Maminka.czMaminka roku 2023

Finalistky Maminky roku 2019 Monika a Markéta: Z účasti v soutěži čerpáme dodnes a často se i dojímáme!

V roce 2019 se kamarádky Monika a Markéta přihlásily do soutěže Maminka roku a v kategorii Maminka podnikatelka se vyšplhaly až na krásné třetí místo. Jak se od té doby změnily jejich životy? 

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Monika Rummler & Markéta Šťastná
3. místo v kategorii Maminka podnikatelka 2019

Příběh jejich podnikání se zrodil při procházkách s kočárky. Obě tehdy novopečené maminky se shodly, že po porodu dostávají dárky jen miminka a na maminky se zapomíná, a tak se rozhodly vytvořit e-shop Made for Moms, na kterém nabízely balíčky pro maminky i ženy v očekávání. "Chtěly jsme, aby byl dárek perfektní. Proto jsme si daly velmi záležet nejen při vybírání produktů do balíčku, ale i při samotném balení. Už rozbalování krabice má být krásný okamžik a dárkovou krabici žena nevyhodí, ale může si ji nechat a uschovat do ní památky na miminko. Snažily jsme se produkty vybírat hlavně v České republice, což se nám podařilo například u stříbrných náramků, které si necháváme vyrábět podle našeho návrhu v Brně. U kosmetiky, která tvoří hlavní součást dárkových sad, jsme ale musely jít za hranice. Oslovily jsme britskou značku přírodní kosmetiky Bloom and Blossom, která se zaměřuje právě na nastávající a čerstvé maminky a jejíž produkty používá i princezna Kate.”

Obě kamarádky a čerstvé podnikatelky však brzy čekala první velká překážka, a to stěhování jedné z nich do Ameriky. V rozvoji e-shopu pro maminky jim však nezabránilo ani několik tisíc kilometrů a devítihodinový časový rozdíl. 

Dnes, čtyři roky od přihlášení do soutěže Maminka roku, je Markéta maminkou dvojčátek a s celou pětičlennou rodinou žije znovu v Praze. S Monikou ušly pěkný kus cesty a Made for Moms se neuvěřitelně rozrostlo. Kromě péče o těhotné a čerstvé maminky se zaměřují i na celkový wellbeing, takže na e-shopu najdete vše pro domácnost – od cvičení až po designové produkty do bytu. “Nově máme v nabídce i skvělé produkty dánské značky Nuori pro péči o pleť i celé tělo, jejíž produkty vynikají svou čerstvostí a skvělými účinky,” popisuje novinky Monika. “Také se nám pěkně rozjely velkoobchodní spolupráce a v novém roce se snažíme podporovat české výrobce, jejichž výrobky najdete i u nás,” dodává Markéta. 

VIDEO: Nejsilnější momenty z Maminky roku 2019: Nechte se taky dojmout

Obě maminky moc rády vzpomínají na účast v soutěži Maminka roku. Markéta tehdy zjistila, že je těhotná, vyhlašování sledovala z Ameriky a byla pyšná, že i přes péči o děti a velkou vzdálenost se jí s Monikou podařilo vybudovat tak úspěšný projekt. "Na Maminku roku mám krásné vzpomínky a z některých setkání čerpáme dodnes. Určitě bych každé mamince doporučila účast, protože je to skvělá zkušenost, a když vyjde i nějaké pěkné umístění, tak to zahřeje u srdce a je to krásná odměna za veškerou dosavadní píli a snahu,” dojímá se Monika. 

Maminka roku: Hlavně překonat překážky při podnikání, říkají Monika a Markéta
Témata: Maminka roku 2023, Maminka roku 2022, Maminka podnikatelka, wellbeing, Markéta Šťastná, Česká republika, Finalistka, Monika Rummler, Brno, Praha, Mad for Moms, Kamarádka, Podnikatelka, E-shop, Produkt, Bloom and Blossom, Kate, Soutěž, Maminka, Amerika