Maminka.czMaminka roku

Gábina Lašková: Tři děti jsou ve hře. Sama jsem ze tří sourozenců

13. 10. 2020
Budíček v půl čtvrté ráno. Tak přesně takhle to měla moderátorka a jedna z patronek soutěže Maminka roku 2020 Gabriela Lašková (30) během svého druhého těhotenství. Jak zvládat fungovat s dvouletým synkem Beníkem? A jak by podle ní měla vypadat Maminka roku?

Naše povídání s Gábi bylo plné hasičů, policajtů, bagrů a traktorů. Během našeho setkání, na které Beník svou maminku doprovodil, jsem obdivovala, s jakou trpělivostí a zaujetím si tenhle modrooký kudrnatý blonďáček prohlíží svou oblíbenou knížku. Ben v tom klučičím světě teď zkrátka „jede“. V době uzávěrky Gábina porodila syna Vincenta. 

Jak jste si společně užili focení do Maminky?

Bylo to senzační! Beník se mi doslova mění před očima a na focení byl extra úžasnej. Teď mu jsou dva roky a čtyři měsíce a řekla bych, že je to už s ním úplně o něčem jiném.

Je z něj už regulérní parťák!

Je to tak, je to můj parťák se vším všudy. Už se sám krásně zabaví, vydrží poměrně dlouho sedět a prohlížet si knížku. Takže když se mnou jde třeba na kontrolu k doktorovi, máme jich vždycky hned několik s sebou.

Gábina Lašková je dvojnásobná máma: Je to láska. A Beník je bráška


A už nastalo i období dřevěných kolejí a mašinek? To se u nás v klučičí domácnosti drželo neskutečně dlouho!

Jo! To je naše spása. S tím si opravdu vydrží hrát dlouho. Navíc Benovy babičky a tetičky jsou nesmírně štědré a má jich už plnou krabici. Obecně má tedy spoustu hraček, takže popravdě nevím, jak se s těmi dalšími vejde jeho bráška! Ale vážně... těším se na to, že budou dva. Že si vyhrajou, až povyrostou.

O MAMINCE ROKU:

Letos je Gábina Lašková patronkou soutěže Maminka roku v kategorii PODNIKATELKA. Jaká by měla podle ní Maminka roku být?

Na to je strašně těžké odpovědět. Obecně ocenit Maminku roku je strašně složité. Protože každá máma, která má doma šťastné dítě, by měla ten titul dostat. Já ji vlastně ani nedokážu popsat. Upřímně, jen doufám, že uděláme konkrétní mamince, která tenhle titul nakonec dostane, radost. Že jí splníme nějaké přání. A těm ostatním taky, aby jim to nějaké to štěstí, kterého třeba moc neměly, přineslo. O tom to podle mě má být. A taky o tom, aby maminky inspirovaly zase další maminky. Všem bych přála, aby měly doma zdravé a šťastné lumpy, jako mám doma já.

Všechny finalistky Maminky roku 2020 najdete TADY. 

Slavnostní vyhlášení soutěže Maminka roku se kvůli vládním nařízením přesouvá. My to však nevzdáváme a doufáme, že finálový večer proběhne v náhradním termínu 2. prosince 2020. Sledujte naše webové stránky. Budeme vás informovat.

Tohle jsou patronky soutěže Maminka roku. I ony rozhodnou o vítězce

To můžu ze své zkušenosti potvrdit. Pověz, byl rozdíl v prvním a druhém těhotenství? Devátý měsíc uprostřed třicetistupňových veder musel být náročný!

Nebylo to tak neúnosný, jak jsem se bála, že bude. Beníček je narozený v březnu, takže poprvé jsem byla těhotná v zimě a nezůstala ve mně vzpomínka, že by bylo něco nesnesitelně náročný. Dokonce poslední oversize kabát mi byl až do porodu… Letošní léto ale nebylo tolik horkých dní, takže se i tak dalo všechno zvládnout.

V počátcích tvého těhotenství proběhly i změny v práci – z moderování večerních zpráv jsi přesedlala na ranní. To znamená vstávání ve čtyři?

Dokonce v půl čtvrté!

Já se přiznám, že bych to asi neustála. A ještě navíc v těhotenství. Jak jsi to zvládala?

Hodně složitě. K Beníčkovi pořád v noci vstávám, stále se budí. Což by samo o sobě nevadilo, kdyby si člověk mohl jít hned zase lehnout, ale já většinou naopak musela v tu dobu vstát a jet do práce. Přiznám se, že to bylo náročný hlavně proto, že jsem byla těhotná. Říkala jsem obecně, že bych si tu práci potřebovala zkusit i jako netěhotná. Když jsem nastupovala do Nového dne na CNN Prima News, už jsem naštěstí neměla ranní nevolnosti, byla to, jak se říká, ta nejhezčí část těhotenství. Samotné vstávání a fungování tam se dalo velice lehce zvládnout. Ale náročný bylo přijít domů a fungovat s Beníkem, který měl teprve ráno. Někdy jsem byla už v devět doma a to starání se během dne bylo nejnáročnější.

Když jsme si povídaly naposledy, mluvila jsi o tom, že by sis přála tři děti. Jsou pořád ve hře?

Ano, sama jsem ze tří dětí a myslím, že je to fajn.

Celý rozhovor s Gábinou Laškovou najdete ve speciálním čísle Maminky se slevovými kupóny. Můžete si ho koupit buď v trafice (do středy), nebo na ikiosek.cz/maminka. Tady si můžete objednat i předplatné s dárkem.

Mámy jsou na sebe zlé, vyslechla jsem si tolik urážek, říká Gabriela Lašková
Témata: Těhotenství, Sourozenci, Rozhovor, Slavné maminky, Maminka roku 2020, Maminka podnikatelka, CNN, Maminka, Gabriela Lašková, Gábi, Beníček, Focení, Patronka, Gábina Lašková

Mohlo by vás zajímat
Nejvyšší čas vytřídit hračky. Proč vadí, když jich mají děti moc?
Kdy mít další dítě: Brzo, nebo počkat? Pro a proti různých věkových rozdílů
Představy vs. realita. Vánoční fotky dětí, které se tak úplně nepovedly
Kdysi a teď: Po letech se znovu nafotili, veselé i dojemné snímky vás dostanou
Kojící matky jako bohyně! Kontroverzní fotky nafotila jako reakci na kritiku
Hysterický záchvat: Zvládněte ho bez stresu! Tohle na vzteklouny platí
Nechci, nejím! 40 podivných důvodů, kvůli nimž děti odmítají jídlo
Velký rodinný horoskop na rok 2021! Co čeká rodiče a děti podle hvězd?
Dětství před rokem 1989. Pamatujete tyhle stavebnice, panenky a autíčka na ovládání?

Horoskopy

Blíženci Lednová nálada je dlouhodobě příjemná a stále o něčem diskutujete. S partnerem plánujete změny a…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Milena, Timotej, Tim

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné