Maminka.czČasopis F.O.O.D.

F.O.O.D. Piknik se vydařil dešti navzdory. Na co byly největší fronty?

redakce 2.  9.  2020
F.O.O.D. Piknik se vydařil dešti navzdory. Na co byly největší fronty?
Poslední srpnovou neděli se Ladronkou nesl smích, cvrkot a vůně toho nejlepšího street foodu, jaký současná gastronomická scéna nabízí. Desátý ročník tradičního pikniku časopisu F.O.O.D. byl skvělý.

Festival dobrého jídla a pití F.O.O.D. piknik oslavil 10 let a není lepší oslavy než ve společnosti těch nejlepších kuchařů, českých farmářů a stánkařů. Právě takový byl piknik 30. 8. na pražské Ladronce. Co návštěvníkům chutnalo nejvíce a na co se stály nejdelší fronty?

Pro přicházející bylo připraveno hned několik zón, kde si mohli v klidu a v sedě sníst to, co si u stánků koupili. Jako každý rok dorazila na F.O.O.D. piknik také spousta dětí, kterým byly přizpůsobeny nejen stánky, soutěže a atrakce, ale také program na pódiu, kde se mohly zúčastnit školičky vaření a připravit jogurtové donuty. Celým dnem provázel návštěvníky neúnavný moderátor a herec Lukáš Hejlík.

Kam na výlet s dětmi? ZOO je sázkou na jistotu. Tady je 11 tipů na ty nejkrásnější

Tou největší atrakcí na pódiu byli samozřejmě finalisté soutěže Masterchef, Pavlína Lubojatzky a Roman Staša. Nejenže se na ochutnávku jejich kuchařského umění stály dlouhé fronty, ale návštěvníky potěšila také autogramiáda a možnost se se svým oblíbeným soutěžícím vyfotografovat.

Největší fronty byly na hot dogy Dog´n´Roll Food truck, americké bbq z food trucku Take Eat EZ, zabodovaly také nové bezmasé švédské kuličky z IKEA, které s kaší a brusinkami miluje snad každý. Tradičním (ne)masovým pochoutkám ale šlapaly na paty populární obložené chleby z Avocado Street Bistro a Teplá kačka se svými dim sum knedlíčky.

Pokud jste F.O.O.D piknik letos nestihli, můžete se inspirovat sladkými recepty (ZDE), podle kterých se peklo na pódiu, a vyzkoušet si je sami doma.

Co pořád vařit dětem? Kuře na paprice zbožňují, zkuste náš recept
Mamí, udělej palačinky. Vyzkoušejte rovnou palačinkový dort
Témata: Jídelníček, Výživa a stravování, Časopis F.O.O.D., Dětský jídelníček, Děti a jídlo, Fronta, Vůně, Bistro, Cvrkot, IKE, Piknik, MasterChef, Lukáš Hejlík, Street, Ladronka, Food
Mohlo by vás zajímat
GALERIE: Přáli si pro dceru sourozence a dočkali se paterčat! Jak žije rodina, kterou milují celé Spojené státy?
Formánková Simona
Instagram
Co s tím, když s vámi přestane mluvit dospělé dítě? Tohle byste měli vědět!
Procházková Simona
Rodina a vztahy
Dojemnější fotku jste neviděli! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině
kog
Porod
Neuvěřitelné "skóre"! Krásná Michaela Salák se stala po páté maminkou!
Zenklová Veronika
Slavné maminky
Doležalová: Občas jsme tak na dně, že ani necítíme lásku ke svému dítěti
Fejeton Marie Doležalové
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Prachařová Kateřina
Vaše příběhy
Nedávali jí šanci, nakonec má čtyřčata! Neuvěřitelné fotky před a po
Procházková Simona
Rodina
Kojící matky jako bohyně! Kontroverzní fotky nafotila jako reakci na kritiku
redakce
Galerie
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu