Maminka.czSlavní rodiče

Evropské princezny a princátka - znáte 'naše' následníky trůnu?

26. 7. 2013
Evropské princezny a princátka - znáte
Ač se to nezdá, malých princů a princezen běhá po Evropě víc, než by člověk řekl, a zorientovat se v nich dá zabrat i zkušenému genealogovi. My jsme se vám to pokusili trochu zjednodušit.

Nejmladší 'malý William'

Vezmeme-li to od těch nejmladších, první na seznamu je pochopitelně právě narozený budoucí král Británie, syn prince Williama a Kate Middleton, jehož jméno nebylo ještě v době uzávěrky článku nám neurozeným známo. :)

Roční Estelle - princezna Švédská

Hned za ním následuje švédská princezna Estelle, která letos v únoru oslavila první narozeniny. Její maminka - korunní princezna Švédska Viktorie - by měla jednou převzít vládu po svém otci králi Carlu XVI. Gustafovi.

Královská dvojčata z Dánska

Mezi poslední mrňata s modrou krví patří dvouletá dvojčata Vincent a Josephina, princ a princezna Dánští. Jejich táta Frederik (45 let) je korunním princem a dědicem královského žezla po své mamince, nynější královně Margaretě II. Dánské (73 let). Jelikož mají ale starší sourozence - sedmiletého bráchu prince Christiana a šestiletou sestru princeznu Isabellu, nevypadá to, že v čele Dánské monarchie stane v budoucnu ani jeden z nich.

Lucemburští princové Noah a Gabriel, bez trůnu

Pak následuje menší věkový skok a další dva nejmladší členy královské rodiny nacházíme v Lucembursku - pětiletý princ Noah a jeho sedmiletý bratr princ Gabriel. Jde sice o prince s titulem Jeho královská výsost, ale na pomyslný trůn rovněž patrně neusednou. Jejich tatínek princ Louis (27 let) totiž není prvorozeným synem současného vládce Lucemburska, velkovévody Henriho. Tím je princ Guillaume (32 let), který se teprve před necelým rokem oženil. Na budoucího následníka trůnu se tudíž pořád čeká.

Střídání králů v Belgii

Kvůli zdravotním problémům abdikoval teprve před pár dny belgický král Albert II. (79 let) a po téměř dvou desítkách let vlády složil funkci do rukou svého syna, krále Filipa Belgického (53 let). Tímto se oficiální následnicí belgického trůnu stala jeho prvorozená dcera - jedenáctiletá princezna Elisabeth, vévodkyně Brabantská. Další v řadě jsou její mladší sourozenci - devítiletý princ Gabriel, sedmiletý princ Emmanuel a pětiletá princezna Eléonore.

Ve Španělsku pořád dědeček Juan

Obdobná situace je ve Španělsku pouze s tím rozdílem, že dosavadní král Juan Carlos I. (75 let) zatím neabdikoval. Až se tak stane, přejde královská koruna na hlavu jeho syna Filipa (45 let), který má dvě děti - princezny Eleanor a Sofii (7 a 6 let).

Úroda princezen v Nizozemí

Nejmladším evropským panovníkem (a rozhodně jedním z nejsympatičtějších) je nizozemský král Wiliam Alexander (46). Ten byl požehnán hned třemi princeznami: nejstarrší devítiletou Catharin Amalií - oficiální následnicí trůnu, osmiletou Alexií a šestiletou Ariane.

Sympaťák z Norska

K přemíře princezen nad princi přispěl svou trochou i norský následník trůnu, korunní princ Haakon (40 let). Mimochodem taky velký sympaťák. Před devíti lety se mu narodila dcera princezna Ingrid Alexandra. O dva roky později přišel na svět jeho syn princ Sverre Magnus .

Lichtenštejnští princi

Nepříznivý poměr urozených princů vůči princeznám trochu zachraňuje následník lichtenštejnského trůnu - princ Alois (45 let) - se svými čtyřmi dětmi v rozmezí dvanáct až osmnáct let, z čehož 3 jsou chlapci.

A další malé princátko/princeznička v Monaku?

Poslední evropské sídlo urozených panovníků - Monako. Král Albert II. Monacký (55 let) má sice dva potomky, jenže nemanželské (jednadvacetiletou dceru Jazmin a devítiletého syna Alexandra). V budoucnu by se ale možná i v Monaku mohli dočkat právoplatného dědice trůnu. Albert se zřejmě konečně rozhodl usadit a vést spořádaný manželský život. Před dvěma roky se oženil s bývalou olympijskou reprezentantkou Jižní Afriky v plavání Charlene (35 let), která přijala titul princezna Monacká. Oslavy narození příštího urozeného miminka by se tedy mohly konat klidně právě tady.

Předplatné časopisu Maminka
Témata: Slavní rodiče, Náš, Christiana, Princ, Kate Middleton, Prvorozený syn, Syn prince, Dědice, Prvorozená dcera, Lichtenštejnsko, Královská výsost, Manželský život, Noah

Mohlo by vás zajímat
Marta Jandová: Dcera chodí do státní školy, na úkoly jsme připraveni
Kdy nechat děti doma samotné? Nejdřív ve 12 letech, tvrdí odborníci!
Úzkostné stavy se mohou projevovat různě. A co když je má celá rodina?
Eliánek spí od dvou měsíců ve svém pokojíčku, říká Dominika Mesarošová
Dvojčata s křehkými kostmi. Narodila se se zlomeninami, ublíží jim i mazlení
S dětmi jsem dospěl. Kvůli nim jsem přestal pít alkohol, říká Tomáš Třeštík
Narodila se bez rukou. Lékaři byli pro potrat, rodiče ho odmítli
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Proč pořád tak zlobí? Možná za to můžete vy! Ovládejte se

Horoskopy

Kozoroh V práci jste vzali iniciativu do vlastních rukou a předpokládáte, že všechno půjde jako po másle. Po…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Albert, Elvíra, Elvira

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu