Maminka.czMaminka roku 2023

Formovat děti až na základní škole je pozdě, říká Karolína Salomonová, která provozuje dvě školky

Semifinálové hlasování v soutěži Maminka roku 2023 je v plném proudu, a vy tak máte jedinečnou příležitost podpořit svou favoritku. Dnes vám představujeme soutěžící Karolínu Salomonovou z kategorie Maminka podnikatelka, kterou do semifinále vybrala patronka kategorie Berenika Kohoutová. Dvojnásobná maminka Karolína provozuje školky a dětská centra Koala.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

„Ideální moment na zahájení podnikání neexistuje, to už vím. Po zkušenostech s učením ve státním školství jsem si jednou chtěla otevřít vlastní školku. Viděla jsem, že už je většinou pozdě formovat děti až na základní škole. Jako na potvoru jsem nabídku na převzetí školky od kamaráda dostala čerstvě po narození syna. Věděla jsem, že je to rozhodnutí teď, nebo nikdy. Šla jsem do toho a až za pochodu jsem se snažila skloubit nový svět mateřství a podnikání. Tedy vyřešit veškerou personalistiku, rekonstrukci, účetnictví, nákupy, úklid, stravování, marketing a komunikaci s klienty. Naštěstí to s podporou celé rodiny vyšlo a školku vyhledala řada rodičů, pro které je vzdělání dětí na prvním místě. Dalším krokem bylo vyřešit, kam s dětmi, pro které už nebyla kapacita. Hledání druhé pobočky bylo logickým tahem, ale do toho jsem znovu otěhotněla, takže veškerá pracovní a rodinná nálož se měla teprve zdvojnásobit. I v tomto případě jsem do toho šla, ale říkám upřímně, že to je pro mě momentálně totální maximum a o třetí školce nebo dítěti se doma nemluví,“ popsala maminka Karolína v soutěžním medailonku.

VIDEO: Patronky Maminky roku v redakci: Vybrat semifinalistky bylo složité

3 otázky pro maminku

Proč jste se rozhodla se do soutěže přihlásit?

Do soutěže jsem se hlásila již druhým rokem, ale vloni to nevyšlo. O to větší jsem měla radost, když jsem se dozvěděla, že jsem byla letos vybrána do semifinále. U nás ve školkách jsem denně v kontaktu s řadou maminek a vím, jak se perou s vlastními starostmi a řeší, jak dětem dát lásku, zábavu a vzdělání na maximum. Snažím se ukázat, že se to dá zvládnout i s více dětmi a přitom nezanevřít na to, co je baví.

Co pro vás znamená být mámou?

Být mámou znamená, že vás někdo miluje tou nejčistší, upřímnou, dětskou láskou. Být mámou ale také znamená doživotní strach, a to od prvních dvou čárek na těhotenském testu, protože i my je milujeme nadevše.

Je pro vás náročné skloubit podnikání s mateřskými povinnostmi?

Zcela upřímně – je, to nepopírám. Ale musíte si umět říct o pomoc a to já umím. Nebýt mého manžela a rodičů, asi bych v určitých chvílích chtěla skočit z okna. (směje se) Každá maminka, která chce svým dětem dávat co nejvíc pozitivní energie, musí umět občas odpočívat a z mého okolí vím, že když nemůže pomoct rodina, ráda pohlídá sousedka nebo maminka z hřiště. Děti občas musí být bez nás a my bez nich, má to pozitivní vliv pro obě strany. 

Klepněte pro větší obrázek

HLASUJTE PRO SVOU FAVORITKU!

Semifinále soutěže Maminka roku 2023 je tu. Společně s patronkami jsme vybrali patnáct semifinalistek – pět z každé kategorie – a teď je na vás, pro koho budete hlasovat. Hlasujte na maminka-roku.cz

Hledáme Maminku BLOGERKUHRDINKU PODNIKATELKU. Hlasování běží až do 20. července 2023. Poslat můžete celkem 10 hlasů kterékoli semifinalistce, a to každou hodinu.

O pořadí soutěžících v semifinále rozhodnete hlasováním právě vy! Z každé kategorie postoupí do finále tři soutěžící s největším počtem hlasů.

O vítězkách jednotlivých kategorií a absolutní vítězce rozhodne porota složená z redakce, patronek a partnerů soutěže. Vyhlášení proběhne během slavnostního galavečera 17. října 2023.

Témata: Maminka roku 2023, Mateřská škola, Základní škola, Maminka roku 2022, Berenika Kohoutová, Maminka podnikatelka, patronka, Semifinále, Maminka, Kategorie, Koala, Marketing, Děti, Soutěž
Mohlo by vás zajímat