Maminka.czKoronavirus

Fotit pavouka, modelovat krychle, sázet bylinky: Co všechno nás naučila škola on-line?

redakceTereza Víchová 1.  6.  2021
Děti dnes slaví svůj den. Ale i my rodiče – a to se už tolik neví! Dnes je totiž Světový den rodičů. A my rodiče si tedy za ten „covidový rok” pořádnou oslavu zasloužíme. Podívejte se do galerie, co všechno jsme se naučili, vypěstovali, zhotovili a čemu se přiučili my v redakci.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Redaktorka Bára to vyjádřila naprosto přesně: „V podstatě mě dost mrzí, že děti nedostaly za úkol zdokumentovat postupující šílenství rodičů  s bonusovými body za grafík, tabulku a video.” Protože tak nějak to u nás všech občas vypadalo. 

Webeditorka Tereza

„Mami, potřebuju peroxid vodíku a venkovní teploměr!” „Mami, prosím tě, kolik je římsky MCCXXXIV??” „Mami, máme natočit, jak vyrábíme jednoduchý pokrm!” „Mami, pomůžeš mi vyrobit leporelo o druhé světové válce?”

Osvěžila jsem si příslovečná určení všeho, vzpomínala na dělení „pod sebou”, rozhodovala, jestli „ženy a muži BYLI, BYLY, nebo snad oboje. Byly to intenzivní chvíle. A jsem ráda, že je to za námi.

Klepněte pro větší obrázek

 

Speciál o koronaviru

Koronavirus se objevil poprvé na začátku prosince 2019 v  čínském městě  Wu-chan. Onemocnění, které tento koronavirus způsobuje, dostalo označení COVID-19.  Koronaviry vyvolávají nemoci od běžného nachlazení po syndrom akutního těžkého onemocnění dýchacích cest. Onemocnění se přenáší vzduchem  kapénkovou infekcí a nejčastěji zasahuje sliznice horních a dolních dýchacích cest a spojivky. Inkubační doba je 7 - 14 dní. Mezi příznaky koronaviru patří zvýšená teplota, dušnost, kašel, únava a bolesti svalů.

Uzavření škol|Nárok na ošetřovné|Testování na koronavirus|Léčba koronaviru|Rouška bez šití
 
Témata: Koronavirus, Rodiče, Domácí škola, Tvoření, oslava, Škola on line, Distanční výuka, pandemie, Redaktorka, Páv, Uvolňování, Míša, Máma, Krychle, Vajsejtlová, Grafik, Bylinky, Pavouk, ANO, Covid
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Zpěvačka Katy Perry: 20 kilo navíc, odhalená prsa a neoholené nohy neřeším. Pro naši Daisy obětujeme s Orlandem všechno na světě!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Před dětmi a po nich! Tohle jsou šokující proměny žen, které změnilo mateřství
kog
Rodina a vy
Únava, strie a poporodní kalhotky. Maminky po porodu však vnímají jediné - pocit štěstí!
Formánková Simona
Galerie
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných
Martina Pártlová otevřeně o mateřství: Podívejte se na její rozkošnou Stellu ve videu!
Víchová Tereza
Časopis Maminka
Rodiče, těchto 7 věcí přestaňte dělat. Nejlépe hned, přejí si pediatři
Procházková Simona
Děti a nemoci
Od děvčátka k bohyni: Podívejte se na osm neskutečných proměn ženské sexuality
Zenklová Veronika
Fotografie
GALERIE: Princezna Charlotte nebo princ George jako dospělí? Neuvěříte, jak budou vypadat děti královských rodin za pár let
Formánková Simona
Galerie