Maminka.czMaminka roku 2023

Finalistky Maminky roku 2023: Toto jsou Maminky blogerky

Do finále soutěže Maminka roku 2023 postoupilo devět statečných a inspirativních žen (z každé kategorie vždy po třech), které vám postupně blíže představíme. Tady jsou příběhy, které vás nejvíce zaujaly v kategorii Maminka blogerka. Co nám řekly samy finalistky a jaké jsou jejich první pocity?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Eliška Kopicová @eliska_co_rada_chodi – 1. místo, 36 742 hlasů

„Jsem mámou, která ráda chodí. A nejen chodí, ale taky běhá, bruslí, jezdí na kole, zdolává vysoké hory, peče chleba, zahradničí a s velkou vášní píše. A to vše s dvěma malinkými dcerkami. V loňském roce jsem sama s dětmi v kočárku ušlapala více než 500 kilometrů dlouhou pouť napříč Českem. Během tří týdnů jsme společně přešly od nejjižnějšího bodu Čech k tomu nejsevernějšímu. Svoje putování jsem sdílela na sociálních sítích a z celého cestovního deníčku vznikla knížka Máma, co ráda chodí, kterou jsem si sama vydala. V psaní jsem se rozhodla pokračovat, aktuálně se věnuji svému blogu www.eliskacoradachodi.cz, zásobuji Instagram (jako eliska_co_rada_chodi) i Facebook (Eliška, co ráda chodí) svými zážitky i postřehy. V tuhle chvíli jsem již zpátky doma ze svého velkého letošního putování, kdy jsem sama s dětmi, kočárkem a batohem došla k moři. K Baltu. Velký sen, velký batoh, dvě malé dcerky a jedna neohrožená máma, která si navzdory okolnostem na mateřské plní své sny,“ vypráví Eliška.

Co říkáte na to, že jste se dostala až do finále, a jak se těšíte?

Mám z postupu do finále obrovskou radost. Především z té neskutečné podpory, kterou jsem dostala ze svého okolí i od lidí, od kterých bych to vůbec nečekala. To mi vyloženě vhání slzy do očí a utvrzuje mě to v tom, že to, co dělám, co píšu a co šířím, má smysl. Těším se na nové zážitky, těším se, až osobně poznám ostatní finalistky, jejichž příběhy jsem s chutí hltala. Těším se na den jen pro sebe a zároveň se těším, až budu moct dětem ukázat fotky z finálového večera. Jsem zvědavá, jestli mě bez pohorek a propoceného trika poznají. (směje se)

Klepněte pro větší obrázek

VIDEO: Maminka roku 2023: Petra Nesvačilová

Zuzana Blažková @logopediejinak – 2. místo, 35 306 hlasů

"Jsem srdcem i duší máma a také klinická logopedka. Životem jdu po boku svého muže a našich dětí. Před sedmi lety jsem začala psát Logopedii JINAK s cílem ukázat lidem logopedii hravě, ale také odborně a zároveň srozumitelně. Za Mámou logopedkou je zase mé mateřství a chuť podělit se o aha momenty, které přináší každodenní okamžiky našeho života, ve kterém mám to štěstí prožívat v přímém přenosu vývoj svých dětí a vidět logopedii všude, kam se podívám. Z břicha až do školy, to je období, které je pro vývoj jazyka a řeči klíčové. Já ho doma žiju a také o něm nejraději píšu. Zdá se mi, že se až příliš často honíme za milníky v tabulkách, a přitom zapomínáme být mámy, bojíme se naslouchat své intuici a používat rozum. Vývoj jazyka a řeči ale není soutěž. Tady není vítěz ani poražený. Do obou svých projektů jdu naplno, s láskou ke své profesi a s odhodláním přiložit ruku k osvětě v oblasti komunikačních schopností a terapeutického vedení příjmu potravy. Přeju si, abychom my, kliničtí logopedi, nebyli v očích laické i odborné veřejnosti jen ti, kteří učí děti na koberci R a Ř. Dokážeme toho totiž mnohem víc," představuje své profesní projekty Zuzana Blažková.

Co říkáte na to, že jste se dostala až do finále, a jak se těšíte?

Potěšilo mě mnoho zpráv od sledujících, kteří mě v soutěži podpořili. Chtěla bych poděkovat všem, kteří mě svými hlasy poslali do finále. S napětím očekávám, co bude dál.

Klepněte pro větší obrázek

Petra Broulíková @Mimija – 3. místo, 30 274 hlasů

"Můj prvorozený syn mi ukázal, jak krásné je mateřství. Postupně se naše rodina rozšířila o další tři děti. Ano, s manželem jsme se dobrovolně rozhodli pro pořízení dvou synů a dvou dcer. Celou naši cestu životem zaznamenávám na svém YouTube kanále pod názvem Mimi&já, který už dávno není jen o mně a miminku, ale o celé naší šestičlenné rodině. Baví mě natáčení různých tipů a triků pro maminky na různá témata, jako jsou třeba vaření, péče o děti, tipy na hry s dětmi. Mým nejoblíbenějším tématem je úklid a organizace domu. Sledující zase nejvíce baví vlogy, což jsou denní videa o tom, co jsme celý den dělali. A proč bych se chtěla stát Maminkou roku? Protože jsem přesně ta obyčejná máma jako každá z nás. Řeším každodenní radosti a strasti, o které se nebojím podělit s ostatními maminkami, aby věděly, že v tom nejsou samy," říká Petra Broulíková.

Co říkáte na to, že jste se dostala až do finále, a jak se těšíte?

Jsem vděčná za podporu a všechny hlasy. Je to pro mě taková třešnička na dortu za krásných osm let na sítích. Mockrát děkuji za takto unikátní příležitost. 

Klepněte pro větší obrázek

O vítězkách jednotlivých kategorií a absolutní vítězce rozhodne porota složená z redakce, patronek a partnerů soutěže. Vyhlášení proběhne během slavnostního galavečera 17. října 2023.

Témata: Maminka roku 2023, Instagram, Kočárek, Maminka roku 2022, Maminka blogerka, Eliška, Petra Nesvačilová, Baltské moře, Česká republika, Zuzana Blažková, Čechy, Eliška Kopicová, Finále, Facebook, Kategorie, Finalistka, Bloger, Děti, Broul, YOU, Soutěž, Petra Broulíková, Maminka, Máma, Blogerka, Kočárky na Heureka.cz