Maminka.czMaminka roku 2023

Finalistky Maminky roku 2023: Toto jsou maminky podnikatelky

Do finále soutěže Maminka roku 2023 postoupilo devět statečných a inspirativních žen (z každé kategorie vždy po třech), které vám postupně blíže představíme. Tady jsou příběhy, které vás nejvíce zaujaly v kategorii Maminka podnikatelka. Co nám řekly samy finalistky a jaké jsou jejich pocity?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

IVKA SOVADINOVÁ, 1. místo, 92 030 hlasů

"Už jako malá holka jsem si přála mít velkou rodinu a věnovat svůj život dětem. Potom mi doktor oznámil, že děti mít nebudu. To byla pro mě rána, protože mateřství vnímám jako nejkrásnější povolání ženy. Chvíli po svatbě však obavy zmizely jako pára nad hrncem, otěhotněla jsem. Dnes máme devět dětí a jsem za ně nesmírně vděčná! Nebylo to vždy jednoduché. Řešili jsme vážné nemoci dětí, stavbu domu a samozřejmě finance... Pro mne byl pokaždé obrovskou oporou manžel Vašek. Když už nebylo peněz nazbyt, začali jsme spolu podnikat, jak jinak než tvorbou pro děti (www.domeczech.cz). Naše houpačky Houpee, hračky i stavebnice se staly hitem. Díky tomu, že pracuji doma, mám prostor učit děti v domácí škole, vymýšlet a kreslit jim vlastní materiály. Chtěla jsem je nabídnout dál, a tak začal můj podnikatelský plán. Lavina desetitisíců stažení Prázdninového deníku odstartovala moje nekončící tvoření na www.sikulik.cz. Mé kresby a projekty vznikají během vaření, kojení, úklidu a učení přímo na míru pro děti, které jsou mi inspirací i hnacím motorem. Chtěla bych všechny maminky povzbudit, aby se nebály realizovat své velké nápady. Žít naplno pro děti je úžasné," říká Ivka. 

Co říkáte na to, že jste se dostala až do finále, a jak se těšíte?

Především bych chtěla moc poděkovat všem, kteří mi posílali své hlasy. Vůbec jsem to nečekala! Mám velkou radost a těším se na setkání s ostatními maminkami.

Klepněte pro větší obrázek

VIDEO: Maminka roku 2022: Jak probíhal galavečer?

DENISA GAJDÍKOVÁ, 2. místo, 82 151 hlasů

"Mám e-shop Mylerie (www.mylerie.cz) a zkušebnu s nejmenšími dětskými barefoot botičkami. Když dcera Valerie začala dělat první krůčky, věděla jsem, že chci krásné, zdravé a lehké botičky, ale byly k nesehnání. Objednala jsem jich pár z Kanady a založila si Mylerie, že občas při mateřské prodám pár bot a capáčků. Tušila jsem, že hezké první barefoot botičky v malých velikostech jsou díra na trhu. Posílala jsem balíčky z domova, postupem času ale Mylerie rostla a já to doma s 1,5letým dítětem přestala zvládat. Po roce jsem sehnala výpomoc a pronajala sklad. Nabízím on-line poradenství ohledně prvních botiček a capáčků, aby se maminky nemusely trápit s dětmi ve stresu v obchodech, ale mohly si s klidem objednat botičky v pohodlí domova. Vybudovala jsem si komunitu 16 tisíc maminek na Instagramu, snažím se o osvětu ohledně zdravého obouvání a velmi mě to baví. Mylerie už není jen pro zábavu na mateřské, je to relativně velký e-shop se zkušebnou v Českých Budějovicích," vypráví Denisa. 

Co říkáte na to, že jste se dostala až do finále, a jak se těšíte?

Jsem strašně šťastná a nadšená! Mám kolem sebe úžasnou komunitu lidí, kteří mě podpořili, a patří jim velký dík! Jsem vděčná a těším se, až poznám všechny ty inspirativní maminky, navážu nové vztahy a kontakty a užijeme si příjemný den a večer! Nemůžu se dočkat. 

Klepněte pro větší obrázek

TÍMEA MATIČKOVÁ TRAJTEĽOVÁ, 3. místo, 76 262 hlasů

"Jsem máma roztomilého, dvouletého chlapečka Matthewa a zakladatelka a majitelka prémiové módní značky TIMME pro volný čas a sport (www.timme.cz). Během své aktivní sportovní kariéry jsem se stala několikanásobnou mistryní světa a Evropy v bikini fitness. Díky svým soutěžním úspěchům jsem se dostala ještě blíž k sportovní módě. Byla jsem tváří různých světových značek, testovala jsem a pomáhala navrhovat kolekce. Jako žena, která tráví 95 % dne ve sportovním oblečení, jsem měla vždy spoustu nápadů, které jsem chtěla realizovat. Jediný způsob, jak jsem mohla vytvořit vlastní návrhy a oblečení ve střizích a z materiálů, které lichotí ženské postavě, tvarují ji, zeštíhlují a zároveň jsou pohodlné, bylo založit vlastní značku. Dnes je značka TIMME na trhu již tři roky a za tu dobu, co jsem začala budovat firmu a dovedla ji tam, kde je dnes, jsem si splnila svůj největší sen. Otěhotněla jsem a s manželem se nám narodil chlapeček. Matty je mým největším parťákem a už nějakou dobu navrhujeme oblečení a vedeme firmu společně. Naše výrobky, které si sami vyvíjíme a navrhujeme v České republice, se v současné době prodávají kromě České republiky a Slovenska ve více než 20 zemích světa," vypráví Tímea. 

Klepněte pro větší obrázek

O vítězkách jednotlivých kategorií a absolutní vítězce rozhodne porota složená z redakce, patronek a partnerů soutěže. Vyhlášení proběhne během slavnostního galavečera 17. října 2023.

Témata: Maminka roku 2023, Instagram, Maminka roku 2022, Maminka podnikatelka, podnikatel, Finále, Kategorie, Finalistka, Soutěž, Podnikatelka, Maminka, Děti, TIMM, Evropa, Tímea, Denisa Gajdíková, Botička, České Budějovice, Oblečení, Česká republika, Slovensko, Houpee, Kanada

Video