Maminka.czMaminka roku 2023

Finalistky Maminky roku 2023: Toto jsou Maminky blogerky

Do finále soutěže Maminka roku 2023 postoupilo devět statečných a inspirativních žen (z každé kategorie vždy po třech), které vám postupně blíže představíme. Tady jsou příběhy, které vás nejvíce zaujaly v kategorii Maminka blogerka. Co nám řekly samy finalistky a jaké jsou jejich první pocity?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Eliška Kopicová @eliska_co_rada_chodi – 1. místo, 36 742 hlasů

„Jsem mámou, která ráda chodí. A nejen chodí, ale taky běhá, bruslí, jezdí na kole, zdolává vysoké hory, peče chleba, zahradničí a s velkou vášní píše. A to vše s dvěma malinkými dcerkami. V loňském roce jsem sama s dětmi v kočárku ušlapala více než 500 kilometrů dlouhou pouť napříč Českem. Během tří týdnů jsme společně přešly od nejjižnějšího bodu Čech k tomu nejsevernějšímu. Svoje putování jsem sdílela na sociálních sítích a z celého cestovního deníčku vznikla knížka Máma, co ráda chodí, kterou jsem si sama vydala. V psaní jsem se rozhodla pokračovat, aktuálně se věnuji svému blogu www.eliskacoradachodi.cz, zásobuji Instagram (jako eliska_co_rada_chodi) i Facebook (Eliška, co ráda chodí) svými zážitky i postřehy. V tuhle chvíli jsem již zpátky doma ze svého velkého letošního putování, kdy jsem sama s dětmi, kočárkem a batohem došla k moři. K Baltu. Velký sen, velký batoh, dvě malé dcerky a jedna neohrožená máma, která si navzdory okolnostem na mateřské plní své sny,“ vypráví Eliška.

Co říkáte na to, že jste se dostala až do finále, a jak se těšíte?

Mám z postupu do finále obrovskou radost. Především z té neskutečné podpory, kterou jsem dostala ze svého okolí i od lidí, od kterých bych to vůbec nečekala. To mi vyloženě vhání slzy do očí a utvrzuje mě to v tom, že to, co dělám, co píšu a co šířím, má smysl. Těším se na nové zážitky, těším se, až osobně poznám ostatní finalistky, jejichž příběhy jsem s chutí hltala. Těším se na den jen pro sebe a zároveň se těším, až budu moct dětem ukázat fotky z finálového večera. Jsem zvědavá, jestli mě bez pohorek a propoceného trika poznají. (směje se)

Klepněte pro větší obrázek

VIDEO: Maminka roku 2023: Petra Nesvačilová

Zuzana Blažková @logopediejinak – 2. místo, 35 306 hlasů

"Jsem srdcem i duší máma a také klinická logopedka. Životem jdu po boku svého muže a našich dětí. Před sedmi lety jsem začala psát Logopedii JINAK s cílem ukázat lidem logopedii hravě, ale také odborně a zároveň srozumitelně. Za Mámou logopedkou je zase mé mateřství a chuť podělit se o aha momenty, které přináší každodenní okamžiky našeho života, ve kterém mám to štěstí prožívat v přímém přenosu vývoj svých dětí a vidět logopedii všude, kam se podívám. Z břicha až do školy, to je období, které je pro vývoj jazyka a řeči klíčové. Já ho doma žiju a také o něm nejraději píšu. Zdá se mi, že se až příliš často honíme za milníky v tabulkách, a přitom zapomínáme být mámy, bojíme se naslouchat své intuici a používat rozum. Vývoj jazyka a řeči ale není soutěž. Tady není vítěz ani poražený. Do obou svých projektů jdu naplno, s láskou ke své profesi a s odhodláním přiložit ruku k osvětě v oblasti komunikačních schopností a terapeutického vedení příjmu potravy. Přeju si, abychom my, kliničtí logopedi, nebyli v očích laické i odborné veřejnosti jen ti, kteří učí děti na koberci R a Ř. Dokážeme toho totiž mnohem víc," představuje své profesní projekty Zuzana Blažková.

Co říkáte na to, že jste se dostala až do finále, a jak se těšíte?

Potěšilo mě mnoho zpráv od sledujících, kteří mě v soutěži podpořili. Chtěla bych poděkovat všem, kteří mě svými hlasy poslali do finále. S napětím očekávám, co bude dál.

Klepněte pro větší obrázek

Petra Broulíková @Mimija – 3. místo, 30 274 hlasů

"Můj prvorozený syn mi ukázal, jak krásné je mateřství. Postupně se naše rodina rozšířila o další tři děti. Ano, s manželem jsme se dobrovolně rozhodli pro pořízení dvou synů a dvou dcer. Celou naši cestu životem zaznamenávám na svém YouTube kanále pod názvem Mimi&já, který už dávno není jen o mně a miminku, ale o celé naší šestičlenné rodině. Baví mě natáčení různých tipů a triků pro maminky na různá témata, jako jsou třeba vaření, péče o děti, tipy na hry s dětmi. Mým nejoblíbenějším tématem je úklid a organizace domu. Sledující zase nejvíce baví vlogy, což jsou denní videa o tom, co jsme celý den dělali. A proč bych se chtěla stát Maminkou roku? Protože jsem přesně ta obyčejná máma jako každá z nás. Řeším každodenní radosti a strasti, o které se nebojím podělit s ostatními maminkami, aby věděly, že v tom nejsou samy," říká Petra Broulíková.

Co říkáte na to, že jste se dostala až do finále, a jak se těšíte?

Jsem vděčná za podporu a všechny hlasy. Je to pro mě taková třešnička na dortu za krásných osm let na sítích. Mockrát děkuji za takto unikátní příležitost. 

Klepněte pro větší obrázek

O vítězkách jednotlivých kategorií a absolutní vítězce rozhodne porota složená z redakce, patronek a partnerů soutěže. Vyhlášení proběhne během slavnostního galavečera 17. října 2023.

Témata: Maminka roku 2023, Instagram, Kočárek, Maminka roku 2022, Maminka blogerka, Eliška, Petra Nesvačilová, Finále, Mimi & amp, Soutěž, Maminka, Máma, Facebook, Finalistka, Česká republika, Baltské moře, Kategorie, Čechy, Děti, YOU, Blogerka, Bloger, Eliška Kopicová, Kočárky na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat