Maminka.czFejeton otce

Extrémní sporty dětem nezakážu, herectví ano, říká moderátor Vágner

Michaela Láchová 9.  10.  2019
Pilotní a kapitánské zkoušky, osm set seskoků z letadla, několik extrémních závodů, nepřeberné množství vyzkoušených sportů. A taky dvě krásné ratolesti! To všechno má na kontě herec a moderátor Petr Vágner (42). A jeho děti Lillian Mia (11) a Samuel Max (8) rozhodně nepadly daleko od stromu. Co je baví? A jaké jsou?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Používáte někdy u dětí i jejich krásná druhá jména?

Občas, když potřebuju něco zdůraznit, tak dceři říkám „Lilek“. To už ví, že je něco špatně. A když už ani to nezabere, tak na ni volám „Mio“. Samíkovi někdo občas řekne „Maxi“. Ale spíš používáme ta první jména.

Lilly je v šesté třídě. Objevují se u ní už nějaké známky puberty?

Já jsem chlap a dcery mají tatínky omotané kolem prstu, takže se to těžko hodnotí (smích). Lilly občas ráda dělá, že něco neslyší, a je taková tvrdohlavější, snaží se hodně prosazovat svou. Ale pubertu, řekl bych, zatím neřešíme.

Desatero dokonalého táty. Tohle dělejte, a děti vás budou milovat


A co mobily a sociální sítě? Neříkejte, že ty taky neřešíte…

Mobily řešíme v podstatě už od první třídy. Pořídili jsme ho už i Samíkovi, protože chodil často na tréninky fotbalu – tak aby byl na příjmu. Ale nehraje na něm hry, má ho jen na volání. Necítím tam naštěstí nějakou závislost. Samík ví, že když přijde domů, musí si udělat úkoly a pak si může jít hrát na tablet hry, když chce.

Kontrolujete mu, co hraje, co si smí nainstalovat?

Občas se podívám, ale není to tak, že bych jim projížděl tablety. Věřím jim oběma. Dcera je spíš na hudebních kanálech a sociálních sítích. Má svůj profil, ale nijak zvlášť ho neplní. Nevypěstovali si k tomu ani jeden zvláštní vztah.

 

Jsem přísný táta. Chci, aby děti měly dobré známky...

 

Co Samíka s Lilly baví?

Dcera dělá závodně gymnastiku. Třikrát týdně má trénink po třech a půl hodinách plus závody, syn zase třikrát týdně trénink fotbalu plus zápasy.

Takže kde by si na ty mobily ostatně našli čas… Vy sám máte v oblibě extrémní sporty. Neměl jste s narozením dětí pocit, že byste měl s ohledem na ně přibrzdit?

To jsem si určitě říkal. Já jsem vyzkoušel strašně moc sportů. Dlouho jsem třeba vydržel u parašutismu. Mám osm set seskoků z vrtulníků, z letadel, z balonů, z ultralightů… A pak přišly děti. A říkal jsem si: není to jen o mně. Teď už mám zodpovědnost za rodinu. Tak jsem zvolnil. Tu kapitolu jsem teda úplně neuzavřel, mám platnou licenci, ale přestal jsem načas skákat. A teď, jak děti rostou, jsem se začal potápět v lomech a udělal jsem si pilotní průkaz (smích)

Kdy je čas pořídit dítěti první mobilní telefon? A může ho používat ve škole?


A co až přijdou Samík nebo Lilly, že chtějí taky létat a skákat? Dovolíte jim to?

Spíš se mě ptají, jestli budu dětem rozmlouvat, aby byly herci… V tom jim bránit budu a budu jim to rozmlouvat. Ale k tomu létání… Loni jsem je vzal, letěli jsme kolem Slap a půjčil jsem jim i řízení. Samíka to chytlo, tak uvidíme, ale stopku ode mě určitě nedostane.

Jste přísný táta?

Myslím, že jsem. Chci, aby děti měly dobrý známky. Pakliže přinesou trojky, je konec s tabletem. (smích)

Co byste chtěl dětem do života předat?

Asi to, že rodina je nejvíc. Mám to i od svých rodičů. Chodíme na společné večeře, pomáháme si, když je potřeba, zapojujeme hodně děti, třeba do prací na zahradě nebo jiných manuálních prací. Já jsem takhle byl vychovávaný a díky tomu pro mě není problém doma cokoli opravit. Myslím, že dnešní mládež tohle moc nezná. Dneska je doba strašně zrychlená a úplně jiná než ta, ve které jsem vyrůstal já.

Máte na děti tolik času, kolik byste si přál?

V rámci možností ano. Hodně lidí se mě ptá, jestli bych nechtěl další dítě. Nechtěl. Protože už bych mu nemohl dát tolik času a okrádal bych o něj ty dvě, které mám. S manželkou máme náročnou práci. Občas je to u nás jak střídavá péče (smích)

Střídavá péče je spravedlivá pro rodiče, pro dítě ne, říká Jana Bernášková


Zaujalo mě, jak jste říkal, že byste dětem nevymlouval extrémní sporty, ale herectví ano. Proč vlastně?

Je to zase daný dobou. Když jdou dneska lidi na casting, uvádějí, kolik mají sledujících a že to je pro ně živnost. Co ale dokázali? Já jsem studoval herectví a moderování ještě po střední polygrafické škole. Je podle mě dobrý mít nějakej základ. A to chci i po svých dětech. Protože youtuber skončí a co bude dělat? Já jsem se za týden naučil s knížkou v ruce na snowboardu, kvůli reklamě jsem skákal freestyle z letadla… Kdo z influencerů to kvůli práci dneska udělá?

Témata: Slavní rodiče, Slavní tatínci, Herec, Rozhovor, Sport, Fejeton otce, Moderátor, Mládež, Slap, Petr Vágner, Extrémní sport, Smích, GYM, Herectví, Samíkovi, Seskok, Spor, Sport na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
První těhotný muž světa porodil 3 děti. Nechtěl jsem zůstat lesbickou ženou, opačné pohlaví je pro mě přirozenější, říká
Formánková Simona
transgender
Dnes začíná advent. Co vlastně toto období znamená a na jaké tradice byste neměli zapomenout?
Procházková Simona
Advent
Princ George nebo princezna Charlotte jako dospělí: Jak se promění tváře dětí z královských rodin za několik let?
Formánková Simona
Galerie
Použitý kondom nebo ojetá pneumatika? Tyhle těhotenské fotky jsou kreativní až za hranu! Posuďte sami
Formánková Simona
Galerie
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Intimněji už to nejde: Tyhle fotky zachycují první vteřiny dítěte na světě. Podívejte se na dechberoucí detaily
Víchová Tereza
Porod
Tajemná linea nigra: Co znamená hnědá čára uprostřed těhotenského bříška?
Machová Martinasim
Těhotenství
Upečte si dokonale vláčný perník. S nastrouhanými jablky bude nepřekonatelný
redakce
Recepty