastně štěstí – vyhnula se méně pohodlným vývojovým stádiím, aby si mohla užívat extrémně suché a tenké plenky. Ty nyní nasáknou vlhkost do jádra a tam ji uzamknou, aby mohly absorbovat ještě víc. Pro větší pohodlí dostaly plenky Pampers také natahovací postranními pásky, které nikde zbytečně netlačí.

→ Současnost

Umělá inteligence, chytrá domácnost, dokonalé fotky na Instagramu…technologie drží prst na tepu doby, ale děti se bez plenek stále neobejdou! Aby bylo jejich nošení co nejkomfortnější, vyrobila značka Pampers plenky, které dýchají – ano, dýchají. Nebo plenky Premium Care a Active-Baby, které obsahují ochrannou vrstvu s pleťovým mlékem, která napomáhá udržet malé zadečky jemné a hladké.  Rodiče si mohou také vybrat, zda zkusí plenky na zapínání, nebo plenkové kalhotky. A nejnovějším přírůstkem do rodiny je Pampers Pure Protection s přírodními materiály, a zároveň bez kompromisu na výkon plenky. Zdá se, že by Vic Mills mohl být na své nástupce hrdý!

Témata: Děti, Pleny

Mohlo by vás zajímat
Marta Jandová: Dcera chodí do státní školy, na úkoly jsme připraveni
Herečky, které otěhotněly během natáčení! Podařilo se to zamaskovat?
Růstový spurt: Období nenasytného kojence vás potká několikrát
Kojila na špinavé podlaze vlaku. Nikdo z cestujících ji nepustil sednout
Nikol Štíbrová přiznala: Tohle je deset strašlivých lží, které říkám synovi
Nejčastější mateřské hříchy: Tímhle brzdíte vývoj dítěte a možná to nevíte
Tereza Ramba to schytala od matek. Kvůli nosítku! Co jí píše Třeštíková?
Babička upřednostňuje jedno vnouče. Podle vědců za to mohou i geny
Aleš Háma: Nerad kluky trestám a řvu na ně. Manželka je přísnější

Horoskopy

Lev Využijte své schopnosti na maximum, protože jste podnikaví a kreativní. Určitě se vám povede v…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Milena, Timotej, Tim





Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné